281
سه شنبه، ۰۳ مرداد ۱۳۹۶
2

خبر

روحانی: دولت دوازدهم از خدمات سپاه حمایت کامل می‌کند

زیر چتر امنیت

حجت الاسلام حسن روحانی روز گذشته در دیدار فرماندهان عالی‌رتبه سپاه، با قدردانی از تلاش‌های نیروهای مخلص سپاه، بر ضرورت وحدت و انسجام همه نیروها و نهادهای نظام و تلاش برای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و خدمت خالصانه به مردم تأکید کرد.

چالش‌های ریال

آیا تومان رسمی می‌شود

صبح نو

روحانی: دولت دوازدهم از خدمات سپاه حمایت کامل می‌کند

زیر چتر امنیت

حجت الاسلام حسن روحانی روز گذشته در دیدار فرماندهان عالی‌رتبه سپاه، با قدردانی از تلاش‌های نیروهای مخلص سپاه، بر ضرورت وحدت و انسجام همه نیروها و نهادهای نظام و تلاش برای تحقق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و خدمت خالصانه به مردم تأکید کرد.

دیدار رئیس جمهور با فرماندهان عالی‌رتبه سپاه درحالی صورت می‌گیرد که در ماه‌های اخیر به ویژه در ایام انتخابات، او انتقادهای شدیدی به سپاه داشت.
در این دیدار که سردارسلیمانی فرمانده نیروی قدس، سردارجعفری فرمانده کل سپاه، سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه، سردارغیب پرور فرمانده بسیج و سردارکوثری فرمانده قرارگاه ثارالله و سپاه محمد رسول الله ؟ص؟ تهران بزرگ حضور داشتند، روحانی ابراز امیدواری کرد که در دوره مسوولیت دولت دوازدهم، تلاش هماهنگ همه نیروهای مسلح، به سرعت بیشتر در تحقق خواسته‌های مردم بینجامد و همه نهادها و دستگاه‌های مسوول، با شفافیت کامل در حوزه‌های تخصصی خود بر کارایی مجموعه بیفزایند و تقویت توان رزمی سپاه و ارتش با بهره گیری از فناوری‌های نوین، امنیت ملی کشور را بیش از پیش تضمین کند.
او درحالی بر کمک دولت در تقویت توان رزمی سپاه و ارتش تأکید کرده است که در یکی از نطق‌های انتخاباتی خود از اینکه سپاه پاسداران هنگام تهدید آمریکا و رژیم صهیونیستی، شهر موشکی ایران را به نمایش گذاشته بود، اظهار ناخرسندی کرده و آن را کارشکنی در مقابل برجام خوانده بود.
اما این تنها حمله رئیس جمهور به سپاه نبود، او اول تیرماه در جمع فعالان اقتصادی ضمن متوجه کردن مسوولیت وضعیت اقتصادی موجود به سپاه، از آن‌ها خواست تا به مسائل نظامی و امنیتی در مرزها اهتمام بورزند. روحانی بی آنکه اسم سپاه را بیاورد گفت که باید از ترساندن سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی دست برداشت تا اقتصاد رونق بگیرد. روحانی در همین زمینه گفت :«در دولت قبل به اسم خصوصی‌سازی بخشی از اقتصاد کشور به نهادهای نظامی و امنیتی واگذار شد.» او این نهادها را «دولت با تفنگ» خواند و تأکید کرد: «بخش خصوصی توان رقابت با آنها را ندارد.» این انتقادهای رئیس جمهور به سپاه واکنش‌های زیادی را در پی داشت بطوری‌که فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به آن، از فعالیت‌های اقتصادی سپاه دفاع و در عین حال تأکید کرد: «دولتی که تفنگ نداشته باشد توسط دشمنان تحقیر و سرانجام تسلیم می‌شود.»
روحانی در حالی سپاه را به ترساندن غربی‌ها از
 سرمایه گذاری متهم کرده که شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران غربی اذعان می‌کنند که نحوه سیاست خارجی آمریکا درباره برجام باعث شده تا آنها از سرمایه‌گذاری در ایران خودداری کنند. موضوع ترس و نگرانی سرمایه‌گذاران غربی بعد از سر کار آمدن ترامپ و تمدید تحریم‌ها برای 10 سال دیگر، بیشتر خودنمایی می‌کند؛ موضوعی که برجام را بر لبه پرتگاه قرار داده است.
اما دلیل این تغییر موضع رئیس جمهور و اعلام حمایت از اقدامات سپاه چیست؟ امروز تحریم‌های جدید آمریکا و رفتارهای خارج از چارچوب ساکن جدید کاخ سفید، امیدها به کدخدا و برجام را ناامید کرده است تا جایی‌که دولتمردان نیز به جمع دلواپسان پیوسته‌اند و برای مقامات آمریکایی خط و نشان می‌کشند.
بر همین اساس، روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیأت دولت، درباره رفتار ناصحیح آمریکا در قبال تعهدات بین‌المللی‌اش سخن گفت. او تأکید کرد: «عظمت و جایگاه سیاسی هر کشوری در دنیا، به اعتماد نسبت به آن کشور و احترامی که آنان به تعهدات خودشان دارند، مربوط می‌شود.»روحانی این را هم گفت: «کسی که خودش دارای ثبات نبوده، به قوانین و مقررات احترام نگذاشته و به امضای خودش پایبند نیست، نمی‌تواند دیگران را دعوت به ثبات، امنیت و آرامش کند.»
روز گذشته، آقای بهرام قاسمی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم بعد از چهار سال مذاکره و مراوده با آمریکا، با اشاره به عهدشکنی‌های این کشور تأکید کرد: «دیوار بی اعتمادی بین ایران و آمریکا بلندتر شده است.»
حال رئیس جمهور برای رهایی از «تحقیر و سرانجام تسلیمی» که سرلشکر جعفری هشدار داده بود، در دیدارش با فرماندهان سپاه بر حمایت کامل دولت دوازدهم از خدمات سپاه در حوزه مأموریت خود تأکید کرد.
همچنین در این دیدار، سردار سرلشکر جعفری فرمانده سپاه نیز، انتخاب مجدد روحانی و حضور گسترده مردم در انتخابات را تبریک گفت و آمادگی سپاه برای همکاری همه جانبه با دولت را در تحقق اهداف انقلاب اسلامی اعلام کرد. فرماندهان بخش‌های مختلف سپاه نیز گزارشی از فعالیت‌ها و آمادگی‌های سپاه پاسداران را به رئیس جمهور ارائه و از حمایت‌های دولت برای تقویت بنیه دفاعی کشور و نیز مقابله با تروریسم در منطقه تشکرکردند.

captcha
شماره‌های پیشین