259
سه شنبه، ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
1
پاسخ تاریخی عباس سلیمی نمین به سرگذشت دانشگاه آزاد

میراثی که بیراهه می‌رود!

هفته‌نامه صدا در شماره‌های اخیر خود در مطلبی با عنوان «میراث آیت‌الله» به بررسی وضعیت دانشگاه آزاد از تأسیس تا امروز پرداخته است؛ اما این گزارش به دلیل تحریف‌های متعدد تاریخی با انتقاد آقای عباس سلیمی نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران روبه‌رو شده است. سلیمی‌نمین در جوابیه‌ای تفصیلی به این تحریف‌های تاریخی پاسخ داده که بخش‌هایی از آن در ادامه آمده است.

گفتاری از دکتر ابراهیم فیاض درباره مرحوم دکتر علی شریعتی

شریعتی، اخوان‌المسلمین ایرانی است

ترک تشریفات با کدام مجوز قانونی؟

تخلف در واگذاری فاز یازده پارس جنوبی

قرارداد توسعه فاز یازده پارس جنوبی، با کنسرسیومی شامل شرکت توتال، سیان پی سی و پتروپارس به رهبری شرکت توتال فرانسه، در قالب الگوی قراردادی جدید نفتی موسوم به IPC، در آستانه به امضا رسیدن طرفین است. این واگذاری بدون انجام هرگونه مناقصه یا اخذ پیشنهادهای متفاوت مطابق مصوبه دولت، بدون رعایت تشریفات معمول و بدون هرگونه رقیب صورت می‌گیرد. حال آنکه مصوبه دولت برای شرایط عمومی، ساختار و الگوی قراردادهای بالادستی نفت و گاز (مصوبه شماره۵۷۲۲۵/ت۵۳۳۶۷هـ 16/5/1395 و اصلاحیه آن موسوم به IPC) در ماده 6، شرکت ملی نفت ایران را موظف می‌کند تا: «برای انجام عملیات توسعه یک میدان یا مخزن کشف شده یا انجام اقدامات به منظور بهبود یا افزایش ضریب بازیافت در یک میدان یا مخزن موجود (دسته‌های دوم و سوم قراردادها) شرکت ملی نفت ایران، با انجام مطالعات مهندسی مخزن یک چارچوب مقدماتی برای توسعه ارائه کرده و از شرکت‌های معتبر و صاحب صلاحیت نفتی دعوت به ارائه پیشنهاد می‌نماید.»

عملکرد پرحرف و حدیث تیم ملی والیبال در لیگ جهانی 2017

آرزوهایی که فرو ریخت

چهره پر نوسان تیم ملی والیبال ایران درمرحله مقدماتی بیست و هشتمین دوره لیگ جهانی والیبال، نارضایتی و تعجب هواداران به این رشته و والیبال‌دوستان را به همراه داشت.

در نشست خبری دهمین جشنواره موسیقی نواحی مطرح شد

جشنواره‌ای مستحق حمایت

نشست خبری دهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور آقای فرزاد طالبی مدیرکل دفتر موسیقی، آقای احمد صدری دبیر علمی جشنواره، آقای علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان کرمان و آقای مهدی وجدانی مدیر روابط عمومی در تالار وحدت برگزار شد.

نجات سینمای ایران از مشکلات به عهده کیست

ارشاد یا اصناف سینمایی؟

وجود اصناف و تشکل‌های گوناگون در هر حوزه‌ای از جمله موضوعاتی است که میزان اهمیت و لزوم فعالیت آنها را زیر سوال می‌برد.

سرمقاله

سیلی محکم

سرمقاله

سیلی محکم

شماره‌های پیشین