289
یکشنبه، ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
1
تحلیل «صبح نو» از رشد تعداد گالری‌ها در سطح شهر

گالری‌هایی که مدام از راه می‌رسند

در کنار سینماها، سالن‌های تئاتر، موسیقی و .... مراکز دیگری وجود دارند که خانه‌ای برای انواع گرایش‌های هنرهایی که از آن‌ها با عنوان تجسمی یاد می‌کنیم، محسوب می‌شوند؛ گالری‌ها و نگارخانه‌ها همان مراکزی هستند که هر هفته با برگزاری نمایشگاه‌های متعددی از هنرمندان حوزه‌های گوناگون دریچه‌ای را به روی دنیای دیگری باز می‌کنند و فضایی را برای نمایش این هنر فراهم می‌آورند.

سکوت برابر گاف‌های بزرگ فدراسیون فوتبال

کلاهت را بالاتر بگذار آقای وزیر ورزش

از قدیم گفته‌اند: «اگر برای هر اشتباه، هزار دلیل بیاورید، می‌شود، هزار و یک اشتباه»؛ این تعبیر واقعی این روزها نه، بلکه ماه‌ها و چند سال اخیر فدراسیون فوتبال است. فدراسیونی که با آن همه ضعف در برنامه‌های اجرایی و ساختاری، ریاست آن در مجمع عمومی عجیب و قریب، از آقای علی کفاشیان به آقای مهدی تاج رسید تا امیدها برای بهتر شدن وضعیت فوتبال، بر باد رود. حالا از فدراسیونی با چنین مدیریتی، چه انتظاری می‌توان داشت، جز سکوت یا توجیه برابر ناکامی‌ها و اتفاقات تلخی که آبروی فوتبال، مردم و حتی کشور را هم زیر سؤال می‌برد.

بیمارستان کودکان حضرت علی اصغر (ع) بالاخره صاحب زمین بازی شد

خنده‌های شازده کوچولو با لباس بیمارستان

«راهرو رو تا انتها برو، بعد از در شیشه‌ای، سمت راست» این نشانی محل افتتاحیه زمین بازی در بیمارستان کودکان حضرت علی‌اصغر (ع) است؛ بیمارستانی که شبیه همه بیمارستان‌های دیگر، مرز غم و شادی، ناامیدی و امید در آن باریک است اما شاید بیراه نباشد اگر بنویسیم در بیمارستان کودکان، این مرز از همیشه باریک‌تر و حتی بلاتکلیف‌تر است. در سرعت بالای اتوبان‌ها و پیچ‌وخم کوچه‌ها و بین دود و گرفتاری تمام‌نشدنی آدم‌ها، گروهی خیّر دور هم جمع شده‌اند تا با کمک هم، فضایی را که کودکان به اجبار در آن قرار گرفته‌اند، حتی اگر کمی هم شده، برایشان قابل تحمل‌تر و شاد کنند. این هدف با همراهی مدیریت بیمارستان حضرت علی اصغر و گروه مهندسان مشاور زِما به نتیجه رسیده است.

ادامه موضع‌گیری‌های منفی تاجیکستان علیه ایران

واژه‌ها را استفاده نکرده، پس فرستادند

فراز و نشیب در روابط تاجیکستان و ایران در سطح بین‌الملل، رویدادی منطقی و با قابلیت پیش‌بینی نسبی محسوب می‌شود و روش فهم رفتاری دولت‌های دارای روابط نیز در این چارچوب، چه در عرصه تئوری و چه در عرصه عملیاتی، چارچوب‌مند و قانون‌پذیر است. منتها همواره استثنائاتی نیز در این میان وجود داشته و دارد که شرایط فعلی همکاری میان تهران-دوشنبه را در این قالب می‌توان تحلیل کرد.

مناطق محروم و مرزی، جایی که خانم دکترجهادگر را به‌وجد می‌آورد

دندان فقرا را درست می‌کنم برای دلم

صبور، پرحوصله و بی‌ادعا؛ دکتر زینب کدخدا، متخصص جراحی لثه، فوق‌تخصص ایمپلنت و عضو هیات علمی دانشگاه تهران را باید این‌گونه توصیف کرد. این پزشک 58‌ساله پای ثابت اردوهای جهادی است، سفرهایی که متخصصان در آن آرام و بی‌صدا دانش‌شان را در کوله‌هایشان می‌ریزند و راهی دورافتاده‌ترین مناطق ایران می‌شوند تا مرهمی باشند برای کسی. دکترکدخدا درگفت‌وگو با «صبح نو» از دیده‌ها و شنیده‌هایش می‌گوید، از اشک‌ها و لبخندهایش و از طعم شیرین کارکردن برای مردم که زیردندان می‌شود مزه مزه‌اش کرد.

سرمقاله

تحلیف با نفی حاکمیت دوگانه

مراسم تحلیف دوازدهمین جمهور در خانه ملت برگزار شد

سوگند روحانی

یکصد و بیست و ششمین جلسه رسمی علنی مجلس شورای اسلامی روز گذشته به منظور آیین تحلیف حجت‌الاسلام حسن روحانی رییس‌جمهور با حضور مقامات داخلی و خارجی برگزار شد.

شماره‌های پیشین