283
شنبه، ۰۷ مرداد ۱۳۹۶
1
زلزله سیاسی در پاکستان

نواز شریف به اتهام فساد مالی برکنار شد

گفت‌وگوی «صبح نو» با مترجم صحیفه سجادیه

محصول تلاش جوان خوش‌ذوق قمی

«به‌تازگی ترجمه زیبایی از صحیفه سجادیه که ظاهراً محصول تلاش یکی از جوانان خوش‌ذوق قمی است به دستم رسید.» گفته شدن این جمله توسط رهبری معظم انقلاب باعث بهتر و بیشتر دیده شدن صحیفه سجادیه با ترجمه حجت‌الاسلام محمدمهدی رضایی شد و البته شهرت حاج آقا رضایی. وی ساکن قم است،قرار بود برای یک گفت‌وگوی مفصل حضوری به تهران و دفتر روزنامه بیاید که نشد. به گفت‌وگوی تلفنی بسنده شد و ماحصل این گفت‌وگو در ادامه می‌آید.

پیام حوادث دلخراش اخیر درباره کودکان

حواسمان به «بنیتا»‌ها باشد

«مشیریه» غمکده است این روزها؛ خانه اندوه است. غم روز بیست و نهم تیر به مشیریه سرک کشید، وقتی جوانک پرید پشت رل پراید و تخت گاز رفت، وقتی مرد جوان به سر و کله‌اش کوبید که بچه‌ام را بردند، وقتی مردم هاج و واج به او زل زدند و کاری نکردند؛ شدند تماشاچی. پراید رفت و بنیتای 8 ماهه را با خود برد و جایش تشویش نشاند، مشیریه شد قلب زخمی تهران، همزاد «پارس‌آباد» و هم‌نوا با ناله‌های مادر «آتنا».

در پی شایعات درباره انتخاب تک تک وزرا صورت گرفت

دغدغه رهبر انقلاب درباره کابینه دوازدهم

پس از چند روز ادعای گسترده دولتی‌ها درباره ارائه لیست وزرای دولت دوازدهم به رهبر انقلاب و کسب نظر موافق ایشان، دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، در گزارشی به این القائات و شایعات پاسخ داد.

توضیح سایت شیپور درباره گزارش صبح نو

با دستور رئیس قوه قضائیه صورت گرفت

احیای یک روزه کارخانه لرستانی

درنگاه متفاوت فعالان سیاسی به نامه قالیباف مطرح شد

نو اصول گرایی؛ صدای جدید و فضای جدید

چندی است که موضوع نو اصول گرایی به بحثی داغ در فضای سیاسی کشور و همچنین در میان صاحب نظران اصول‌گرا و اصلاح طلب تبدیل شده است و هر شخصی با توجه به برداشت خود از این موضوع، که توسط آقای محمد باقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان شده، واکنشی نشان داده و نظر خود را در خصوص این موضوع بیان می‌کند.

«صبح نو» سیاست‌های غلط تنظیم بازار را بررسی می کند

پیاز؛ فرمول کوچک سازی سفره مردم

در هفته‌های اخیر مطمئناً صحبت‌ها و خبرهای مختلفی را در روزنامه‌ها و در سایت‌ها و فضای مجازی شنیده‌اید مبنی بر اینکه قیمت پیاز افزایش پیدا کرد، مرغ پر در آورد، قیمت تخم مرغ سر به فلک کشید و... که اتفاقاً مسائل مربوط به آن دستمایه شوخی‌ها و طنزهای مختلفی نیز شد.

سرمقاله

پاسخ مقتدرانه سیمرغ

صبح نو

سرمقاله

پاسخ مقتدرانه سیمرغ

تصویب طرح جامع تحریم‌های ایران در سنای آمریکا كه کارشناسان آن را جامع‌ترین بسته تحریمی آمریکا علیه ایران در طول تاریخ می‌دانند، از چند منظر حائز اهمیت است.  اولاً؛ گرچه گفته می‌شود این طرح غیرهسته‌ای است و در چارچوب برجام نیست اما از آنجا كه تحریم‌های جدیدی به ایران تحمیل می‌کند، نقض روح برجام است و بنا بر گفته کارشناسان بندهای ۲۶، ۲۸ و ۲۹ برجام و بند ۳ و ۵ ضمیمه B قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد صریحاً نقض شده است. ثانیاً آمریکایی‌ها می‌کوشند با حفظ ظاهری بی روح از برجام، با فشارها و محدویت های بیشتر و شدیدتر، مانع از قدرت گرفتن ایران در عرصه منطقه‌ای و بین المللی شوند.  نكته سوم به لزوم واكنش مناسب ایران در برابر این اقدام خصمانه آمریکایی‌ها برمی گردد. گرچه ممكن است برخی از دولتمردان این رفتار آمریکایی‌ها را نقض فاحش برجام ندانسته و به بهانه بروز یك نقض ضعیف، واكنش به آن را چنان صلاح ندانند اما تاكنون آمریکایی‌ها به ویژه هیات حاكمه جدید آن، نشان داده‌اند به محض دریافت پیام ضعف و ناتوانی طرف مقابل، جسورتر به تحدی خود ادامه می‌دهند .  لذا باید دولت و قوه مقننه ضمن توجه به راهكارهای عملی از جمله تقویت اقتصاد مقاومتی، در برابر دشمنی جدید آمریکایی‌ها نیز واكنش محكم و منسجمی نشان دهند. به نظر می‌رسد اقداماتی چون افتتاح پایگاه ملی فضایی امام‌خمینی؟ره؟ و پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ هم پیام صریحی از اقتدار و توانمندی ایران به دنیا مخابره می‌کند و هم، مورد استقبال مردم ایران خواهد بود. اهتمام به چنین طرح‌هایی در كنار توجه به اقتصاد مقاومتی و حل مشكلات اقتصادی و معیشتی مردم، راه درست برون رفت از میدان مین دشمن است.

captcha
شماره‌های پیشین