258
دوشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
1
رهبر انقلاب اسلامی:

آمریکا از اول دنبال تغییر نظام بوده و همیشه شکست خورده است

چه کسی از خروج سرمایه از مؤسسات اعتباری سود می‌برد؟

بانک‌های بزرگ مقصد اول سپرده‌گذاران هراسان

«نه ادغامی در کار است و نه به ما اعلام ورشکستگی شده است.» مسوولان بانک‌ها و مؤسسات مالی در لحظه در حال آرام کردن فضا هستند. شاید اگر تا چند روز پیش خبر از ادغام مؤسسات مالی در میان بود؛ حالا همگی این ادغام را تکذیب می‌کردند تا جلوی التهاب به‌وجود آمده را بگیرند و از سوی دیگر مشکل موسسه ثامن به مهر اقتصاد و موسسه کوثر انتقال پیدا نکند.

ضیاءالدین دری در گفت‌وگو «صبح‌نو»:

پروژه «موسی (ع)» اولویت امروز نیست

پروژه تلویزیونی «موسی (ع)» که پس از فوت مرحوم سلحشور، توسط آقای جمال شورجه پیگیری می‌شود وارد جنجال برآورد بودجه شده است.

زنجیره خالی کردن حساب بانکی اساتید به دانشگاه تهران رسید

گزارش یک کلاهبرداری آکادمیک

«هک حساب بانکی برخی از اساتید دانشگاه تهران» شاید عجیب‌ترین تیتر خبری دیروز بود. تیتری که البته در نگاه اول، غیر متعارف و بی‌سابقه به نظر می‌آمد؛ اما کمی جست‌و‌جو در متن خبرهای هفته گذشته نشان می‌دهد که تلاش کلاهبرداران برای سوء استفاده مالی از اساتید، اعضای هیأت علمی و کارمندان دانشگاه‌های کشور، به ایستگاه سوم رسیده است و دو تن از اعضای هیأت علمی دانشگاه تهران، سومین هدف و البته نخستین قربانیان این نوع کلاهبرداری بودند.

سرمقاله

بزک کردن برای انحراف افکار عمومی

در گفت وگوی «صبح‌نو» با دکتر موسی حقانی و مسعود رضایی بررسی شد

افشاگری جعلی، بخشی از پروژه نفوذ

پنجشنبه هفته گذشته وزارت خارجه آمریکا مجموعه اسناد محرمانه 1000 صفحه‌ای را منتشر کرد که در آن به اتفاقات مربوط به کودتای 28 مرداد سال 32 اشاره شده است. در اخباری که از این اسناد منتشر شد، ادعا شده است که این اسناد نقش آیت‌الله کاشانی را در کودتای 28 مرداد افشا کرده است. در گفت وگو با دو کارشناس تاریخی اولاً مفاد این اسناد و اهداف انتشارش و ثانیاً زمینه تاریخی و شواهد ادعای شراکت آیت‌الله کاشانی در کودتا و برکناری مصدق را مورد بررسی قرار دادیم.

صبح نو

سرمقاله

بزک کردن برای انحراف افکار عمومی


انتشار یک فیلم جعلی و مخدوش درباره تخریب خانه دکتر مصدق و متهم کردن مرحوم آیت الله کاشانی به همراهی با سپهبد زاهدی در بازدید از این خرابی‌ها به همراه دکتر مظفر بقایی و... به‌شدت مورد توجه فضای مجازی قرار گرفته تا آنجا که جنایت تازه آمریکا در تصویب تحریم‌های جدید برضد ملت ایران را به حاشیه رانده و با تمسک به یک موضوع تاریخی، سعی می‌شود حواس افکار عمومی را از بدعهدی جدید آمریکایی‌ها پرت کنند. روزنامه‌های جریان حامی دولت دو روز قبل هم با سانسور تحریم‌های جدید آمریکا دست به بزرگنمایی اسناد منتشر شده درباره کودتای 28 مرداد زدند، در حالی که انتشار این اسناد نه مناسبت تاریخی خاصی داشت و نه محتوای جدید یا فوق العاده ای به خیانت تاریخی آمریکایی‌ها افزود بلکه صرفاً تلاشی بود از ناحیه وزارت امورخارجه آمریکا برای انحراف افکار عمومی ملت ایران از بدعهدی جدید کاخ سفید نشینان که رسانه‌های بزک کننده آمریکا در داخل هم این منحرف سازی افکار عمومی آمریکایی‌ها را همراهی کردند.  نکته دیگری که درباره فیلم منتشر شده از ماجرای کودتای 28 مرداد توسط سازمان سیا قابل تأمل است، تلاش آنها در تخریب چهره روحانیت انقلابی و وانمود کردن همراهی مرحوم آیت الله کاشانی با کودتا برضد مصدق و تأیید حکومت پهلوی است، در حالی که نه این فیلم و نه واقعیت تاریخی چنین چیزی را اثبات نمی‌کند و در عوض این شخص دکتر مصدق بود که بیش از هرکس دیگری به شاه وفادار بود و به انحای مختلف این وفاداری را به اثبات رساند. گذشته از مباحث تاریخی نکته دیگری که حائز اهمیت است، استناد جریان روشنفکری - که به گرمی از ناحیه اصلاح طلبان همراهی می‌شوند- به ادعاها و تفسیرهای مطرح شده توسط محافل انگلیسی و آمریکایی است که آن را حجت فرض می‌کنند در حالی که  همین جریان و بزرگانش در قضیه برجام به‌طور مداوم منتقدان خود را سرزنش می‌کردند و می‌کنند که چرا تحلیل‌های محافل آمریکایی و غربی را مورد توجه قرار می‌دهید. ظاهراً تفسیر به رأی و بزک کردن جزء لاینفک اصلاح طلبی است! 

captcha
شماره‌های پیشین