258
دوشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
2
رهبر انقلاب اسلامی:

آمریکا از اول دنبال تغییر نظام بوده و همیشه شکست خورده است

نقش مراجع در هدایت دولت‌ها

تذکر مشفقانه

نهاد مرجعیت و حوزه علمیه در طول زیستار دینی-سیاسی خود نشان داده‌اند که موضع مستقل از دولت‌ها در ادوار تاریخی داشته است و رویکرد نگرشی آنان در قبال مسائل پیرامونی دولت نقد سازنده برای پیشبرد اهداف جامعه اسلامی بوده است. برای بررسی رفتارشناسی نهاد مرجعیت متناسب با جایگاه رفیع آنان در کشور می‌توان به بررسی چگونگی واکنش آنان در قبال معضلات جامعه در دو برهه زمانی حضور آقایان احمدی‌نژاد و روحانی بنگریم که مؤید رویکرد ثابت نهاد مرجعیت در قبال دولت‌های مستقر است.

خبر

تیراندازی عربستان به دو قایق صیادان ایرانی

سخنگوی وزارت خارجه: اقدام گارد عربستان خلاف کنوانسیون‌های بین المللی بود

صبح نو

رهبر انقلاب اسلامی:

آمریکا از اول دنبال تغییر نظام بوده و همیشه شکست خورده است

در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، جمعی از خانواده‌های شهدای مرزبانی سپاه، ارتش و نیروی انتظامی به همراه جمعی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم و وزارت اطلاعات،  با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
مهم‌ترین بیانات رهبری در این دیدار به این شرح است:
    این انقلاب و نظامی که به وجود آمد، این از اول با دشمنی‌های سخت مواجه بود. حالا به این هارت‌وهورت‌های این بابایی که تازه آمده در آمریکا نگاه نکنید؛ این‌ها جدید نیست؛ این‌ها از اول بود؛ حالا زبان‌ها و لحن‌هایشان فرق می‌کند. از روز اول این هارت‌وهورت‌ها علیه جمهوری اسلامی بوده تا امروز؛ قریب چهل سال است؛ هیچ غلطی نتوانستند بکنند. این نهال را آن‌وقتی که یک ترکه نازک روی زمین بود نتوانستند بِکَنند، امروز تبدیل شده به یک درخت تناور؛ می‌توانند بکنند؟ غلط می‌کنند.
   می‌گویند می‌خواهیم نظام جمهوری اسلامی را تغییر بدهیم؛ خب کِی بوده که شما نخواستید این کار را بکنید؟ همیشه خواستید، همیشه سرتان به سنگ خورده، همیشه دماغتان به خاک مالیده شده؛ بعد از این هم همین خواهد بود.
     این‌ها ملت ایران را نشناختند؛ این مفاهیم، ملت ایران را زنده نگه داشته است. این‌هایی که تازه در آمریکا سر کار آمده‌اند، مثل این کسانی که تازه وارد عالَمِ چاقوکشی شدند، این چاقوکشان تازه‌کار، بی‌تجربه، که به هرجا می‌رسند یک نیش چاقویی می‌زنند؛ نمی‌فهمند چه‌کار دارند می‌کنند، تا وقتی که توی دهانشان بخورد. وقتی توی دهانشان خورد آن‌وقت می‌فهمند حساب چیست، کتاب چیست.
    شما ببینید از اول انقلاب این کسانی که در آرزوی نابودی جمهوری اسلامی بودند و حالا در اعماق جهنم هستند و از این دنیا با حسرت و ناکامی رفته‌اند، چقدر هستند.
     جمهوری اسلامی با اقتدار کامل ایستاده است. بعد از این هم همین‌جور خواهد بود. این را بدانند، همه بدانند؛ هم دشمن بداند، هم دوستان با اخلاص بدانند، هم آن دوستانی که گاهی دلشان می‌لرزد بدانند؛ جمهوری اسلامی مستحکم ایستاده است و بدانید آن‌ها نمی‌توانند به ما سیلی بزنند، ما به آن‌ها سیلی خواهیم زد.

captcha
شماره‌های پیشین