286
سه شنبه، ۱۰ مرداد ۱۳۹۶
1
«صبح‌نو» رده‌بندی سنی اکران سینماها را بررسی می‌کند

رده‌بندی سنی؛ توفیق اجباری!

پس از چالش‌های اخیر سینما درباره عدم نمایش برخی از فیلم‌ها، اخیراً موضوع اعمال رده‌بندی سنی مورد بحث قرار گرفته است.

نقل قول مدیرعامل سایپا بیشتر از محصولات این شرکت خبرساز شد

واژگونی به سبک آقای پراید‌ساز

پراید، دیروز دوباره سرخط خبرهای جنجالی بود. این‌بار نه به‌دلیل خبرهای تلخ واژگونی و تصادف. حتی نه به‌دلیل اعلام افزایش قیمت این خودرو که دیگر عادی‌تر از همیشه شده است. پراید، این‌بار از زبان مدیرعامل گروه خودروسازی سازنده‌اش در گفت‌وگو با روزنامه «ایران» جنجالی شد تا سیل واکنش‌ها را به همراه بیاورد تا همزمان با انتشار خبر از رده خارج شدن این خودرو، صحبت‌های آقای مدیرعامل هم نقل محافل و محل واکنش‌های تند و شدید شود. صحبت‌هایی که بوی خوبی از آن استشمام نمی‌شد.

یاد بود محمد نوری، خواننده آواز‌های ماندگار وطن

صدای شکوه ایران بود

وقتی در سال 85 و دوره ششم مراسم چهره‌های ماندگار همراه با بزرگانی مانند استاد جمشید مشایخی، مرحوم احمد رسول‌زاده، دکتر غلامعلی افروز و استاد علی موسوی گرمارودی مورد تقدیر قرار گرفت و ترانه «‌سفر برای وطن» را خواند، تازه نسل جدید آن زمان با بزرگی این خواننده آشنا شدند و پیگیر شنیدن کارهای دیگر استاد شدند و چهار سال پس از این تجلیل بزرگ؛ در 81 سالگی از میان ما رفت. وی جایزه «خورشید طلایی» (۵۰ سال صدای متفاوت و ماندگار) را در سال ۷۸ از جشنواره مهر گرفت و مدرک درجه یک هنری خوانندگی را از شورای عالی ارزیابی کشور و وزارت ارشاد.

تصمیم جدید دولت می‌تواند سبب دلخوشی مردم سرزمین‌های تفتیده باشد

یک کاهش تعرفه خنک مطبوع

خورشید دارد آخرین زورش را می‌زند و تشعشعات آفتاب مثل جنگجویی بی‌رحم نیزه‌اش را هرجا که دستش برسد فرو می‌برد. مردم ذله شده‌اند، کولرها باد داغ می‌زنند و نسیمی اگر بوزد خنک نیست. ماه مرداد است، اسمش رویش است، ماهِ مرگ. با اینکه یادمان داده بودند که به مرداد بگوییم امرداد، ماه ِ بی‌مرگی، اما این روزها واقعاً مرداد است.

انتخابات بی سابقه ونزوئلا برگزار شد

آری مجدد به انقلاب بولیواری

در حالی که «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا رأی آری مردم به تشکیل شورای بازنویسی قانون اساسی را «رأی به انقلاب» توصیف کرد، در درگیری‌های مرگبار میان عناصر راست‌گرای طرفدار غرب و نیروهای پلیس در روز انتخابات در این کشور، دست‌کم 10 نفر کشته شدند. با درخواست رهبران گروه‌های اپوزیسیون برای ادامه اعتراضات، انتظار می‌رود بر دامنه خشونت‌ها در ونزوئلا افزوده شود.

چین و روسیه برای سرویس‌های «وی‌پی‌ان» اعمال محدودیت کردند

دست‌اندازهای شرقی برای فیلترشکن‌ها

چین و روسیه به تازگی اقدامات جدی برای محدود کردن «وی‌پی‌ان»‌ها و فیلترشکن‌ها انجام داده‌اند.

قالیباف در برنامه جهان آرا:

قالیباف در برنامه جهان آرا: گفتمان نو اصول گرایی مردم مداری است

اعتقاد دارد برای ریشه کنی فساد و ناکارآمدی، مبارزه تازه آغاز شده است. می گوید باید جان و آبروی خود را بی‌چشمداشت فدا کرد؛ همچنان که با مردم میثاق بست تا عشق و ایثار را زنده کند. روایت او روایت فتح مردانی است که چون انقلاب کردند پای آن ایستادند و جنگیدند و پس از آن هم برای آبادانی کشورشان در جهادی دیگر تلاش کردند.

سرمقاله

نواصول گرایی؛ مقصد یا مسیر

شماره‌های پیشین