293
شنبه، ۲۱ مرداد ۱۳۹۶
1
حبس 10 ساله برای یک ایرانی در امارات

همسایه بد ایران

دادگاه استیناف ابوظبی، یک ایرانی را به جرم ادعایی «جاسوسی، کلاهبرداری و جعل [سند] برای قاچاق تجهیزات مورد استفاده در برنامه هسته‌ای ایران»، به حبس محکوم کرد.

«الهه‌رضایی» مجری‌پیشکسوت‌برنامه‌کودک‌درگفت‌وگوبا «صبح‌نو»:

بچه‌ها به حال خود رها شده‌اند

خانم الهه‌رضایی مجری پیشکسوت برنامه‌های کودک‌ونوجوان تلویزیون است که یکی از هنرمندان جریان ساز در این حوزه شناخته می‌شود.مدت‌هاست که از رضایی خبری نیست و در حاشیه رسانه قرار گرفته است. سراغ این مجری قدیمی و باسابقه برنامه‌های کودکان و نوجوانان رفتیم و با او به گفت‌وگو پرداختیم.

واکنش گسترده هنرمندان به شهادت رزمنده ایرانی توسط تکفیری‌ها

ایستاده در غبار

شهادت ستوان‌یکم پاسدار، شهید محسن حججی به‌دست تکفیری‌ها موجی از واکنش‌ها را میان هنرمندان و سلبریتی‌های ایرانی برانگیخت.

طرح سه ضلعی آمریکا علیه ایران

شهریار زرشناس در نشست «روشنفکری در ایران»:

تکنیک را کنار بگذاریم زندگی مختل می‌شود

جلسه پنجم از سلسله نشست‌های «سیر تطور روشنفکری در ایران»، هفته گذشته با حضور استاد شهریار زرشناس در پژوهشگاه فرهنگ و هنر اسلامی و به همت باشگاه هنر پژوهان جوان برگزار شد. زرشناس در این نشست به تبیین وجه تئوریک پدیده انقلاب صنعتی در عصر جدید پرداخت.

حیران در بقیع

سرمقاله

مظهر وحدت ملی

بازهم حاشیه‌های پررنگ در ساختمان بهشت

شهردار می‌شود... نمی‌شود... می‌شود

پنج شنبه گذشته شهردار منتخب شورای پنجم شهر تهران هم انتخاب و دکتر «محمد علی نجفی»به عنوان کلیددار جدید پایتخت معرفی شد؛ اما جلسه انتخاب شهردار جدید، مثل تمام مراحل قبلی این فرآیند پیچیده و پرحاشیه بود. از ممنوعیت ورود خبرنگاران به جلسه تا انصراف‌ها و حتی «انصراف شدن» های خبرسازی که حاشیه‌های آن همچنان ادامه دارد. «ساعت ۱۴ امروز رأی گیری برای نامزد نهایی شهرداری تهران برگزار می‌شود.» این، پیغام رییس سنی شورای شهر تهران نشان از عزم جدی شورا برای انتخاب شهردار جدید داشت. فردی که باید از میان گزینه‌های نهایی و پس از اعلام برنامه‌های تک تک گزینه‌ها، طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه، توسط اعضا انتخاب می‌شد.

ابهامات توافق هسته‌ای دستاویز واشنگتن برای خروج از برجام

90 روز جهنمی برجام!

«ترامپ در گزارش ماه اکتبر از توافق هسته‌ای خارج می‌شود.» این جدیدترین خبر درباره اقدامات آمریکا برای نقض برجام است. همچنین روزگذشته رئیس جمهور آمریکا مدعی شد: «ایران به این توافق پایبند نیست و مطمئناً به روح آن هم پایبندی ندارد.»

طغیان رودخانه‌ها درپنج استان شمالی پیش‌بینی شده است

سیل هنوز غافلگیر می‌کند

خورشیدِ پنجشنبه که در گلستان غروب کرد آسمان برای مردم این استان بدجور گرد و خاک کرد. آن شب ابرها غریدند، قطرات درشت باران به سر و روی شهرهای شرقی استان باریدند و باد، خواب آرام را ازمردم گرفت، باد و بارانی که ابتدایش مردم گرمازده این روزهای مرداد را خوشحال کرد ولی آخرش به بحران ختم شد.

صبح نو

سرمقاله

مظهر وحدت ملی

شهدا یکی از مظاهر وحدت ملی ایرانیانند. شهید محسن حججی که به تازگی  به خیل شهیدان سرافراز مدافع حرم پیوست، این روزها نمادی از این وحدت ملی است.  گروه‌های مختلفی از هنرمندان و ورزشکاران و اهالی فرهنگ و سیاست در فضای مجازی به بیان احساسات و ادای احترام به محضر این شهید و شهدای مدافع پرداخته‌اند. عزم راسخ و سیمای استوار و خلل ناپذیر شهید حججی، همه را به تحسین واداشته و سرمان را در برابر ایمان خود، به تعظیم خم کرده است .همین ایمان و عزم راسخ است که موجب زبونی و وحشت دشمن است و این ترس و تزلزل را از سیمای خوفناک دشمن تکفیری می‌توان به راحتی دید و خواند. باید قدردان این وحدت و همدلی ایرانیان بود و در مقابل از کسانی که از دشمن شناسی و فهم فداکاری‌های جوانان جان برکف ایرانی ناتوان و عاجزند، خواست تا با چشمانی باز به دور و اطراف خود بنگرند و از بازی در زمین دشمن بپرهیزند. متاسفانه در همین ایام رفتار پرخطای دو ورزشکار ایرانی موجب شد تا دشمن صهیونیستی از کمترین اشتباهات به نفع خود بهره بگیرد و کسانی هم به جای سرزنش این خطا، به تخطئه حضور امنیت آفرین ایران در منطقه بپردازند؛ اما همین که گروه‌های گوناگون مردم اعم از هنرمندان و ورزشکاران و زنان و مردان به تجلیل از سرداران بی ادعا و جوانان جان برکف خود در سوریه و عراق می‌پردازند، خود حکایت از درک و شعور بالای آنان و قدرشناسی نسبت به این فداکاری‌ها دارد و همین، ضامن دوام هویت انقلابی ماست.

captcha
شماره‌های پیشین