285
دوشنبه، ۰۹ مرداد ۱۳۹۶
1
دعوای ایرانی - تلگرامی بر سر سرورها بالا گرفت

سی‌دی‌ان‌های حاشیه‌ساز

روز گذشته در حالی که وزیر ارتباطات از انتقال سرورهای تلگرام به ایران خبر داده بود مدیرعامل تلگرام اما اعلام کرد که فقط سرورهای CDN منتقل شده‌اند.

تحلیل متفاوت دکتر کچویان از وضعیت کنونی برجام

مشکل « قرارداد» برجام است

یک سال از اجرای توافق برجام و بعد از چند سال از بیان این ادعا که همه مشکلات کشور به‌واسطه تحریم‌ها اتفاق افتاده و با این توافق بین‌المللی، تحریم‌ها برداشته شده و به‌تبعِ آن، مشکلات کشور مرتفع خواهد شد، گذشت. اکنون و پس از گذشتِ این مدت، شاهد آن هستیم که حتی موافقان برجام هم به‌انحای مختلف اذعان می‌کنند که برجام با نوعی شکست مواجه شده است. البته ممکن است به این مطلب تصریح نکنند یا بگویند برجام هنوز «شکست» نخورده است اما عباراتی نظیر «آمریکایی‌ها بدعهدی می‌کنند» یا «برجام موفقیت‌آمیز نبوده و به همۀ اهداف خودش نرسیده» بیان متفاوتی از همان شکست است. به‌نحوی‌که خود آقای ظریف هم در سفر اخیرش به آمریکا به این مطلب تصریح کرده و گفته است که آمریکا مدام بدعهدی می‌کند و مانع موفقیت برجام است. آنچه از نظرتان می‌گذرد، گفت وگویی است که با دکتر حسین کچویان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد دانشگاه تهران در این رابطه انجام داده‌ایم.

رهبرانقلاب در دیدار کارگزاران #حج96 تبیین کردند

حج؛ معنویت، وحدت و برائت

از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دکتر عماد افروغ تجلیل شد

در ستایش نفی دو‌گانه‌ها

آیین نکوداشت دکتر عماد افروغ شب گذشته در فرهنگسرای اندیشه تهران همراه با رو نمایی 4 عنوان کتاب از وی برگزار شد.

در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با دو عضو شورای مرکزی مطرح شد

تذکر مؤتلفه به میرسلیم

نامزدی، فقط با 1 درصد آرا در انتخابات 96، یکی از کاندیداهای حاضر در اجماع بزرگ اصول گرایان موسوم به جمنا بود که اقبال چندانی در کسب آرای مجمع ملی نداشت و باید از عرصه انتخابات کنار می‌رفت؛ اما در اولین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، با لباس کارگران به وزارت کشور رفت و بر خلاف میثاقی که بسته بود، در رقابت‌ها ثبت نام کرد.

در بیست‌ودومین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» مطرح شد

سیار: آثار اعتراضی و منتقدانه در ترانه نمی‌شنویم

بیست‌ودومین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» با حضور آقای محمد مهدی سیار شاعر و ترانه‌سرای کشور، شعرخوانی دیگر ترانه‌سرایان و شاعران و اجرای موسیقی توسط آقای مهدی یغمایی، برگزار شد.

پروژه املاک شهرداری بالاخره بعد از 9 ماه ثمر داد

یاشار دادگاهی

روز گذشته در حوزه شهری دو نفر حسابی خبرساز شدند؛ اولی آقای محمدعلی نجفی بود که آقای مرعشی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، از او به‌عنوان شهردار بعدی یاد کرد که «مسوولیت شهرداری را پذیرفته» و دومی آقای یاشار سلطانی بود که بالاخره بعد از مدت‌ها، نخستین جلسه رسیدگی به اتهاماتش برگزار شد. این دو نفر قصه مشترکی دارند که بعد از 9 ماه ثمرات متفاوتی با هم دارد!

سرمقاله

خواسته #دولت_قوی

صبح نو

سرمقاله

خواسته #دولت_قوی

رایزنی‌ها برای تشكیل كابینه دوازدهم آخرین مراحل خود را سپری می‌کند و آنچه در روزهای آینده تعیین كننده خواهد بود، اولاً سخنان مقام معظم رهبری در مراسم تنفیذ است كه خطوط كلی حركت دولت دوازدهم و انتظارات و تكالیف آن را ترسیم خواهند كرد و در مرحله بعد و پس از انجام تحلیف رئیس جمهور و معرفی كابینه، این مجلس و نمایندگان ملت هستند كه باید به تكلیف خود در تشكیل دولتی قوی و كارآمد عمل كنند. دولت دوازدهم حسب وعده‌های انتخاباتی رئیس‌جمهور و انتظارات عمومی، آنچه را باید وجهه همت خویش قرار دهد، احیای اقتصادی كشور و رفع معضلات و مشكلات معیشتی و اشتغال است كه متاسفانه پس انتخابات، با موج جدید گرانی‌ها نیز تشدید شده است. برون‌رفت از این بحران، همانگونه كه پیش از این هم بارها بر آن تاكید شده، وجود كابینه و دولتمردانی كارآزموده و كارآمد است كه با انگیزه خدمت به مردم و حل مشكلات كشور قبول مسوولیت كنند. برخی جریانات سیاسی در تلاشند تا هر چه بیشتر از کابینه جدید سهم‌خواهی کنند و به نمایندگی از 23 میلیون نفری که به رئیس‌جمهور منتخب رأی داده‌اند، با بازتفسیر آرای آن‌ها، رفتارهای دولت جدید را منطبق بر منویات خویش سازند. خبرهای پیدا و پنهان نشان‌دهنده به سرانجام رسیدن تقریبی ترکیب کابینه جدید و تغییرات عمده در بخش‌های مختلف آن از جمله وزارتخانه‌های اقتصادی است. توقع مردم، داشتن دولتی کارآمد و قوی است که بیش از آن‌که چشم امیدش به فلان جریان یا چهره سیاسی باشد، حل مشکلات فوری را در اولویت عمل و اقدام خویش قرار دهد. فصل انتخابات تمام شده و اکنون فرصت کار است.

captcha
شماره‌های پیشین