280
دوشنبه، ۰۲ مرداد ۱۳۹۶
1
روایتی از تعریف آیت‌الله رشاد از «فلسفه مضاف»

فلسفه مضاف، حکمت اسلامی را کاربردی می‌کند

«فلسفه مضاف» عنوانی است که در سال‌های اخیر از زبان برخی اصحاب فلسفه شنیده می‌شود. فلسفه مضاف از دید صاحب‌نظران تفاوت‌هایی با فلسفه به معنای محض دارد. فلسفه اخلاق، فلسفه تکنولوژی، فلسفه فرهنگ و... از جمله ترکیب‌هایی است که زیرمجموعه فلسفه مضاف قرار می‌گیرد. این بخش از دانش مخالفان و موافقان پیدا کرده است. از جمله موافقان و مروجان این دانش، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد است. در این گزارش ضمن معرفی اجمالی او و فعالیت‌هایش، به بازخوانی آثار و نظریات او درباره فلسفه مضاف می‌پردازیم.

رونمایی از آلبوم تازه حسین علیزاده

«غمنومه فریدون» به موقع آمد

نشست خبری و مراسم رونمایی آلبوم «غمنومه فریدون» به آهنگسازی استاد حسین علیزاده و نویسندگی و کارگردانی آقای پیمان قدیمی در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد.

موج اعتراضی به پدیده آقازادگی با #ژن _خوب داغ شد

ژن _ طلبان

همواره وضعیت خانوادگی سیاستمداران برای افکار عمومی جذاب بوده است. بار دیگر قضاوت همیشگی جامعه در قبال رشد غیرطبیعی فرزندان مسوولان با تعبیر «آقازاده» با سخنان جنجالی پسر آقای محمدرضا عارف مهر تائید خورد. فعالان فضای مجازی با هشتگ ژن_خوب به این سخنان واکنش منفی نشان دادند.

سرمقاله

کابینه و اختیارات رهبری

معاون سیاسی شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه از لزوم میدان‌داری جوان‌ترها می‌گوید

جوانگرایی در انتخاب ائمه جمعه

«ائمه جمعه مسوولان انقلاب در سرتاسر کشور هستند.» این سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه سراسر کشور در خردادماه 68 است؛ دیداری که هرساله تکرار می‌شود. ائمه جمعه نقش بسزایی در جلب مشارکت حداکثری مردم و تبیین شاخص‌ها و معیارها برای انتخاب فرد اصلح در انتخابات دارند.

ساز ناکوک یک عضو مؤتلفه

چرخش‌های میرسلیم

قدیم‌ترها، آنهایی که دهه هفتاد را خوب به یاد دارند، آقای مصطفی میرسلیم را هم خوب می‌شناسند. مرحوم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی در دولت دوم سازندگی در سال 72 برای سکانداری وزارتخانه فرهنگ و ارشاد، دست روی میرسلیم مؤتلفه‌ای گذاشت. این اما همه گذشته میرسلیم نیست؛ میرسلیم در دهه 60 هم برای خود اسم و رسمی داشت.

قسط‌های 250 هزارتومانی برای وام‌های 20 میلیونی

وام ضربتی ازدواج!

طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج ۲۰ میلیونی به زوج‌های جوان در حالی از دیروز آغاز شد که نحوه تقسیط این وام در بانک‌ها متفاوت است، اما به‌طور میانگین مبلغ هر قسط ۲۱۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است. طرح ضربتی پرداخت وام ازدواج از اول مردادماه در شعب بانک‌ها آغاز شد و زوج‌های جوان در صف‌مانده و نیز متقاضیان در مناطق محروم، ازجمله جامعه هدف اصلی بانک مرکزی برای اجرای این طرح به‌شمار می‌روند. آن‌گونه که آمارهای رسمی بانک مرکزی روایت می‌کند، اکنون حدود نیم میلیون نفر در صف انتظار برای دریافت این وام قرار دارند و مطابق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است که ظرف مدت دو ماه یعنی تا پایان شهریورماه امسال، این صف از بین برود؛ اما همه‌چیز، بستگی به نظام بانکی و همراهی بانک‌ها با متقاضیان دارد.

ادامه برخوردهای حاشیه‌ساز قاضی‌زاده

وزیر پورشه‌سوار رسانه‌ها را لوله کرد

وزیر بهداشت در برنامه اخیر «نگاه یک» از تعطیل شدن آیتم «حاشیه‌های پزشکی» بخش خبری20:30 تشکر کرد.

شماره‌های پیشین