268
شنبه، ۱۷ تیر ۱۳۹۶
1
خوراک فرهنگی برای بچه‌های روستایی

مینی بوسی که کتابخانه ۱۹ روستا شد

آقای صفاری مهربان حالا ۹ سال است که کتابدار یکی از کتابخانه‌های سیار کانون پرورش فکری کودکان است و کارش رساندن خوراک فرهنگی به بچه روستایی‌های شهرستان طبس است. کار قصه‌ها طعم دار کردن خیال آدم‌هاست. جوری که می‌شود در دنیایشان غرق شد و با روایتشان آرام آرام به همه رؤیاهای بچگی رنگ زد. ما ایرانیان به قصه شنیدن عادت داریم و حتی برای گوش سپردن به آن آداب خاصی در نظر می‌گیریم. مثلاً بیشترمان می‌دانیم که همه مادربزرگ‌ها شیرین‌ترین قصه‌های دنیا را لابه‌لای نخودچی کشمش‌های توی جیبشان قایم کرده‌اند تا به وقتش آن را برای یک نوه عزیز‌کرده تعریف کنند؛ اما نکته اینجاست که قصه‌ها را باید پیدا کرد آن‌ها یا حکایت می‌شوند و می‌نشینند زیر زبان صاحبشان، یا کتاب می‌شوند و روی قفسه کتابخانه‌ها جا خوش می‌کنند در این میان اما ماجرای آقای صفاری مهربان داستانی جداست.

درگیری دبیر فدراسیون و کی‌روش دوباره به مطبوعات کشیده شد

این فوتبال بی‌قانون

تیم ملی با هدایت کارلوس کی‌روش بدون اما و اگر به جام جهانی 2018 روسیه رسید؛ دو بازی آخر ملی‌پوشان در مرحله انتخابی این جام تشریفاتی شد و مردم در شب پیروزی برابر ازبکستان، خیلی زودتر از تصور جشن صعود گرفتند.

واکنش تند همسایه شرقی به مواضع ایران درباره سدسازی در افغانستان

اشک «هامون» بند نمی‌آید

پرونده انحصار دارو در وزارت بهداشت

رانت 80 درصدی دارو تمام می‌شود؟

«در سال‌های ۹۰ و ۹۱ در اثر تحریم‌های بانکی و نفتی، یکی از حوزه‌هایی که به‌شدت آسیب دید دارو و درمان مردم بود. انتظار می‌رفت از سال ۹۲، بعد عادی شدن شرایط کشور و استقرار دولت جدید نه‌تنها عوارض قبلی مرتفع که بسیاری از مشکلات ساختاری این بخش هم به سامان می‌شد.» این ساده‌ترین روایت از مشکلات امروز در حوزه داروست که الیاس نادران در روزهای اخیر در رابطه با رانت و فساد در حوزه دارو به آن پرداخته است. انحصار بخش خصوصی در واردات دارو در حالی به 80 تا 90 درصد از کل داروهای وارداتی به کشور رسیده که تنها یک شرکت خصوصی سهم 10 درصدی را در واردات دارو از آن خودکرده است. این در حالی است که سود نجومی موجود در واردات دارو موجب شده تا فعالیت هزینه‌بر تولید دارو در اختیار نهادهای دولتی باشد.

انقلابییون ایرانی و سوری زندگی را به جنگ‌زدگان برمی‌گردانند

استقبال 50 هزار نفری از جُنگ‌های رمضانی در سوریه

در روزهای ماه رمضان یک گروه از جوانان سوری با همراهی تعدادی از جوانان ایرانی به برگزاری مراسم جُنگ‌های شادِ شبانه رمضانی اقدام کردند. جشن‌هایی که با استقبال مردم جنگ‌زده این کشور مواجه شد.

هامبورگ به صحنه اعتراضات خشونت‌بار به جهانی‌سازی تبدیل شد

«به جهنم خوش آمدید»

اجلاس دو روزه گروه بیست درحالی در شهر هامبورگ برگزار شد که اختلافات جدی رهبران 20 اقتصاد برتر جهان درباره موضوعاتی مانند تغییرات آب‌وهوایی، تجارت آزاد، بحران پناه‌جویان و چگونگی مواجهه با کره‌شمالی بر دوازدهمین نشست این گروه سایه افکنده است. همچنین شهر بندری هامبورگ به صحنه درگیری‌های شدید میان تظاهرکنندگان و پلیس آلمان تبدیل شده است.

در خواست نمایندگان برای توقف اکران دو فیلم سینمایی

«اکسیدان»حاشیه‌ساز شد

پیرو اعتراض برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نسبت به محتوای دو فیلم «اکسیدان» و «مادرقلب اتمی» و درخواست توقف اکران آنها، رئیس سازمان سینمایی نسبت به این موضوع عکس‌العمل نشان داد.

سرمقاله

حقوق عامه ؛ دغدغه رهبری

شماره‌های پیشین