287
چهارشنبه، ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
1
اسناد سوءاستفاده‌های مالی در حوزه دارو منتشر شد

داروگیت

روز گذشته خبرهای زیادی در خصوص کابینه دوازدهم منعکس شدند. یکی از جدی‌ترین چالش‌ها، همچنان وزارت بهداشت است. وزیر بهداشت در هفته‌های اخیر بارها اعلام کرده قصد ماندن در وزارتخانه را ندارد اما هر بار یک دلیل تازه رو می‌شود! یکبار وزیر، انتقاد رسانه‌های حاکمیتی از حوزه سلامت را بهانه کرد و گفت نمی‌مانم و حالا خبرنگاران نزدیک به دولت نوشته‌اند که وزیر به‌دلیل مشکلات با آقای علی ربیعی وزیر کار و دعوای قدیمی بیمه‌ها و طرح سلامت، گفته است که حاضر نیست دوباره وزیر شود؛ اما در همین ایام، رسانه‌ها از عملکرد وزیر بهداشت و پرونده‌های حوزه دارو اسناد تکان‌دهنده‌ای منتشر کردند که چندان خوشایند وزیر نیست و ممکن است بهانه‌ای جدید برای پایان همکاری وزیر بهداشت شود.

واکنش ها به نامه سرگشاده زیباکلام ادامه دارد

قیل و قال بر سر اسلامی شدن علوم انسانی

جنجال بر سر موضوع علوم انسانی اسلامی بار دیگر در بگومگوهای اساتید علوم انسانی، این بار در قالب »نامه سرگشاده» بالا گرفت. در یک سو کسانی، علوم انسانی اسلامی را یک پدیده ایدئولوژیک و ضدعلمی قلمداد می‌کنند و در سوی دیگر افرادی که آن را یک جریان طبیعی و غیروابسته به رانت می‌شمارند.

تراز تجاری منفی شد

رانت پشت درهای وزارت صنعت

اوضاع صادرات غیرنفتی خوب نیست؛ شاید اصلاً نتوان اسمش را غیرنفتی گذاشت؛ چون همین غیرنفتی‌اش هم، بوی نفت می‌دهد. صادراتی که روز به روز هم در حال کاهش است و دولت آقای حسن روحانی نه تنها بهبودی در آن حاصل نکرد، بلکه جهش را هم فراموش کرده و اکنون سقوط را تجربه می‌کند.

خاقان عباسی با پرونده سنگین مالی نخست‌وزیر شد

پاکسازی ناکام در پاکستان

نمایندگان مجلس ملی پاکستان عصر دیروز سه‌شنبه با شرکت در رأی‌گیری درون پارلمانی، »شاهد خاقان عباسی» 59 ساله، نامزد معرفی شده از سوی حزب مسلم لیگ نواز (حزب حاکم فعلی این کشور) را به‌عنوان نخست‌وزیر جدید پاکستان انتخاب کردند.

فیلم سینمایی »21 روز بعد» در پردیس ملت رونمایی شد

روایتی خیال‌انگیز از دنیای یک نوجوان

فیلم سینمایی »21 روز بعد» که در طول جشنواره مورد بی‌توجهی واقع شده بود، شامگاه نهم مرداد در پردیس سینمایی ملت و با حضور هنرمندان و اهالی رسانه در حالی رونمایی شد که کارگردان این کار از همه خواست تا در صورت تمایل، مبلغ این کار شوند. چرا که این فیلم همچنان امکان تبلیغات مناسب را ندارد.

ایمان ماندگار حضرت استاد محمد علی جاودان

برخورد با انحراف

آراء قضات در معرض داوری قرار گیرند

سرمقاله

مطالبات از دولت دوازدهم

چهره‌های‌سیاسی از نقاط ضعف و قوت دولت یازدهم می‌گویند

کارنامه ترم اول

مراسم تنفیذ رئیس جمهوری قرار است که فردا(پنجشنبه) برگزار شود. حجت الاسلام حسن روحانی باید بار دیگر حکم امضاءشده خود را از دستان مقام معظم رهبری دریافت کند. روزهای مهمی در پیش روست و رئیس جمهور باید یک بار دیگر برای هر یک از وزرای خود از مجلس رأی اعتماد بگیرد تا پازل کابینه خود را تکمیل کند. در این بین و با گذشت چهار سال از در دست گرفتن قدرت اجرایی کشور در سال 92 باید برای بار دوم با چینش یک کابینه توانمند در مشکلات اساسی کشور چاره جویی کند که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان موضوع معیشت و اشتغال است.

صبح نو

سرمقاله

مطالبات از دولت دوازدهم

كابینه دوازدهم در آستانه معرفی و استقرار قرار گرفته است. آنچه مسلم است، آقای روحانی در دوره جدید، هم از سوی اصلاح طلبان و هم از جانب اصول گرایان با چالش‌های جدی مواجه است. اصلاح طلبان از آن جهت كه به رغم همراهی‌های انتخاباتی در دولت جدید به سهم مطلوب خود نرسیده‌اند، به یك منتقد جدی دولت تبدیل شده‌اند و جریان اصول گرا نیز در ادامه تفاوت‌های راهبردی و رویكردی، در جایگاه مطالبه گر اصلی قرار دارد. طبیعی است كه در این دوره، اصول گرایان مطالبات خود را جدی‌تر از قبل پیگیری كنند؛ هم از آن جهت كه در انتخابات امسال از پشتوانه رأی منسجم ١٦میلیونی برخوردار شده‌اند و هم به این دلیل كه اصلی‌ترین نیاز كشور را رفع معضلات اقتصادی و حل مشكلات اشتغال و تولید می‌دانند. افزون بر این، تساهل‌های فرهنگی صورت گرفته از جانب دولت، نگرانی‌های عمومی در توجه به آرمان‌ها و ارزش‌های اسلامی و ملی را نیز برانگیخته است و از این جهت، جریان انقلابی وظیفه خود می‌داند به طور آتش به اختیار، این دو حوزه یعنی اقتصاد و فرهنگ را، به عنوان رویكرد اصلی وجهه همت خود قرار دهد.

captcha
شماره‌های پیشین