254
سه شنبه، ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
1
در گرامیداشت یاد شادروان استاد حمید سبزواری

حمید حق پرست

آقای حسین آقاممتحنی، مشهور به حمید سبزواری در سال ۱۳۰۴ در سبزوار به دنیا آمد. وی نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر در سال ۱۳۹۳ را از آن خود کرد. سرودهای وی در اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس بسیار تاثیرگذار بود و ماندگار شد. وی شب ۲۱ خرداد سال گذشته و در سن ۹۱ سالگی، بر اثر کهولت و وخامت بیماری در تهران درگذشت.

رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران نظام:

منافع ملی نباید با هویت ملی در تضاد باشد

سلام ایران به روسیه

شلیک بمب‌های فسفری ممنوعه تا تبعید عناصر داعش

رقه در آستانه ریشه‌کنی تروریسم

طی روزهای اخیر، اخبار مختلفی از مناطق شمال شرقی سوریه مخابره شده است؛ از ورود نیروهای کرد و هم‌پیمان آمریکا به شهر رقه تا آزادسازی مناطق مرزی با عراق. به‌هرحال به نظر می‌رسد که حضور نیروهای آمریکایی و استفاده از سلاح‌های ممنوعه همچون بمب‌های فسفری توسط آنها از نقاط ابهام برانگیز معرکه است.

سنگ اندازی جدید عراقی‌ها دامن زائران عتبات را گرفت

خداحافظی ایرلاین های ایرانی با گران‌ترین فرودگاه دنیا

تحریم فرودگاه نجف تا تجدیدنظر مسوولان این فرودگاه، جدیدترین واکنش مسوولان ایرانی است. واکنشی که نتیجه تصمیم عجیب و غریب عراقی‌ها برای افزایش نامتعارف هزینه‌های فرودگاهی و از آن قابل تأمل تر، دربرگیری قانون جدید برای پروازهای 7 سال پیش تاکنون در این فرودگاه است. موضوعی که سبب شده تا سنگ جدیدی پیش پای زائران ایرانی عتبات عالیات انداخته شود.

ثقلین استاد سید عبدالله فاطمی نیا

علاج کنید

آتش به اختیار در اندیشه اسلام و امام

گزارش «صبح نو» از نشست بررسی 2030 در دانشگاه امام صادق (ع)

سندی برای نفوذ یا راهی برای توسعه

الزام آور بودن، ابهام در متن و حفظ استقلال فرهنگی کشور مسائلی از سند 2030 است که در صحنه جامعه برجستگی پیدا کرده. نشست «2030، نفوذ یا توسعه» با حضور دکتر توکل حبیب‌زاده مدیرگروه حقوق عمومی دانشکده حقوق دانشگاه امام صادق و دکترعلی اکبر گرجی در دانشگاه امام صادق به بررسی این موضوع پرداخت. در ابتدای نشست دکتر گرجی درباره حواشی سند 2030 گفت: از آنجایی که در کشور ما همه چیز ظرفیت سیاسی شدن را دارد، امروزه سخن گفتن در باره سند 2030 سخت شده است، مخصوصاً پس از سخنان اخیر رهبر انقلاب بسیاری از متخصصان پرهیز می‌کنند از ورود به بحث. من شخصاً این کار را غلط می‌دانم و عقیده دارم این گونه مباحث باید از دیدگاه‌های مختلف بررسی شود. سخنان اخیر رهبری یک نوع دفاع از هویت ملی و اسلامی و در واقع دفاع از حاکمیت کشور بود اما ممکن است در این قضیه برداشت‌های حقوقی مختلف باشد.

سرمقاله

دیدار مهم #رمضان

شماره‌های پیشین