285
دوشنبه، ۰۹ مرداد ۱۳۹۶
1
دعوای ایرانی - تلگرامی بر سر سرورها بالا گرفت

سی‌دی‌ان‌های حاشیه‌ساز

روز گذشته در حالی که وزیر ارتباطات از انتقال سرورهای تلگرام به ایران خبر داده بود مدیرعامل تلگرام اما اعلام کرد که فقط سرورهای CDN منتقل شده‌اند.

تحلیل متفاوت دکتر کچویان از وضعیت کنونی برجام

مشکل « قرارداد» برجام است

یک سال از اجرای توافق برجام و بعد از چند سال از بیان این ادعا که همه مشکلات کشور به‌واسطه تحریم‌ها اتفاق افتاده و با این توافق بین‌المللی، تحریم‌ها برداشته شده و به‌تبعِ آن، مشکلات کشور مرتفع خواهد شد، گذشت. اکنون و پس از گذشتِ این مدت، شاهد آن هستیم که حتی موافقان برجام هم به‌انحای مختلف اذعان می‌کنند که برجام با نوعی شکست مواجه شده است. البته ممکن است به این مطلب تصریح نکنند یا بگویند برجام هنوز «شکست» نخورده است اما عباراتی نظیر «آمریکایی‌ها بدعهدی می‌کنند» یا «برجام موفقیت‌آمیز نبوده و به همۀ اهداف خودش نرسیده» بیان متفاوتی از همان شکست است. به‌نحوی‌که خود آقای ظریف هم در سفر اخیرش به آمریکا به این مطلب تصریح کرده و گفته است که آمریکا مدام بدعهدی می‌کند و مانع موفقیت برجام است. آنچه از نظرتان می‌گذرد، گفت وگویی است که با دکتر حسین کچویان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد دانشگاه تهران در این رابطه انجام داده‌ایم.

رهبرانقلاب در دیدار کارگزاران #حج96 تبیین کردند

حج؛ معنویت، وحدت و برائت

از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دکتر عماد افروغ تجلیل شد

در ستایش نفی دو‌گانه‌ها

آیین نکوداشت دکتر عماد افروغ شب گذشته در فرهنگسرای اندیشه تهران همراه با رو نمایی 4 عنوان کتاب از وی برگزار شد.

در گفت‌وگوی «صبح‌نو» با دو عضو شورای مرکزی مطرح شد

تذکر مؤتلفه به میرسلیم

نامزدی، فقط با 1 درصد آرا در انتخابات 96، یکی از کاندیداهای حاضر در اجماع بزرگ اصول گرایان موسوم به جمنا بود که اقبال چندانی در کسب آرای مجمع ملی نداشت و باید از عرصه انتخابات کنار می‌رفت؛ اما در اولین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، با لباس کارگران به وزارت کشور رفت و بر خلاف میثاقی که بسته بود، در رقابت‌ها ثبت نام کرد.

در بیست‌ودومین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» مطرح شد

سیار: آثار اعتراضی و منتقدانه در ترانه نمی‌شنویم

بیست‌ودومین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» با حضور آقای محمد مهدی سیار شاعر و ترانه‌سرای کشور، شعرخوانی دیگر ترانه‌سرایان و شاعران و اجرای موسیقی توسط آقای مهدی یغمایی، برگزار شد.

پروژه املاک شهرداری بالاخره بعد از 9 ماه ثمر داد

یاشار دادگاهی

روز گذشته در حوزه شهری دو نفر حسابی خبرساز شدند؛ اولی آقای محمدعلی نجفی بود که آقای مرعشی در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا، از او به‌عنوان شهردار بعدی یاد کرد که «مسوولیت شهرداری را پذیرفته» و دومی آقای یاشار سلطانی بود که بالاخره بعد از مدت‌ها، نخستین جلسه رسیدگی به اتهاماتش برگزار شد. این دو نفر قصه مشترکی دارند که بعد از 9 ماه ثمرات متفاوتی با هم دارد!

سرمقاله

خواسته #دولت_قوی

شماره‌های پیشین