261
شنبه، ۰۳ تیر ۱۳۹۶
1
تصویربرداری پروژه جدید سینمایی حاتمی‌کیا ادامه دارد

کارگوی ایرانی در مسیر دمشق

حالا چند سالی از آغاز بحران سوریه می‌گذرد. بحرانی که شاید کمتر کسی تصور می‌کرد این‌‌قدر به طول بینجامد. ایران هم به‌عنوان یکی از متحدان استراتژیک این کشور از یک سو و دفاع از منافع امنیت ملی خود از سوی دیگر از جمله کشورهایی بود که پا به این میدان گذاشت. حالا بعد از چند سال صحنه آن‌قدر روشن شده است که برخلاف آن اوایل، کسی نمی‌تواند منکر این شود که جمهوری اسلامی بخشی از امنیت امروز خود را مدیون ایستادگی در محل اصلی فتنه تکفیری‌ها در عراق و سوریه بوده است. آن‌قدر روشن که حالا بعضی از هنرمندان هم برای دفاع از منافع ملی خودشان وارد این صحنه شده‌اند. آقای ابراهیم حاتمی‌کیا یکی از همین افراد است.

روز قدس با وجود سانسور شدید رسانه‌ای در جهان گرامی داشته شد

#قدسنا_لا_اورشلیم

سی‌وهشتمین سالگرد روز قدس به‌رغم بایکوت رسانه‌ای سنگین، پرشکوه‌تر از هرسال در شهرهای مختلف جهان برگزار شد. در برخی کشورها نیز به‌علت مخالفت پلیس برای برگزاری آن در روز جمعه، راهپیمایی برای روز دیگری ترتیب داده می‌شود. علاوه‌بر این، فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی در جهان اسلام، با ترند کردن هشتگ #قدسنا_لا_اورشلیم، این مناسبت را گرامی داشتند.

گلایه‌ها از چالش آفرینی دولت به اصلاح طلبان رسید

نبرد با منافع ملی

استاد پارسانیا در نشست بررسی ابعاد فرهنگی و آموزشی سند 2030:

چارچوب عمل 2030 استقلال ما را نفی می‌کند

نشست بررسی ابعاد فرهنگی و آموزشی سند ۲۰۳۰ با سخنرانی حجت‌الاسلام دکتر حمید پارسانیا، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و سینا کلهر، مدیرکل مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، چهارشنبه هفته گذشته در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی قم برگزار شد.

بیش از یک سال از آخرین جلسه مهم‌ترین مرجع تصمیم گیری در باره حج می‌گذرد

جای خالی شورای عالی در حج 96

در حالی که کمتر از یک ماه به اعزام اولین گروه از زائران حج تمتع سال 96 باقی مانده است، اما باوجود تاکید مسوولان کشورمان به حضور زائران ایرانی در مراسم حج تمتع امسال، همچنان علامت‌های سؤال فراوانی پیش روی موضوع حج ایرانیان قرار دارد. ابهام‌هایی چون تغییرات احتمالی وضعیت ایرانیان در حج امسال به دلیل تحولات سیاسی داخلی عربستان سعودی؛ اما موضعی که بر این ابهام‌ها می‌افزاید، گذشت بیش از یک سال از آخرین جلسه شورای عالی حج است. شورایی که عالی‌ترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه حج و زیارت است و حالا با وجود وقفه یک ساله در اعزام زائران ایرانی، بیش از یک سال است که تشکیل نشده است.

سرمقاله

حاشیه‌های وحدت سوز

«ماه عسل»به ایستگاه ارزیابی رسید

خلاقیت؛حلقه گمشده

با فرارسیدن روزهای پایانی ماه مبارک رمضان، به پایان برنامه‌«ماه‌عسل96» هم نزدیک می‌شویم؛ برنامه‌ای که امسال هم مانند دوسال گذشته دچار سیرنزولی و ریزش مخاطب شد.

شماره‌های پیشین