301
سه شنبه، ۳۱ مرداد ۱۳۹۶
1
حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای:

شهید حججی، مقابل چشم همگان درخشید

سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش شد

دومین تغییر مهم

تبیین نظریه فقه نظام توسط آیت‌الله اراکی

اعمال مکلف بدون ولایت مقبول نیست

آیت‌الله محسن اراکی در ادامه سلسله پیش‌نشست‌های کنگره بین‌المللی فقیه فقه نظام، روز شنبه و یکشنبه هفته جاری در پژوهشگاه فقه نظام، به تبیین نظریه فقه نظامات اجتماعی پرداخته است. در این گزارش به نظر او درباره ضرورت و مبنای فقه نظام که در روز نخست نشست مطرح کرده است، نگاهی خواهیم انداخت.

سمت خدا حجت الاسلام محسن قرائتی

کار باید به اندازه معقول باشد

به سفیدی توبه

یک نکته کلیدی از سخنان رهبر انقلاب درباره شهید حججی

اخلاق و سبک زندگی انقلابی

رونمایی از چگونگی رأی اعتماد وزیران دولت دوازدهم

نیمه پنهان بهارستان

بهارستان از رأی اعتماد بازماند؛ در سه هفته اخیر، نمایندگان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با اقدامات منحصربه‌فرد، از افکار عمومی کارت زرد گرفتند و اعتماد جامعه به آنان خدشه‌دار شد و حالا «نیمه پنهان» رأی اعتماد بهارستان‌نشینان آشکار شد.

فروش 700هزار نسخه‌ای از «سلام بر ابراهیم»

«داش ابرامی» که همچنان دوستش دارند

چاپ ۱۱۴ کتاب «سلام بر ابراهیم» از کتاب‌های تألیفی پرفروش طرح تابستانه کتاب، روانه بازار شد.

سرمقاله

کتمان حقیقت

صبح نو

سرمقاله

کتمان حقیقت

نایب رئیس مجلس در واکنش به اظهارات معاون اول قوه قضائیه، ادعاهایی مطرح کرده است و آن‌چنان که از متن نامه وی برمی آید، گویا تلاش ‌شده عمداً یا سهواً دلیل یا دلایل صدور رأی حصر توسط شورای عالی امنیت ملی در سال 89 را نادیده بگیرد. آنچه مسلم است، رأی شورای امنیت در بهمن 89 و یکسال و نیم پس از آشوب‌های خیابانی فتنه گران، به این دلیل بر حصر خانگی تعلق گرفت که بازیگردانان و بازیگران فتنه تصمیم گرفتند با کپی‌برداری از الگوی بیداری اسلامی یا بهار عربی، در داخل کشور آشوب‌های جدیدی را با هدف ساقط کردن نظام اسلامی به راه اندازند. متعاقب این تصمیم خطرناک، دو تن از سران فتنه در حصر خانگی قرار گرفتند و درباره فرد سوم، صرفاً محدودیت های رسانه‌ای اعمال شد. این مصوبه شورای عالی امنیت ملی به گفته معاون اول قوه‌قضائیه، همچنان به قوت خود باقی بوده و لغو نشده است؛ لذا اینکه گفته شود«آن مصوبه در شرایط اضطرار بوده» ادعایی صرفاً شخصی است که هیچ محمل قانونی ندارد و تراشیدن مقصران دیگری در کنار سران فتنه نیز به هیچ وجه از جرم نابخشودنی کودتایی که مثلث فتنه با کمک دشمنان قسم خورده انقلاب به راه انداختند، کم نخواهد کرد. نکات دیگری هم در نامه مذکور مطرح است که در جای خود نیاز به پاسخ دارد؛ اینکه درخواست محاکمه محصوران توسط دادگاه صالحه مطرح می‌شود، باید معلوم شود اولاً  آیا دادگاه صالحه، دادگاهی غیر از دستگاه قضایی کشور است ؟! در حالی که طبق قانون همه دادگاه‌هایی که در کشور تشکیل می‌شوند، از نظر شأن رسیدگی به جرم، صالح هستند و نکته دوم اینکه نگارنده نامه و دیگرانی که بر محاکمه تاکید دارند، لازم است قبلاً حُسن نیت خود را درباره دادگاه‌ها و احکام صادر شده نسبت به دیگر فتنه گران سال 88 اعلام کنند.

captcha
شماره‌های پیشین