294
یکشنبه، ۲۲ مرداد ۱۳۹۶
2

خبر

طرح ظریف برای دولت دوازدهم :«ایجاد سازوکار قانونی برای جلوگیری از مداخله مقامات غیرمسوول»

دخالت نکنید

« ایجاد سازوکار قانونی پیشگیری از مداخله و اظهارنظر مقامات غیرمسوول در مسائل سیاست خارجی» یکی از محورهای راهبرد کلان وزارت خارجه در برنامه وزیر پیشنهادی کابینه دوازدهم است که نیامده و رأی اعتماد نگرفته، باعث ایجاد جنجال و هیاهو شد.

صبح نو

خبر

برای تقویت بنیه دفاعی کشور
 به کسی نگاه نمی‌کنیم
امیر سرتیپ امیرحاتمی روز گذشته در فراکسیون مستقلین ولایی در تشریح برنامه‌های خود اظهار کرد: شرایط امروز ویژه است و حوزه نظامی کشور نیز مورد تحریم دشمنان قرار گرفته و آن‌ها تلاش می‌کنند توان دفاعی کشور را تضعیف کنند.
وزیر پیشنهادی دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: دشمن در منطقه استقرار دارد و سلاح به منطقه می‌آورند و در تلاش هستند تا بنیه دفاعی کشور را مورد آسیب قرار دهند که ما در برنامه خود برای مقابله با این موضوع هدف گذاری کرده‌ایم.
وی با بیان اینکه برای تقویت بنیه دفاعی کشور به کسی نگاه نمی‌کنیم ادامه داد: در حوزه موشکی کارهای خوبی انجام شده و از این پس نیز باید اقدامات لازم انجام شوند، همچنین در صنایع دفاعی حرکت‌های خوبی آغاز شده ولی برای پیشرفت، این حرکت‌ها باید
 تداوم یابند.

تأکید رهبر معظم انقلاب
برای رسیدگی به موضوع حاشیه‌نشینی
آقای عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشوردرباره پدیده حاشیه‌نشینی، گفت: درباره موضوع حاشیه‌نشینی و آسیب‌های اجتماعی، گزارش تهیه شد و مقام معظم رهبری نسبت به این گزارش عنایت داشتند و نتیجه گزارش در 4 جلسه 3 ساعته با حضور تمامی مسوولان و سران قوا در محضر مقام معظم رهبری مورد بررسی قرار گرفت و ایشان اولویت‌هایی را تعیین کردند که اولین اولویت، درباره مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر است؛ همچنین ایشان تأکید داشتند که باید به موضوع حاشیه‌نشینی نیز رسیدگی شود.
به گزارش خانه ملت، وی گفت: درحوزه کالبدی، متولی حاشیه‌نشینی وزارت راه و شهرسازی است و در حوزه محتوایی، دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی برنامه‌های مفصلی اعلام کرده‌اند و پیشرفت‌های خوبی در این زمینه وجود داشته است.
وزیر پیشنهادی کشور با بیان اینکه حاشیه‌نشینی زائیده نظام بودجه‌ریزی غلط است، تصریح کرد: مهاجرت‌های بی‌شمار به حاشیه‌نشینی منتهی شده که البته این مهاجرت‌ها نیز به دلیل عدم توازن در توزیع امکانات و منابع کشور است؛ بنابراین باید به روستاها و شهرهای کوچک رسیدگی کرد تا مردم دیار خود را ترک نکنند وگرنه اینگونه مشکلات تداوم دارند.

نامه روحانی کار را تمام کرد
مناطق آزاد با وزارت اقتصاد ادغام شد
آقای محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ادغام شورای عالی مناطق آزاد در وزارت اقتصاد یکی از احکام مهم برنامه ششم توسعه بود که مقرر بود از سال ۹۶ این اقدام صورت گیرد و پس از آنکه وزارت اقتصاد از اجرای مصوبه مجلس سرباز زد، نامه‌ای از سوی کمیسیون اقتصاد با امضای بیش از ۱۰۰ نماینده خطاب به رئیس جمهور نوشته شد. در این نامه از عدم اجرای احکام برنامه ششم توسعه مبنی بر ادغام شورای عالی مناطق آزاد در وزارت اقتصاد
 انتقاد شد.
به گزارش مهر، پورابراهیمی ادامه داد: آقای نهاوندیان رئیس دفتر
رییس جمهور چندی پیش در نامه‌ای اعلام کرد درخواست اجرای حکم برنامه ششم به اطلاع رئیس جمهور رسید و آقای روحانی دستور صریح دادند که برای اجرای این حکم اقدام شود. آخرین خبرها حاکی از آن است که به رغم موضع غیرمنطقی وزیر اقتصاد مبنی بر عدم ادغام شورای عالی مناطق آزاد در وزارت اقتصاد، ادغام شورای عالی مناطق آزاد در وزارت اقتصاد آغاز شده است.

فعالیت ۵۴ حزب، ۸۱ تشکل صنفی
و دو  انجمن اقلیت‌های دینی
در طول چهار سال گذشته، ۵۴ پروانه فعالیت احزاب، ۸۱ پروانه تشکل صنفی و ۲  پروانه انجمن اقلیت‌های دینی توسط وزارت کشور صادر شده است. همچنین وزارت کشور موفقیت خوبی در استفاده از زنان در عرصه‌ مدیریتی ‌داشته است.
بنا بر این گزارش، موافقت با تأسیس و صدور پروانه ۸۱ مورد تشکل صنفی و تخصصی، تمهید برگزاری ۳۰ مورد کنگره احزاب و گروه‌های سیاسی، موافقت با تأسیس و صدور پروانه ۵۴ حزب و گروه سیاسی بخشی از فعالیت‌های وزارت کشور برای ایجاد فضای باز، بانشاط و قانونمند برای فعالیت احزاب و تشکل‌های صنفی بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین