sobhe-no.ir
272
چهارشنبه، ۲۱ تیر ۱۳۹۶
7
ماجرای تلخ کودک خردسال اهل پارس آباد

خانه قاتل «آتنا» سنگباران شد

«بی شرف، بی شرف» این، اولین صدایی است که در ویدیوی کوتاه تجمع مردم مقابل خانه قاتل شنیده می‌شود؛ ویدیویی که روز گذشته بارها دست به دست شد و موجی جدید علیه قاتل سنگدل ایجاد کرد. مردم خشمگین، مقابل خانه قاتل دخترک هفت ساله پارس آبادی تجمع کرده‌اند و علیه او شعار می‌دهند. چند نفری هم با پرتاب سنگ، خشم خود را نشان می‌دهند. خیابان شلوغ است و همهمه مردم خشمگین، حکایت از انتشار خبری دارد که 20 روز، شهر را در التهاب برده بود. خبر این بود: «کشف جسد آتنا در پارکینگ خانه مظنون به قتل.»

صبح نو

ماجرای تلخ کودک خردسال اهل پارس آباد

خانه قاتل «آتنا» سنگباران شد

«بی شرف، بی شرف» این، اولین صدایی است که در ویدیوی کوتاه تجمع مردم مقابل خانه قاتل شنیده می‌شود؛ ویدیویی که روز گذشته بارها دست به دست شد و موجی جدید علیه قاتل سنگدل ایجاد کرد. مردم خشمگین، مقابل خانه قاتل دخترک هفت ساله پارس آبادی تجمع کرده‌اند و علیه او شعار می‌دهند. چند نفری هم با پرتاب سنگ، خشم خود را نشان می‌دهند. خیابان شلوغ است و همهمه مردم خشمگین، حکایت از انتشار خبری دارد که 20 روز، شهر را در التهاب برده بود. خبر این بود: «کشف جسد آتنا در پارکینگ خانه مظنون به قتل.»

سفر بی بازگشت «آتنا اصلانی» دختر خردسال اهل پارس آباد استان اردبیل، 20 روز پیش آغاز شد. او ظهر یکشنبه 28 خرداد زمانی که قصد داشت از پیش پدر دستفروش خود در یکی از خیابان‌های پارس آباد به خانه بازگردد، ناپدید شد؛ اما دیگر هیچ وقت به خانه باز نگشت. خبر ناپدید شدن او منتشر شد و تلاش‌ها برای یافتن نشانی از او، ادامه یافت تا این که بالاخره  دوشنبه، دادستان پارس آباد مغان خبر داد که پلیس، پیکر بی جان کودک پارس آبادی را در خانه مظنون به قتل پیدا و او را دستگیر کرد. متهم که از 5 روز بعد از دزدیده شدن آتنا مورد بازجویی قرار داشت، جسد دختربچه را به طور ماهرانه‌ای در پارکینگ خانه خود جاسازی کرده بود؛ اما  با کشف پیکر آتنا، ماجرا وارد فاز تازه‌ای شد. آقای «عبدالله طباطبایی» دادستان پارس آباد گفته است: «فرد مظنون به ربایش آتنا اصلانی در پنجمین روز مفقودی آتنا بازداشت شده بود که دوشنبه به قتل این دختر نوجوان پارس‌آبادی اعتراف کرد و پس از بازرسی‌های انجام یافته، مشخص شد که جسد این کودک به صورت حرفه‌ای مخفی شده و به طور حتم پس از طی مراحل قانونی، برخورد قانونی با این قاتل انجام خواهد شد و به اشد مجازات خواهد رسید.»
از سوی دیگر، دادستان مرکز استان اردبیل گفت: « طبق نظریه اولیه پزشکی قانونی استان، زمان فوت آتنا اصلانی به روز مفقود شدن وی بر می‌گردد.» آقای «ناصر عتباتی» گفته است: «حدود ۲۰روز پیش با اعلام مفقود شدن دختر نوجوان پارس‌آبادی، ماموران و کارشناسان زبده مرکز استان و شهرستان پارس‌آباد تحقیقات فنی زیر نظر بازپرس مرکز استان و پارس‌آباد را آغاز کردند و متأسفانه در تحقیقات به این نتیجه رسیدیم که آتنا اصلانی به قتل رسیده است.»

رمز گشایی از یک جاسازی پیچیده
اما پیکر بی جان دخترک چطور پیدا شد؟ اولین قدم، بررسی دوربین‌های مداربسته بود؛ اما نکته آنجا بود که به خاطر سد معبر در خیابان محل گم شدن آتنا، موفق به یافتن سرنخی نشدند.
تلاش اکیپ‌های هلال احمر نیز به صورت همه‌جانبه و با کمک سگ‌های امداد و نجات ادامه داشت و حتی عملیات جستجو به خارج از شهر نیز کشیده شد اما نیروهای امداد و نجات نیز نتوانستند اثری از آتنای هفت ساله پیدا کنند. رفته رفته با گذشت زمان، اولین شایعه‌ها در خصوص گم شدن آتنا شکل گرفت؛ یکی از این شایعات مربوط به خودکشی فردی بود که گفته می‌شد کسی است که آتنا را ربوده بود، اما این خبر توسط فرماندار پارس آباد تکذیب و مشخص شد که این خودکشی هیچ گونه ارتباطی با گم شدن آتنا نداشته است. در ادامه، تحقیقات پلیسی منجر به دستگیری چند مظنون در مورد گم شدن مرموز آتنا شد. برادر قاتل به دلیل مشکوک شدن به برادرش، به خانه وی رفت تا شاید سرنخی پیدا کند. وی زمانی که به پارکینگ وارد و صحنه هولناکی را دید، دست برادرش رو شد. در نهایت با گذشت 23 روز از گم شدن آتنا یکی از متهمان این پرونده به راز قتل هولناک این دختربچه اعتراف کرد.
اسماعیل 42 ساله، در همان محله‌ای که پدر آتنا دستفروشی می‌کرد یک کارگاه رنگرزی داشت و صاحب دو فرزند است. او که در محل به بدنام بودن و نزول‌خواری نیز مشهور بود، در روز حادثه هنگامی که آتنا از محل کار پدر خود به خانه بازمی گشت، او را ربود و قربانی جنایت شوم خود کرد. چند روزی هم برای اعتراف، مقاومت کرد؛ اما بالاخره با اعتراف او، تیمی از ماموران آگاهی برای پیدا کردن جسد راهی خانه اسماعیل شدند و جسد آتنا را یافتند در حالی که در یک ظرف بزرگ داخل پارکینگ بود. جسد آتنا برای تحقیقات جنایی در مورد چگونگی قتل به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات همچنان
ادامه دارد.
خشم مردم؛ قول مسوولان
انتشار خبر پیدا شدن قاتل و فاش شدن ماجرای قتل دخترک هفت ساله، پارس آباد را به التهابی چند ساعته کشاند. ویدیوهایی که از تجمع مردم خشمگین شهر مقابل خانه فرد متهم به قتل منتشر شد، نشان از جریحه دار شدن عفت و احساس عمومی در این شهر بود. بنابراین لازم بود که مسوولان شهر برای پاسخگویی به میان مردم بیایند. این کار را دادستان شهر انجام داد و با حضور در جمع مردم خشمگین، قول پیگیری سریع و تقاضای اشد مجازات را برای قاتل داد. آقای «اکبر صمدی» در ویدیویی که در جریان حضورش در جمع مردم خشمگین شهر منتشر شده، گفت:« با سر و صدا و داد و بیداد چیزی حل نمی‌شود. آقای فرماندار در خواست کردند که اگر موافق باشید، همه اهالی در مصلی جمع شویم و من در آنجا گزارشی از اقدامات خود و همچنین اقدامات بازپرسی و پلیس آگاهی ارائه کنم. شما مطمئن باشید که من به عنوان دوست و خادم شما ، حکم قضایی، قانونی و شرعی این موضوع را به عنوان مدعی العموم از طرف همه شما حتماً خواهم گرفت و آن‌را اجرا خواهم کرد و حتماً اشد‌مجازات را برای او از دادگاه درخواست می‌کنم.»
چند ساعت بعد، او به مصلای امام خمینی؟ره؟ شهر رفت و دوباره در جمع مردم بر لزوم حفظ آرامش و پرهیز از جوسازی تأکید کرد وگفت: «پرونده دختر مقتول پارس‌آبادی در دست بررسی است و دستگاه قضایی صدور حکم بدون فوت وقت را دنبال می‌کند.»
فرماندار پارس‌آباد با ابراز تأسف از بروز این حادثه، اقداماتی از جمله تجمع و جوسازی به بهانه همدردی را مانعی برای طی روند قانونی پرونده دانست و گفت: انتظار می‌رود مردم با رعایت آرامش، اجازه طی مسیر قانونی پرونده را بدهند.
صمدی با تأکید به اینکه خواسته تمامی نیروهای انتظامی و قضایی این بود که این کودک سالم به آغوش خانواده بازگردد، اضافه کرد: متأسفانه این آرزو محقق نشد و بررسی‌ها نشان می‌دهد پرونده دارای ابعاد پیچیده است.
به گفته فرماندار پارس‌آباد، دستگاه قضایی عزم خود را جزم کرده که بدون کمترین تأخیری پرونده را رسیدگی کرده و احکام آن صادر شود.
حالا با مشخص شدن راز این جنایت هولناک، باید منتظر تشکیل دادگاه و صدور حکم بود تا یکی از دردناک‌ترین پرونده‌های جنایی سال، با مجازات قاتل سنگدل بسته شود.

 

captcha
شماره‌های پیشین