279
یکشنبه، ۰۱ مرداد ۱۳۹۶
1
مصر، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی منطقه را افتتاح کرد

رویای «ناتوی عربی» در دیار اهرام ثلاثه

پایگاه نظامی «محمد نجیب» که گفته می‌شود بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در خاورمیانه و آفریقاست دیروز شنبه، با حضور «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر و تعدادی از مقامات کشورهای عربی، از جمله ولیعهد ابوظبی افتتاح شد؛ اقدامی که به نظر می‌رسد با تصمیمی صرفاً عربی محقق نشده‌است.

مجاهدی، دبیر کنگره شعر «بقیع» در گفت‌وگو با «صبح نو»:

از ائمه بقیع در شعر آیینی غفلت کرده‌ایم

فراخوان نخستین کنگره سراسری شعر بقیع «آخرین حرم» در بخش‌های اصلی شامل «ائمه بقیع (ع) شامل دو محور مدایح و مراثی و زیارت ائمه بقیع (ع) و توسل به ایشان» و بخش ویژه حرم مطهر بقیع شامل دو محور «تخریب بقیع و لزوم احیای آن و تفکر سلفی و تخریب مقدسات اسلامی» منتشر شده است.

در نامه دکتر قالیباف به جوانان انقلابی مطرح شد

تغییر اساسی نیاز است

درباره آمدن یا نیامدن سرورها به ایران صورت گرفت

تناقض‌گویی وزارت ارتباطات درباره تلگرام

وزیر ارتباطات از آغاز رایزنی با تلگرام برای انتقال سرورهای این پیام‌رسان به ایران خبر داده و گفته است هنوز هیچ اقدامی برای این کار صورت نگرفته است.

«علی فروتن» به جشن تولد فرزند شهید مدافع حرم رفت

مدافع فرزندان مدافعان حرم

هفته گذشته، آقای علی فروتن که یکی از عموهای فیتیله‌ای معروف است، به منزل شهید مدافع حرم مهدی قاضی‌خانی رفته و برای فرزند این شهید جشن تولد برگزار کرد.

درخواست پزشکان از وزارت بهداشت برای انتخابات پرحاشیه

انتخابات نظام پزشکی باطل می‌شود؟

هفتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی در حالی از ساعت ۸ صبح جمعه ۳۰ تیرماه ۹۶ در مناطق مختلف کشور آغاز شده که برگزاری این انتخابات به دو شیوه الکترونیکی و حضوری به صورت همزمان، با ابهاماتی همراه شد که در نهایت هیأت نظارت و هیأت اجرایی هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی، با صدور اطلاعیه‌ای مشترک، فرایند انتخابات الکترونیکی را لغو کردند. در این اطلاعیه مشترک آمده است: به‌رغم تلاش‌های تیم فنی، به علت اختلالات فنی پیش آمده در ابزارهای رمز نگاری پیشرفته سامانه انتخابات، براساس تصمیم مشترک هیأت اجرایی و هیأت نظارت برای حفظ وصیانت از آرا، فرایند رأی گیری الکترونیک ملغی شد و رأی گیری در ۲۰۰ حوزه انتخابیه در سراسر کشور به صورت حضوری و طبق برنامه پیش می‌رود. باتوجه به ملغی شدن انتخابات الکترونیک، فرایند رأی گیری حضوری تا ساعت ۲۲ امشب تمدید شد. از اعضای سازمان نظام پزشکی دعوت می‌شود در فرصت باقیمانده در محل صندوق‌های أخذ رأی برای دادن رأی حضور یابند.

ضرورت نوگرایی در روش‌ها

عینستاغرام امید مهدی‌نژاد

سرمقاله

شروع یک حرکت انقلابی و مدنی

امارات به اندیشکده‌های ضدایرانی کمک می‌کند

اتحاد «کثیف» علیه ایران هسته‌ای

ایمیل‌های منتشرشده از «یوسف العتیبه» سفیر امارات متحده‌عربی در آمریکا نشان‌می‌دهد دولت امارات یکی از تأمین‌کنندگان مالی اصلی اندیشکده‌های ضدایرانی چون «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» (UANI) «پروژه‌مقابله با افراط‌گرایی» (CEP) بوده است.

صبح نو

سرمقاله

شروع یک حرکت انقلابی و مدنی

روزها و هفته‌های پس از انتخابات برای جریان اصول‌گرایی همچنان توام با سرگردانی، سؤالات و ابهامات بسیاری است و بدنه این جریان منتظر است تا کسی یا جمعی حرکتی را برای شروعی دوباره آغاز کند.  نامه دکتر قالیباف که دیروز خطاب به جوانان انقلابی منتشر شد را باید از جنس یک حرکت مدنی و آغازی دوباره ارزیابی کرد که واجد ویژگی‌های مثبت و امید بخش در جریان انقلابی است. اولین ویژگی این نامه را باید در رویکرد آن به جوانان و خطاب قرار دادن بدنه اصلی جریان انقلابی دانست که محور مطالبه گری درباره کارآمدی این جریان هستند و هم البته، همه امیدها نیز بدان‌هاست که فعالانه و آتش به اختیار وارد صحنه شوند و منتظر اقدامات از بالا به پایین نباشند. ویژگی دیگر این نامه را باید در لزوم توجه به «خود‌انتقادی»در شرایط پس از انتخابات دانست که آسیب‌شناسی در ضعف‌های ساختاری، عملکردی و رویکردی اصول‌گرایی را ضروری می‌شمارد و از دل این بازنگری راهی به سوی «نواصول‌گرایی» می‌جوید تا چتری باشد فراگیر برای همه گروه‌ها و افرادی که دغدغه اصلی آنها آرمان‌های امام و انقلاب است و کارآمدی نظام اسلامی. این نامه «انقلابی گری» و «کارآمدی» را دو اصل تفکیک ناپذیر و دوای درد جامعه امروز ایران اسلامی می‌داند که البته باید، هم ناظر به نقش و مطالبات مردم باشد و هم روش‌ها و مسیری که برای تداوم حرکت خود برمی گزیند، منطقی و مردم محور. هدف مهم این نامه در بیان ضرورت عبور از کهنگی و رخوت اصول‌گرایی و راه یافتن به «نواصول‌گرایی»، نه پاسخ به یک دغدغه سیاسی و حزبی یا جستجوی مسیری دیگر برای تصاحب قدرت و مسلط شدن جریان و باند «خود» به قصد تمتع از حکومت است، بلکه نگرانی و خون دل خوردن نسبت تداوم ناکارآمدی‌ها و سرگردانی دولت‌ها و مدیرانی است که  مصداق این شعر حضرت حافظ‌اند: «...آنچه خود داشت زبیگانه تمنا می‌کرد.»

captcha
شماره‌های پیشین