253
دوشنبه، ۲۲ خرداد ۱۳۹۶
1
افزایش وزن فراکسیون ولایت در سال دوم مجلس

کمیسیون‌ها در تسخیر ولایی‌ها

انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی برای سال دوم فعالیت مجلس دهم درحالی برگزار شد که نمایندگان عضو فراکسیون ولایت، دو قدم پیشروی و اصلاح‌طلبان، دو قدم عقب‌نشینی در جریان حضور در هیات‌رئیسه داشتند.

«صبح نو» فصل جدید سریال «خانه پوشالی» را بررسی می‌کند

وحشت‌آفرینی آمریکایی

فصل پنجم سریال House of Cards (خانه پوشالی) به‌صورت یک‌جا توسط نتفلیکس منتشر شده و باز هم مخاطبان زیادی را به خود جذب کرده است.

نگاهی به جلسه شعر رهبری در گفت‌وگو با اسماعیل امینی و علی محمد مؤدب

گلستان بارور شعر انقلاب اسلامی

جمعی از اهالی فرهنگ، استادان شعر و ادب فارسی و شاعران جوان و پیشکسوت کشور و تعدادی از شاعران از کشورهای هندوستان، افغانستان و ترکیه در شب میلاد کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

سرمقاله

...و اين بايدها

نگاهی به آینده جهان اسلام از منظر چهار جریان فکری

جبهه سیاسی-فکری جهان اسلام در مقابل وهابیت

نصیحتی که شنیده نشد

حرمت نگه دارید

تاریخ انبیاء 5

داستان اغوا

بررسی #آتش_به_اختیارِ سینمایی در گفت‌وگو با سید محمد حسینی

سینمای ایران «کنیزه» شده است

«سینما» مثالی بود که رهبری در دیدار اخیر خود با دانشجویان، آن را یکی از حوزه‌های فرمان آتش به اختیار دانستند. فرمانی که بحث‌های زیادی را بین اهالی فرهنگ و رسانه برانگیخت. در گفت‌وگو با سید محمد حسینی ترجمه این فرمان در حوزه سینما را به بحث گذاشتیم. حسینی تجربه‌های گوناگونِ نویسندگی، داوری، مدیریت و نقد در سینما داشته است و اکنون ریاست دفتر تولید متن سازمان سینمایی سوره حوزه هنری و معاونت فرهنگی سازمان آموزش حوزه هنری را به عهده دارد.

گزارش «صبح نو» از چالش روحانی در پذیرش حکم رهبری

دولت به دنبال آبرویی که سند 2030 بر باد داد

انتخابات تمام‌شده ولی ماجرای سند 2030 به رییس‌جمهور گران آمده و همان‌طور که خودش گفته باوجود صراحت تذکر و دستور رهبری؛ می‌گوید: «از 2030 نخواهد گذشت.» بعد از انتخابات حجت‌الاسلام حسن روحانی مدعی شد که به رهبری گزارش غلط در خصوص سند 2030 ارائه ‌شده است. هرچند روی صحبت او با منتقدان دولت بود اما از گزارش غلط به رهبری نیز سخن گفت: «فریبکاران حتی به رهبری هم گزارش دروغ دادند و مدعی هستند دولت مصرانه به دنبال اجرای این سند است.»

واکنش دولتی‌ها به سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان

طمع به کابینه دوازدهم

انتخابات ریاست جمهوری 96 با پیروزی آقای روحانی به اتمام رسید، پیروزی‌ای که رییس دولت تدبیر و امید آن را وامدار اصلاح‌طلبان کرد. حال اصلاح‌طلبان بدنبال سهم‌شان از کابینه دوازدهم هستند. آنها اعتقاد دارند رییس‌جمهور باید بهای پیروزی‌اش را بپردازد. این طمع‌ها به دولت جدید پاستور تا جایی بود که صدای دولتی‌ها را هم درآورد.

یک شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان دیگر راه‌اندازی شد

العربیه فارسی

شبکه ماهواره‌ای فارسی‌زبان «ایران اینترنشنال» اخیراً وارد گود رقابت رسانه‌ای با دیگر رسانه‌های غیرایرانی فارسی‌زبان شده است. رسانه‌ای که زمزمه‌های وابستگی آن به عربستان سعودی به گوش می‌رسد.

شماره‌های پیشین