266
سه شنبه، ۱۳ تیر ۱۳۹۶
1
گفت‌وگوی «صبح‌نو» با مجری یک اقدام فرهنگی در حوزه سینما در سبزوار

یک آتش به اختیار تمیز

گروهی از جوانان در شهرستان سبزوار برای اشاعه فرهنگ و جلب نظر مردم به سینما و آثار ارزشی دست به اقدام قابل توجهی زدند.

همه ابهامات قانونی برای ماشین پسابرجامی

قیمت خودروی مورد نظر در دسترس نیست

این روزها دعوای همه رسانه‌ها از جمله رسانه ملی پیش فروش یک خودروی صدمیلیونی است و مردمی که پول خرید این خودرو را هم ندارند مخاطب این دعوا هستند. حالا پیش‌فروش نخستین خودروی پسابرجامی بدون تعیین قیمت نهایی خودرو در حالی صورت گرفت که اغلب کارشناسان این اقدام را عجیب دانسته و از آن به عنوان معامله‌ای نامشخص نام می‌برند.

رهبر انقلاب خطاب به مسوولان دستگاه‌قضایی مطرح کردند:

حمایت از آزادی‌های مشروع مردم

«باغ کتاب»در مساحت 65 هزار متر مربع بزرگ‌ترین مجموعه عمومی علمی و فرهنگی در کشور است

ضیافت فرهنگ در تپه‌های عباس‌آباد

مجموعه باغ کتاب تهران عصر روز گذشته با حضور چهره‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، دانشگاهی و هنری در عباس‌آباد تهران افتتاح شد.

«صبح‌نو» ابعاد کمپین توئیتری علیه طرح کارورزی دولت را بررسی می‌کند

#بیگارورزی علیه دانشجویان

در روزهای اخیر دانشجویان در فضای مجازی با هشتگ «بیگارروزی» به استقبال شرایط عجیب طرح کارورزی دولت رفتند. این موج موافق و مخالف در روزهای تعطیلی دانشگاه باعث نشد در شبکه‌های اجتماعی دانشجویی و کانال‌های منتسب به شوراهای صنفی کمرنگ شود و این کانال‌ها، تحلیل‌ها و میزگردهای مجازی دانشجویی برای نظرخواهی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان به راه انداختند. اول تیرماه جاری بود که طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در سراسر کشور آغاز شد. در این طرح افراد و فارغ‌التحصیلانی که در سامانه کارورزی ثبت‌نام کرده‌اند پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و کسب مهارت‌های لازم بر اساس نیاز و تقاضای کارفرمایان بنگاه‌ها به خدمت گرفته می‌شوند.

اصلاح‌طلبان از فعالیت‌های سیاسی محمود واعظی گلایه‌مندند

شمشیر داموکلس کابینه

جنگ قدرت برای تصاحب کرسی‌های بیشتر از کابینه دولت دوازدهم آغازشده است. اصلاح‌طلبان با پیش‌زمینه بهارستان همسو، خواهان حضور گسترده در کابینه هستند اما حزب اعتدال و توسعه نزدیک‌ترین حزب سیاسی به رئیس‌جمهور مانع از فزون‌خواهی آنان است.

اولین قرارداد نفتی IPC در گفت وگو با خطیبی بررسی شد

امتیاز خاص اقتصادی به فرانسه

روز گذشته، ایران با گروه فرانسوی توتال که به همراه شرکت چینی «سیان سی پی آی» یک کنسرسیوم بین المللی را تشکیل می‌دهد، قراردادی به ارزش چهار میلیارد و هشتصد میلیون دلار برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی امضا کرد. اولین قرارداد مطابق با الگوهای جدید قراردادنفتی IPC است. قراردادهایی که از ابتدا با حاشیه‌های زیادی همراه بود.

سرمقاله

نگاه تحولی به دستگاه قضا

شماره‌های پیشین