265
دوشنبه، ۱۲ تیر ۱۳۹۶
1
باغ کتاب تهران امروز افتتاح می‌شود

بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی جهان

مراسم افتتاحیه باغ کتاب تهران ساعت 17:30 امروز با حضور مسوولان شهرداری، شورای شهر و اهالی فرهنگ برگزار خواهد شد. امروز قرار است تمامی بخش‌های پروژه افتتاح شود و تحت بهره‌برداری قرار گیرد. باغ کتاب تهران که در محل تپه‌های عباس‌آباد و مجاورت کتابخانه ملی ساخته شده است شامل دو بخش اصلی باغ کتاب و باغ علم است. بخش باغ کتاب شامل دو بخش خردسال و کودک و نوجوان و بخش بزرگسال و عمومی است. بخش باغ علم نیز سه فاز دارد که شامل بخش‌های 2 تا 8 سال، 8 تا 12 سال و بخش 12 تا 18 سال است.

همزمان با تجمع خانواده قربانیان فاجعه منا مقابل سازمان حج مطرح شد

شایعه لغو حج 96

کاسه صبر خانواده قربانیان فاجعه منا بالاخره دیروز در خیابان آزادی تهران لبریز شد تا در روز تجمع‌های خبرساز تهران، از تجمع کسبه ساختمان پلاسکو گرفته تا تجمع مالباختگان موسسه کاسپین، یکی هم به تجمع اعتراض‌آمیز این خانواده‌ها مقابل سازمان حج و زیارت اختصاص یابد. تجمعی که البته آن‌طور که خبرگزاری‌ها نوشته‌اند با ممانعت خبرنگاران صوتی و تصویری از تهیه خبر نیز همراه شد. همزمان با این اتفاق نیز شایعه لغو سفر حج تمتع 96 از سوی ایران مطرح شد. شایعه‌ای که البته رسانه‌ها به نقل از سازمان حج و زیارت آن را رد کردند.

سرمقاله

داستان همکاری‌های «مبهم» ما و فرانسه

پرویز پرستویی: خون هموطنانمان قابل معامله نیست

شلیک به انسانیت

پرویز پرستویی به مناسبت سالروز فرا رسیدن حمله ناو آمریکایی به هواپیما مسافربری ایران با انتشار یادداشتی، نوشت: خون هموطنانمان با هیچ توجیهی قابل معامله نیست.

سؤال از رئیس جمهور با 130 امضا کلید خورد

تابستان داغ مؤسسات غیر مجاز

روز گذشته آقای ابطحی نماینده مجلس از جمع آوری 130 امضا برای سؤال از رئیس جمهور درخصوص مسائل مربوط به مؤسسات مالی و اعتباری خبر داد. هرچند طی هفته‌های قبل نیز تعدادی از نمایندگان از جمع آوری بیش از 75 امضا و تقدیم آن به هیات رئیسه برای سؤال از رئیس جمهور در همین رابطه خبر داده بودند اما لیست‌های ابتدایی بعضاً با تأیید و تکذیب‌هایی همراه شد که تا حدودی موضوع سؤال از رئیس جمهور را به حاشیه برد؛ اما حالا با اعلام خبر قطعی نهایی شدن امضاها، به نظر می‌رسد بایستی در روزهای آینده منتظر جلسه سؤال نمایندگان از رئیس جمهور باشیم. در صورت تحقق این موضوع، این بار دومی است که در 10 سال اخیر رئیس جمهور کشور برای پاسخ به سؤال باید به صحن مجلس بیاید.

معامله و فروش عمارت تاریخی ناصرالدین‌میرزا قانونی است؟

میراث عهد ناصری در آستانه فروش

عمارت تاریخی «ناصرالدین میرزا» ی تهران پس از پایان عملیات مرمت، توسط صندوق بازنشستگی کشور برای فروش به مزایده عمومی گذاشته شد. به گزارش ایسنا، براساس فراخوان مزایده‌ای که شنبه - دهم تیرماه - منتشر شده، صندوق بازنشستگی کشوری فراخوان مزایده فروش عمارت تاریخی ناصرالدین میرزا در محدوده ارگ سلطنتی تهران و حریم کاخ جهانی گلستان را منتشر کرده است.

پس از هفته‌ها مجادلات سیاسی صورت گرفت

آتش‌بس روحانی

باوجود اتمام رقابت سیاسی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، فضای کشور همچنان تحت تأثیر التهاب‌های سیاسی پیشین است. کنشگران سیاسی اصولگرا رفع مشکلات مردم و نقد مصلحانه را مدنظر قراردادند و سرانجام نیز آقای حسن روحانی به هواداران خود دستور آتش‌بس داد.

پنجمین تجمع کسبه پلاسکو مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان

خبری از عمل به وعده‌های پلاسکو نیست

عده‌ای از کسبه ساختمان فروریخته پلاسکو در اعتراض به آنچه تأخیر در ساخت مجتمع تجاری جدید می‌دانند، با تجمع در مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان این گلایه را به مسوولان این نهاد اعلام کردند که چرا هیچ درخواستی برای دریافت پروانه ساختمانی به شهرداری منطقه 12 نداده‌اند؟ طی هفته‌های گذشته این حداقل پنجمین تجمع پلاسکونشینان به منظور پیگیری مشکلاتشان محسوب می‌شود. اکنون به گفته برخی کسبه حاضر در این تجمع، عمده خواسته و مطالبه این افراد پیگیری عملیات بازسازی ساختمان پلاسکو و مقاوم‌سازی بخش باقی‌مانده آن به‌شمار می‌رود. طبق اظهار این افراد اکنون بخشی از ساختمان پلاسکو که بدون آسیب باقی مانده، به‌دلیل مطرح شدن بحث‌هایی مانند مقاوم‌سازی، تعطیل بوده و کسبه امکان فعالیت در واحدهای خود را ندارند.

شماره‌های پیشین