284
یکشنبه، ۰۸ مرداد ۱۳۹۶
5
آزمایش اخیر کره‌‌شمالی لرزه بر اندام آمریکا انداخته است

لس‌آنجلس و نیویورک در تیررس پیونگ یانگ

شامگاه جمعه بود که خبرگزاری «ان.اچ.کی» ژاپن از احتمال شلیک آزمایشی یک موشک قاره‌پیما توسط کره‌‌شمالی خبر داد که دیری نپایید این خبر توسط پنتاگون تأیید شد و با این حادثه به نظر می‌رسد که فاز جدیدی از رویارویی سرد پیونگ یانگ و واشنگتن و متحدانش آغاز شده است.

یمنی‌ها از ائتلاف سعودی زهر چشم گرفتند

انهدام کشتی جنگی امارات در بندر مخاء یمن

صبح نو

یمنی‌ها از ائتلاف سعودی زهر چشم گرفتند

انهدام کشتی جنگی امارات در بندر مخاء یمن

منابع دریایی یمن از انهدام یک فروند کشتی جنگی امارات در سواحل بندر مخاء استان تعز خبر دادند.
نیروی دریایی ارتش یمن و انصارالله دیروز شنبه اعلام کرد که یک کشتی نظامی اماراتی را در سواحل بندر المخاء در غرب استان تعز هدف قرار دادند.
به گزارش شبکه المسیره، یگان دریایی ارتش یمن و انصارالله اعلام کرد که با «سلاح مناسب» کشتی جنگی امارات را منهدم کرد.
در همین رابطه، سرگرد عزیز راشد، سخنگوی ارتش یمن با تأیید حمله نیروهای یمنی به کشتی اماراتی در سواحل غرب این کشور، اعلام کرد که این کشتی حامل سلاح و نظامیان سودانی به خاک یمن بود.
به گزارش فارس، سخنگوی ارتش یمن حمله به کشتی اماراتی در نزدیکی ساحل مُخاء را تأیید کرد.
سخنگوی ارتش یمن در تماس تلفنی با خبرگزاری اسپوتنیک با تأیید این خبر اعلام کرد که کشتی اماراتی در نزدیکی ساحل شهر مخاء هدف قرار گرفته است.
وی همچنین تأیید کرد که کشتی اماراتی در حال انتقال نظامیان سودانی به خاک یمن بود.
سرگرد عزیز با بیان اینکه این کشتی به ایجاد اختلال و پارازیت روی تجهیزات یمنی اقدام می‌کرد، اما ارتش یمن به قاطعیت با این کشتی اماراتی برخورد کرد.
وی اظهار داشت که عملیات حمله به کشتی امارات با موشک‌های بومی یمن صورت گرفته و با دقت بالایی به هدف اصابت کرده است.
ائتلاف متجاوز به یمن به رهبری عربستان سعودی در واکنش به این حمله و در راستای سرپوش گذاشتن به شکست‌های خود، مدعی شد که نیروهای یمنی با قایق انتحاری به بندر مخاء حمله کرده‌اند.
این ائتلاف همچنین از جامعه جهانی خواست به نیروهای انصارالله یمن فشار آورده تا ملزم به رعایت قوانین بین‌المللی شوند.
عربستان سعودی و ائتلاف این کشور این هفته بعد از حمله موشکی ارتش یمن به پایگاه هوایی ملک فهد در طائف، مدعی شد که نیروهای یمنی قصد حمله به مکه را داشتند.
عربستان سعودی برای توجیه حملات خود در یمن و تخریب چهره انصارالله بارها حمله موشکی یمن به بنادر، پالایشگاه‌ها و پایگاه‌های خود را حمله به مکه دانسته‌است!
سخنگوی ارتش یمن با تکذیب این ادعاها گفت که مردم یمن هرگز به مقدسات خود حمله نمی‌کنند بلکه با جان و مال خود از آنها دفاع می‌کنند.

captcha
شماره‌های پیشین