282
چهارشنبه، ۰۴ مرداد ۱۳۹۶
1
در گفت‌و‌گوی «صبح نو» با بازیگر فیلم «قلب سفید قاصدک‌ها»بررسی شد

فروش 6هزار تومانی برای یک فیلم

6هزار تومان در 10 روز! این تیتری است که اخیرا یکی از رسانه‌های سینمایی درباره میزان فروش فیلم «قلب سفید قاصدک‌ها» به کارگردانی آقای افشین محمودی و آقای علی رویین‌تن منتشر کرده است. فیلمی که از 20 اردیبهشت‌ماه اکران شد و از آن‌جایی که ظاهرا نتوانست فروش خوبی داشته باشد، در کمتر از یک ماه از روی پرده برداشته شد.

«شب شاعر» به سیمین‌دخت وحیدی تعظیم کرد

سیمین شعر و مبارزه

سی و هفتمین نشست «شب شاعر» روز گذشته به تجلیل از سیمین‌دخت وحیدی اختصاص پیدا کرد.

خبر

گزارش سیاسی خبرگزاری مجلس علیه پلی که رئیس مجلس افتتاح کرد

بنزی که از پل صدر عبور کرد

خبرگزاری ملت، رسانه رسمی مجلس شورای اسلامی است. مجلسی که 290 نماینده دارد اما رویکرد اصلی رسانه‌ها و بسیاری از مهره‌های دیگر را آقای رئیس می‌چیند. حالا خبرگزاری ملت در روزهای پایانی شورای چهارم و دوره مدیریت فعلی شهر تهران، مطلبی را علیه پل صدر نگاشته که نکات بسیار جالبی در آن به چشم می‌خورد.

چرا ناطق‌نوری مجدداً مطرح می‌شود؟

نسخه پیچی اصلاح‌طلبان ‌ برای نو اصول‌گرایی

پیشنهاد «نو اصول‌گرایی» و ضرورت بازسازی جریان اصول‌گرا که از سوی دکترمحمد باقر قالیباف خطاب به جوانان انقلابی است که بازتاب‌ها و بازخوردهای متفاوتی در میان چهره‌های مختلف سیاسی اصول‌گرا و اصلاح‌طلب داشته است.

الکامپ؛ تصویر آینده‌ای پر از امید و هراس

دستاورد اقتصاد مقاومتی در الکامپ

سرمقاله

دغدغه نواصول گرایی

هشدار پلیس آگاهی درباره پاتوق این روزهای کلاهبرداران

مراقب «شیپورها»ی «دیوار»ی باشید

تکیه داده به دیواری سفید رنگ، با پیراهنی نخودی، موهای پرپشتِ رو به بالا و چشم‌های کشیده روشن. اگر توی خیابان دیده می‌شد، رهگذری بود مثل دیگران با اندکی جاذبه اما وقتی مقابل لنز دوربین پلیس آگاهی استان تهران قرارگرفت، شد علی، 29 ساله، مهندس سخت‌افزار و کلاهبرداری سابقه‌دار که در سایت «دیوار» جولان می‌داد.

صبح نو

سرمقاله

دغدغه نواصول گرایی

نامه دکتر قالیباف درباره ضرورت خودانتقادی اصول گرایان و حرکت به سوی نواصول‌گرایی، بازتاب‌ها و واکنش‌های گوناگونی را برانگیخته است؛ از یک سو در جریان اصلاح طلب معدود افرادی از این نگاه استقبال کرده و با تاکید بر ضرورت بازسازی اصول گرایان، بی‌توجهی به این امر را زمینه ساز شکل گیری جریان‌های انحرافی وفرصت طلب ارزیابی کردند اما عمده افراد یا رسانه‌های این جریان، آسیمه سر، یا به برداشت‌های سطحی و نیش و کنایه‌های سیاسی پرداختند یا از جایگاه دایگی، به تعیین تکلیف برای اصول گرایان و معرفی «سردمدار» روآوردند و سخاوتمندانه مسیر رنسانس را به اصول گرایان نمایاندند! در درون خانواده و در طیف اصول گرایان اما آنچه در واکنش به این نامه روی داده، در واقع بازتابی است از ادامه سرگشتگی مابعد انتخابات؛ در حالی که اغلب اصول گرایان به ضرورت تحول اصول گرایی معترف‌اند اما ظاهراً در بیان آن یا زمان و چگونگی آن، دیدگاه‌ها متفاوتند و پراکنده. گمانه دیگری که از برخی اظهارنظرهای اصول گرایان  برمی آید یا حتی سکوت برخی از آنها را معنادار می‌کند، تصور اشتباه  «جلودار پنداری» از این نامه است؛ با این ذهنیت که قالیباف با سرمایه اجتماعی انتخابات و پس از شهرداری، در پی برداشتن سهم خود از سبد اصول گرایان است تا آن را دستمایه حرکت سیاسی 4 سال آینده خود سازد؛ در حالی که این نامه صرفاً درصدد بیان یک ضرورت است تحت عنوان «تغییرِ اساسی در نحوه کنشِ جریانِ اصول‌گرایی» که مطالبه همگانی اصول گرایان است اما کی و کجا ؟ همچنان نامعلوم است. آقای قالیباف اما با این نامه می‌گوید «وقت آن » حرکت و تحول  فرارسیده است و اگر در برهوت رخوت و بی عملی دولت حاضر و آتی، اصول گرایان این تغییر اساسی را با تکیه بر مردم و همنوا و همدرد با آنها به انجام نرسانند، هیچ وقت دیگری این فرصت را نخواهند یافت.

captcha
شماره‌های پیشین