251
شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۶
1
درباره اصطلاحی که رهبر انقلاب برای نخستین بار به کار بردند

انقلابی‌های ارتدکس

دیدار سه روز پیش دانشجویان با رهبر انقلاب که بیش از سه ساعت به طول انجامید را می‌توان یکی از مهم‌ترین این دیدارها در سال‌های اخیر دانست که البته بلافاصله با استقبال و واکنش‌های متعدد محافل خبری و رسانه‌ای مواجه شد.

محافظه‌کاران اکثریت پارلمانی را از دست دادند

«می» و قمار باخته در مصاف با کوربین

«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس از حزب محافظه‌کار به‌رغم نتایج خیره‌کننده انتخابات پارلمانی در این کشور که موجب از دست‌رفتن اکثریت حزب متبوع وی شد، با نادیده‌گرفتن درخواست‌ها برای استعفاء از سمت خود، دیروز جمعه اعلام کرد در پی تشکیل کابینه جدید است.

جنایات تروریستی در عزم ملت ایران خللی ایجاد نمی‌کند

سرمقاله

# آتش_به_اختیار

عقلانیت و انقلابی‌گری

هزینه‌های گزاف سازش با آمریکا

چرا باید عملیات تروریستی داعش را تحقیر کرد؟

خط‌کش استقلال و رعایت رویه‌ها

دیدار رمضانی شعرا با رهبری در گفت و گوی «صبح نو» با علیرضا قزوه

جلسه شعر رهبری نظیری ندارد

جلسات سالانه دیدار شعرا با رهبری در نیمه ماه مبارک رمضان امسال نیز قرار است برگزار شود. جلسه‌ای که دیگر جای خودش را بین اهالی شعر و ادب باز کرده است و در تربیت نسل جدید شاعران بسیار مؤثر عمل می‌کند. این جلسات از سال‌های اولیه دوران رهبری مقام معظم رهبری شروع شد و در ابتدا با حضور شاعرانی مانند آقایان علی معلم دامغانی، مرحوم حمید سبزواری، مرحوم مهرداد اوستا و شاعران برجسته کشور همراه بوده است.

بررسی عملکرد رسانه ملی در حادثه تروریستی تهران

شبکه «خبر» جا ماند

چهارشنبه هفته گذشته، تهران میزبان حوادث تروریستی تلخی بود که از همان ساعات اولیه توسط شبکه‌های بین المللی پوشش داده شد اما شبکه خبر عملکرد قابل نقدی دراین موضوع داشت.

گزارش «صبح نو» از نشست بررسی علمی سند 2030 در موسسه انقلاب اسلامی

محرمانه‌های سند «تقریباً پنهان» دولت

درست در ساعت‌هایی که موج خبری و روانی چهارشنبه پرخبر و پرحادثه هفته گذشته تهران، در حال فروکش کردن بود، نشست علمی بررسی سند 2030 در فضایی آرام و کاملاً علمی در سالن کنفرانس موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی برگزار شد. نشستی که شاید مهم‌ترین ویژگی آن بررسی دقیق ابعاد مختلف این سند با اسناد و مدارک متقن و به دور از هرگونه شعارزدگی و احساسات بود. آن چه می‌خوانید، گزارشی است از این نشست .سخنران اول این نشست، رییس مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا بود. حجت الاسلام والمسلمین دکتر «رضا غلامی» با طرح چند پرسش، سخنان خود را آغاز کرد:« سؤال اول این است که آیا سند 2030 سندی الزام آور محسوب می‌شود یا خیر؟ و پرسش بعدی این است که وقتی یک سند بین المللی، تعهداتی را برای جمهوری اسلامی ایجاد می‌کند، مرجع تصویب آن مطابق قانون اساسی کجاست؟»

شماره‌های پیشین