269
یکشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۶
1
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با کارگردان انیمیشن «فهرست مقدس»

انیمیشن قرآنی که بین المللی شد

انیمیشن «فهرست مقدس» به کارگردانی آقای محمد امین همدانی، یکی از آثار موفق ایرانی به حساب می‌آید که توانسته در خارج از کشور نیز موفق باشد.

دولت‌آبادی مجدداً به بلاتکلیف ماندن اثرش اعتراض کرد

حاشیه‌های زوال کلنل

آقای محمود دولت‌آبادی در مصاحبه اخیر خود با یکی از رسانه‌ها مجدداً به رمان «زوال کلنل» و تأیید نشدن آن توسط وزارت ارشاد اشاره و به آن اعتراض کرده است.

بررسی شایعه لغو دیدار‌های مردمی در گفت‌وگوی «صبح نو» با نمایندگان

درِ مجلس بسته نمی‌شود

روز گذشته خبرهای ضد و نقیضی درباره لغو مراجعات مردمی در بهارستان منتشر شد؛ یکی خبر از لغو مراجعات مردمی به مجلس می‌دهد و دیگری آن را تکذیب می‌کند. ساختمان مراجعات مردمی مجلس همواره پر از مردمانی است که برای حل مشکلاتشان می‌آیند اما در ماجرای نیمروز 17 خردادماه، تعدادی از این هموطنان به شهادت رسیدند.

حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در قالب گفتارهای فلسفه اخلاق مطرح کرد

تحقق «فلسفه مضاف» در گرو باز تعریف فلسفه

دکتر خسروپناه، رئیس مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران، در این گفتار به این پرسش پاسخ می‌دهد که چرا با تعریف قدیمی فلسفه، فلسفه‌های مضاف و از جمله فلسفه اخلاق شکل نمی‌گیرد و چگونه با بازتعریف فلسفه می‌توان به فلسفه‌های مضاف دست یافت. قسمت اول گفتارهای فلسفه اخلاق ایشان را در ادامه می‌خوانید.

سمت خدا حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد

صبور آبرومند

کره شمالی و شیفت پارادایمی جدید بازیگران بین المللی

ما و راهبرد رهبری

سرمقاله

حزب گرایی و مردم محوری

فاز جدید دادگاه متهمان نفتی

جعبه سیاه، پشت ابرهای تیره ابهام

همه چشم‌ها به در دوخته شده بود تا شاید جعبه سیاه اختلاس‌های نفتی این بار رمزگشای پرونده‌ای بی‌نظیر در اقتصاد ایران شود. پرونده‌ای که بیشتر از همه، این نام بابک زنجانی است که در آن می‌درخشد.

آیا رانندگان تپسی و اسنپ نیز باید مالیات پرداخت کنند

توقف رانندگان آنلاین‌ در ایستگاه مالیات‌های سنگین

این روزها رانندگان تاکسی‌یاب‌های آنلاین، که به‌خاطر درآمد خوب و کم دردسر‌تر از آژانس و تاکسی معمولی ایام خوشی را می‌گذراندند، در گیرودار شایعه‌ای هستند که در صورت درست بودن می‌تواند فلسفه ارزانی این تاکسی‌یاب‌ها و به‌صرفه بودن برای رانندگان را نیز زیر سؤال ببرد و همچنین به کسادی کار آنها هم منجر شود. البته برخی نیز عقیده دارند این گونه شایعات صرفاً تلاش شایعه‌سازانی است که از راه افتادن این کسب و کار، ضرری عمده دیده و طاقت دیدن روی این اپلیکشین‌ها را نیز ندارند. ماجرا از این قرار است که حرف و حدیث‌ها درباره احتمال وضع مالیات بر کسب‌و‌کارهای آنلاین تاکسی‌یاب بیشتر شده و برخی از تاکسی‌داران می گویند به‌رغم اعلام نشدن این مساله، هنگام فروش ماشین، صاحبان ماشین با مالیات بسیار زیادی روبه‌رو خواهند شد.

موج جدید علیه شهرداری تهران در شورای شهر کلید خورد

حمله سیاسی به «بهاران»

بازی حاشیه‌سازی اصلاح‌طلبان شورای شهر علیه شهرداری تهران، این بار به زمین آسیب‌های اجتماعی کشیده شد. جایی که مسوولان و مدیران شهری، بارها تأکید کرده‌اند که نگاه سیاسی و حزبی در این حوزه کاملاً مردود و مطرود است؛ اما با نطق عضو شورای شهر تهران، دور جدید حمله علیه مدیریت شهری در رسانه‌های دولتی و منتقدان شهردار تهران آغاز شده است.

شماره‌های پیشین