255
چهارشنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۶
1
اعتراض به تخریب‌های معدن بوکسیت فقط به توقف ساخت جاده جدید منجر شد

کوه خواران مشغول کارند

روزانه سه هزار تن سنگ بوکسیت از معدن شاهوار واقع در روستای تاش از توابع شاهرود، برداشت می‌شود. این روزها، کوه شاهوار استان سمنان به کارگاهی بزرگ تبدیل شده که روزانه چندین کامیون، پیکره تراشیده آن را به معدن آلومینای جاجرم، برای فرآوری منتقل می‌کنند. فعالان محیط زیست معتقدند روند وحشتناک کوه تراشی در این منطقه به نحوی است که به زودی اثری از این کوه باقی نمی‌ماند. این فعالان بر این باورند که پرداخت غرامت قطع درخت، توسط آلومینای جاجرم به اداره کل منابع طبیعی استان سمنان، سبب شده تا مسوولان این اداره، اقدام خاصی برای مقابله با این کوه‌خواری عظیم انجام ندهند.

تجربه تلخ دو دستگی مردم در دوران بنی صدر

دوقطبی‌های فتنه ساز

اولین بار شهریور ماه دو سال قبل بود که رهبر انقلاب از کلیدواژه «دوقطبی» برای هشدار درباره شکل‌گیری وضعیتی خاص در جامعه استفاده کردند. آنجا که در دیدار با رئیس‌جمهور و هیات دولت یازدهم، تاکید کردند: «جناح‌بندی‌های سیاسی اشکالی ندارد، اما نباید جامعه را به دو قطب تبدیل کرد، زیرا این کار موجب دل‌زدگی و خستگی مردم و شکننده‌شدن محیط جامعه می‌شود. 5/6/93»

اجرای سند2030 از دستور کار دولت خارج شد

آری به استقلال کشور

شبهه افکنی در آتش به اختیار

احضار اخراجی‌ها

میرباقری یکی از مفاخر فرهنگی انقلاب اسلامی است

نبود اطلاعات مناسب، پژوهش در زمینه حریق جنگل را دشوار کرده است

عروس زاگرس در آتش

رئیس کمیسیون اقتصادی اظهارات سخنگوی دولت را تکذیب کرد

دبه یارانه‌ای

اردیبهشت ماه بود که پیامکی برای پرداخت مجدد یارانه به سرپرست خانوارها ارسال شد و دولت درصدد بود تا یارانه خانوارهایی را که ۲ سال قبل قطع شده بود، مجدد واریز کند! اما روز گذشته سخنگوی دولت آب پاکی را روی دست منتظران دریافت یارانه ریخت و از منتفی شدن پرداخت مجدد یارانه‌ها خبر داد.

نگاهی به وعده ناکام دولت در تأمین واگن‌های متروی پایتخت

متروی تهران چشم انتظار 1000 واگن

صبح شنبه 22 کیلومتر از خط 7 مترو با حضور شهردار تهران به بهره‌برداری رسید و همزمان با آن 7 ایستگاه میدان بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت نیز افتتاح شد اما بعد از افتتاح یکی از بزرگترین پروژه‌های شهری تهران؛ انتقادات به کمبود واگن‌ها آغاز شد. خط هفت چقدر واگن دارد و واگن‌ها چرا بیش از این نیست؟روز گذشته آقای رحمت الله حافظی یکی از جدی‌ترین منتقدان مدیریت شهری در سیصد و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: هفته جاری شاهد بهره برداری از خط 7 متروی تهران بودیم و این اقدام مدیریت شهری قابل تقدیر است. اقدامات مناسبی در راستای بهره برداری از خط 7 متروی تهران در دستور کار قرار گرفت و اکنون شاهد بهره برداری از این خط هستیم.

تجمع کسبه پلاسکو مقابل بنیاد مستضعفان ادامه دارد

وعده‌های پوشالی

روزهای پر التهاب آواربرداری ساختمان عظیم الجثه پلاسکو اگر چه بالاخره تمام شد اما به نظر می‌رسد این روزها سیاسیون و رسانه‌ها نیز پلاسکو را تمام شده تلقی کرده‌اند و دیگر نه خبری از حضور در سر صحنه حادثه است و نه خبری از پیگیری وعده‌ها. چند روز پس از فروریختن پلاسکو بودکه آقای محمد سعیدی کیا، رییس بنیاد مستضعفان درباره بازسازی این ساختمان گفته بود: دستگاه‌های مختلفی در این بخش مسوولیت دارند، هر چند سرقفلی کلیه واحدهای این مجتمع در گذشته واگذار شده بود و بنیاد مستضعفان هیچ واحدی از این مجتمع را در اختیار نداشت ولی به عنوان مالک ساختمان ما هم مسوولیتی داریم. ما از زیر بار مسوولیت شانه خالی نخواهیم کرد و همانگونه که اشاره شد بعد از جمع شدن حادثه، کار گروه رسیدگی به این حادثه مسوولیت هر سازمانی را مشخص می‌کند و سازمان‌ها نیز طبق آن عمل خواهند کرد. برای رفع نگرانی افرادی هم که در اینجا کسب و کار داشتند عرض می‌کنم که ان‌شاالله بنیاد مستضعفان این ساختمان را با کیفیتی بسیار خوب ظرف مدت دوسال خواهد ساخت و طبق شرایط و ضوابط مشخصی به ذینفعان واحدهای ساختمان واگذار خواهد کرد.

حرف و حدیث‌های سریال مهم شبکه نمایش خانگی همچنان ادامه دارد

«شهرزاد» در حاشیه

مجموعه «شهرزاد» از بدو ورودش به شبکه نمایش خانگی تا امروز که کمتر از 10 روز به انتشار فصل2 آن باقی مانده، همچنان خبرساز شده است.

سرمقاله

تفسیرهای غلط از کار مشترک

شماره‌های پیشین