279
یکشنبه، ۰۱ مرداد ۱۳۹۶
15
«علی فروتن» به جشن تولد فرزند شهید مدافع حرم رفت

مدافع فرزندان مدافعان حرم

هفته گذشته، آقای علی فروتن که یکی از عموهای فیتیله‌ای معروف است، به منزل شهید مدافع حرم مهدی قاضی‌خانی رفته و برای فرزند این شهید جشن تولد برگزار کرد.

خبر

صبح نو

«علی فروتن» به جشن تولد فرزند شهید مدافع حرم رفت

مدافع فرزندان مدافعان حرم

هفته گذشته، آقای علی فروتن که یکی از عموهای فیتیله‌ای معروف است، به منزل شهید مدافع حرم مهدی قاضی‌خانی رفته و برای فرزند این شهید جشن تولد برگزار کرد.

علی فروتن یکی از عموهای فیتیله‌ای معروف در برنامه‌های کودک است که توانسته به همراه دو همکار دیگرش به شهرت زیادی دست یافته و مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.
علی فروتن پس از حضور در جشن تولد فرزند شهید مدافع حرم، مهدی قاضی‌خانی در گفت‌وگو با
«صبح نو» گفت: حدود 2 سال است به اتفاق آقای حسین سوهانی که موسسه پارس سفیران کرخه را مدیریت می‌کنند، در موضوع مدافعان حرم فعالیت‌هایی می‌کنیم. مستندی با عنوان بربال فرشتگان را شروع کردیم که درباره خانواده‌های شهدای مدافع حرم است. به ملاقات چند خانواده شهدای مدافع حرم رفته بودیم که در این مرحله نوبت به خانواده شهید بزرگوار، قاضی‌خانی رسید. این شهید عزیز یک دختر و 2 پسر کوچک دارند که هفته پیش تولد دخترخانم ایشان بود. ما سعادت حضور در این جشن تولد را پیدا کردیم و ساعات خوشی را در کنار بچه‌ها گذراندیم. البته بنده به نمایندگی از جمع گسترده‌ای از دوستان هنری در این برنامه‌ها حضور دارم و قصد ایجاد لحظاتی شاد برای این بچه‌ها را دارم. خدا را شاکرم که این اقدام تأثیر بسیار خوبی داشت و خانواده این شهید هم از این اتفاق خوشحال شدند. البته در این مراسم تعدادی از فرزندان شهدای دیگر مدافع حرم هم حاضر بودند که به نشاط جلسه کمک زیادی کرد.

به دیدارخانواده‌های شهدای مدافع حرم می‌رویم
فروتن درباره اقدامات مؤسسه پارس سفیران کرخه افزود: این مؤسسه یک مجموعه فرهنگی است که در اقدامات ارزشی پیش‌قدم است و یکی از این اقدامات تولید مستند بر بال فرشتگان با موضوع شهدای مدافع حرم است. در قالب این مستند به دیدار خانواده‌های شهدای مدافع حرم می‌رویم و با آنها گپ می‌زنیم و از آنها تقدیر می‌کنیم. یکی از موارد مهم این اقدام گفت‌وگو با فرزندان این خانواده‌هاست. مستندهای تولید شده در این زمینه با همکاری بسیج سازمان صداوسیما در چند مرحله از شبکه‌های سیما پخش شده‌اند.

شرایط فرزندان مدافعان حرم ویژه است
وی درباره حضور دیگر هنرمندان در این حرکت بیان کرد: این کار برای من یک حرکت دلی است و اینکه این بچه‌ها کجا باشند برایمان مهم نیست. ما رسالتی داریم و به آن اهمیت می‌دهیم. این بچه‌ها شرایط ویژه‌ای نسبت به دیگران دارند و مسائلی مثل نبود پدر ممکن است به روحیه آنها آسیب وارد کند. حضور هنرمندان ممکن است سختی‌ها و مصائب این کودکان را کمی کم‌رنگ کند و همین امر لزوم توجه به این اقدامات را گوشزد می‌کند. البته با دوستان هنرمند دیگری هم صحبت شده تا در این برنامه حضور پیدا کنند اما به‌هرحال من مشتاقانه در این حرکت حضور خواهم داشت.
مدافعان حرم نباشند حوادث تهران تکرار می‌شود
این هنرمند با اشاره به اهمیت اقدامات ایران در مقابل تروریست‌ها گفت: ایرانیان اصولاً مخالف جنگ هستند و در طول تاریخ همیشه مدافع بوده‌اند و جنگ را طرف مقابل شروع کرده است؛ نمونه معاصر آن هشت سال دفاع مقدس است که ما مجبور به دفاع از خودمان شدیم. ما همیشه اعلام کرده‌ایم که مخالف جنگ هستیم و صلح‌طلبیم. ما مقدساتی داریم که برایمان باارزش و مهم‌اند و باید پای آنها ایستادگی کنیم. وقتی ما برای حفظ ارزش‌ها و مقدسات زندگی خود ایستادگی و مقاومت نکنیم اصولاً دیگر ارزشی در زندگی باقی نمی‌ماند و در کنار خود جزئیات هم از بین خواهد رفت. مدافعان حرم از ارزش‌ها و مقدسات ما دفاع می‌کنند و در مرتبه بعد و به گفته مطلعین، اگر این دفاع در آن سوی مرزها اتفاق نیفتد، قطعاً این مسائل به داخل کشور کشیده خواهد شد و امنیتی وجود نخواهد داشت. نمونه این مسأله را در حادثه تروریستی اخیر تهران مشاهده کردیم و آن اهمیت اقدامات مدافعان حرم را نشان داد. آرزوی همیشگی ما صلح در همه جای دنیا، ازجمله سوریه، عراق و لبنان است و اینکه هیچ بچه‌ای دلهره و نگرانی بازگشت پدرش را نداشته باشد.

قیمت خون انسان چقدر است؟
فروتن درباره کم‌لطفی‌هایی که نسبت به مدافعان حرم صورت می‌گیرد بیان کرد: جان انسان ارزشمند است و فرزند بالاترین سرمایه زندگی وی و اصولاً هیچ قیمتی را نمی‌توان به روی آن گذاشت. مگر می‌شود کسی حاضر شود کشته شود و از فرزندانش جدا شود که مبلغی پول یا دستمزد دریافت کند؟ این چه معنا و منطقی دارد؟ این موضوع در هیچ فرمول و معادله‌ای جای نمی‌گیرد و حتی با تعاملات مادی هم درک نمی‌شود. کسانی که معتقدند مدافعان حرم برای پول به سوریه رفته‌اند بگویند قیمت خون یک انسان چقدر است؟ اصلاً می‌شود به روی جان یک شخص قیمت گذاشت؟ به نظرم قیمت گذاشتن روی اقدامات مدافعان حرم بی‌انصافی و غیر منطقی است. اگر به این دوستان که شبهه وارد می‌کنند یک چک سفید بدهیم و بخواهیم برای رفتن به سوریه مبلغ بنویسند چه عددی می‌توانند بنویسند؟

برخی زخم زبان می‌زنند
وی با اشاره به شرایط ویژه خانواده‌های شهدای مدافع حرم افزود: به نظرم وظیفه همه مردم ماست که درکنار خانواده‌های شهدای مدافع حرم باشند چون برخی از این زخم زبان‌ها حتی از نبود پدران در خانواده هم آزاردهنده‌تر است. پدر رسالت و اعتقادی داشته و رفته، خانواده هم به پای آن اعتقاد ایستاده است. بی‌انصافی است برخی از افراد که کاری در این زمینه نمی‌کنند، تازه زخم‌زبان هم بزنند. جداً بچه‌های این عزیزان هیچ تفاوتی با فرزندان خودم ندارند و معتقدم خانواده‌های مدافع حرم از سوی خدا برگزیده شده‌اند و حضور در کنار برگزیدگان خداوند سعادت می‌خواهد و چیزی جز لطف حضرت حق نیست. حداقل کاری که از دست ما برمی‌آید تکریم این خانواده‌هاست و امیدوارم بتوانیم دراین مسیر ثابت‌قدم بمانیم.

captcha
شماره‌های پیشین