291
سه شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۶
1
نتایج بررسی مصرف سیگار در میان دانشجویان منتشر شد

دانشگاه‌های دودکشی!

یافته‌های محققان دانشگاهی ایران نشان می‌دهد پسران نسبت به دختران، آمادگی بیشتری برای جذب شدن به مصرف سیگار دارند و داشتن دوستان صمیمی سیگاری در این امر اهمیت زیادی دارد. محققان دانشگاهی ایران در مقاله‌ای «عوامل مرتبط با مصرف سیگار در دانشجویان : کاربرد الگوی باور بهداشتی» را بررسی کرده‌اند.

دکتر رجبی در همایش «غرب به‌مثابه تاریخ نیست‌انگاری»

ذهن انسان به جای خدا نشسته است

همایش آموزشی «غرب به‌مثابه تاریخ نیست‌انگاری» از سلسله‌همایش‌های سومین دوره طرح ملی گفتمان‌نخبگان علوم انسانی، روز یکشنبه به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دهکده وِسف شهر قم، با سخنرانی دکتر محمدعلی رجبی برگزار شد.

متروی فرودگاه امام خمینی (ره) افتتاح شد

برگ برنده تهران

عباس آخوندی در حوزه شهری خود را رقیب قالیباف می‌دانست و چالش‌های زیادی در چهارسال اخیر با شهردار تهران داشت. هرچند برخی از آخوندی به عنوان شهردار بعدی یاد می‌کردند اما گویا بخت با او در این زمینه یار نبود. اما یکی از جدی‌ترین چالش‌های آخوندی متروی فرودگاه امام خمینی (ره) بود که بالاخره روز گذشته با حضور علی لاریجانی رییس مجلس افتتاح شد تا هم پروژه متروی تهران کامل شود و هم آخوندی آخرین دوئل را به قالیباف واگذار کند.

سرمقاله

واکنش به سلفی‌بگیران

۱۲۵ آیه، ایمان را در برابر کفر قرار داده است

بازخوانی گام‌های رهبری در یک نقشه راه

از برجامِ چینی تا چین پسابرجام

سفر به میقات - 2

از مدینه تا حلب

حساب‌ بانکی ایرانی‌ها در ترکیه و چین هم مسدود شد

چشم‌غره چشم بادامی

«حساب‌های ایرانی‌ها در خارج از کشور مسدود می‌شود»، این خبر تازه‌ای نیست؛ بسیاری از کشورهای غربی چه در دوران تحریم‌ها و چه در زمانی که ایران به اصطلاح دوران پسابرجامی خود را سپری می‌کند، دست به این کار می‌زدند و بانک‌های بزرگ دنیا حتی حاضر نبودند با ایران کار کنند، چه رسد به اینکه پول‌های ایرانی‌ها را بلوکه کنند و حساب‌هایشان را ببندند. اما داستان از زمانی رنگ و بوی جدی‌تری به خود می‌گیرد که چین و ترکیه هم به این دسته از کشورهای دنیا برای مسدود کردن حساب‌های ایرانی‌ها وارد می‌شوند و سعی دارند که دل ایرانی‌ها را در تجارت با خود بلرزانند و لبخند رضایت بر چهره آمریکا و متحدانش بنشانند.

گزارش «صبح نو» از ابعاد اجتماعی سلفی جنجالی در مجلس

آقا دوربینی‌های بهارستان زیر ذره‌بین

ماجرای جنجالی عصر شنبه مجلس شورای اسلامی همچنان با واکنش‌های مختلف و فراوانی روبه‌روست. پس از انتشار عکس‌هایی از نمایندگان مجلس با مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپایی، سیل واکنش‌ها در این‌باره به‌راه افتاد. از عذرخواهی نماینده سلفی گرفته تا دفاع عجیب نماینده لیست امید در تهران که این اشتیاق و نمایندگان تلفن همراه به‌دست اطراف خانم موگرینی را علاقه‌مند به «روابط عمیق» با اروپا دانست و البته نماینده‌ای دیگر که این دیدارها و عکس‌های یادگاری را در صحن علنی عادی دانسته و محتوای صحبت فارسی نمایندگان با خانم موگرینی را درباره سیاست خارجی و برجام ذکر کرده بود.

در باب سلفی حقارت نمایندگان مجلس

این رفتار را جدی بگیریم

گزارش «صبح نو» از نشست خبری رییس سازمان هنری - رسانه‌ای اوج

فرهنگ و هنر دغدغه هیچ دولتی نیست

سازمان فرهنگی هنری اوج از سال90 فعالیت خود را در حوزه انقلاب، دفاع مقدس و پرداخت به آثار ارزشی در حوزه‌های گوناگونی چون کتاب، فیلم، تجسمی و تئاتر آغاز کرده است. این سازمان در راستای اهدافش طی 6 سال گذشته فعالیت‌های مختلفی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. در همین راستا، برای تشریح این اقدامات صبح روز گذشته، دوشنبه 16 مردادماه نشست خبری سازمان فرهنگی و هنری اوج با حضور آقای احسان محمدحسنی رییس سازمان، در محل این مرکز برگزار شد.

صبح نو

سرمقاله

واکنش به سلفی‌بگیران

فضای مجازی در یکی، دو روز اخیر پرشده است از انواع واکنش‌های مردمی به رفتار چند نماینده سلفی‌بگیر با مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که مایه حقارت شدند و دون شأن نمایندگی ملت. وجه غالب در واکنش‌های مردمی زبان طنز است و انتقاد و گاهی هم به مصادیق تاریخی اشاره‌ای دارند تا از این طریق به ریشه‌دار بودن خصلت بیگانه‌پرستی برخی‌ها و خودباختگی در برابر فرنگ و فرنگی گوشه و کنایه‌ای زده باشند که البته پر بیراه نیست؛ بلیه‌ای است که جماعت غرب‌زده سالیانی متمادی بدان مبتلایند! آنچه البته برای ما دردناک است و تحمل آن را بر مردم دشوار می‌کند پر‌رنگ شدن حضور این عده و جماعت در قدرت و مناصب دولتی و حکومتی است که هیچ سنخیتی نه با نظام و انقلاب دارند و نه گره‌ای از مشکلات مردم و کشور می‌گشایند بلکه آنچه برای این جماعت موضوعیت دارد در وهله نخست، خودشان هستند و خانواده و آنگاه نزدیکان هم‌جناحی و هم‌باندی‌. به‌آسیب‌های ادامه حضور این جماعت در جایگاه مهمی چون نمایندگی ملت نمی‌توان بی‌تفاوت بود و نباید گذاشت از کنار این اتفاق دردناک به‌سادگی و سکوت عبور شود .کسانی هم سعی نکنند با دسته‌بندی سیاسی نمایندگان سطح واکنش‌ها را به دعوای جناحی تنزل دهند که این رفتار از هر نماینده‌ای با هر گرایش سیاسی نکوهیده و غیر قابل قبول است‌. انتظار از هیات نظارت بر رفتار نمایندگان این است که واکنشی درخور به هتک حرمت جایگاه نمایندگی نشان دهد تا «عصاره فضایل ملت» دیگر شاهد رفتار سخیف و دون شأن نباشد. مردم و صاحبان رأی به‌عنوان مطالبه‌گران اصلی نیز  این حق را دارند که وکلای خود را در حوزه‌های انتخابیه مورد سؤال و استنطاق قرار دهند تا نظارت بر رفتار نمایندگان تجلی مردمی هم پیدا کند و هر نماینده بداند که ارتباط  او با مردم نه صرفاً در ایام انتخابات که در همه آنات و مراحل نمایندگی تداوم دارد.

captcha
شماره‌های پیشین