249
سه شنبه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۶
1
سرمقاله

به كمك دهه ٦٠بشتابيم

چند کشور عربی رابطه با دوحه را قطع کردند

قطر در تنگنای قبیله‌گرایی عربی

عربستان، مصر، امارات، لیبی، بحرین، دولت مستعفی یمن و تعدادی از دیگر کشورهای عربی، دیروز دوشنبه در اقدامی حیرات انگیز روابط دیپلماتیک خود را با قطر قطع کرده و تمامی مرزهایشان را با این کشور بستند؛ اقدامی که با واکنش‌های متفاوت جامعه جهانی روبه‌رو شده است.

کارگردان «ویلایی‌ها» در گفت‌وگو با «صبح‌نو» مطرح کرد

دارند انتقام می‌گیرند

ویلایی‌ها این روزها تبدیل به یکی از مسائل مهم سینمای ایران شده است. فیلمی که هم در ایام جشنواره با بی‌مهری‌های دست‌اندکاران و مسوولان وزارت ارشاد روبه‌رو شد و هم در این روزها و در ایام اکران روی پرده سینماها. آش آنقدر شور شده است که سازوکاری که برای چینش فیلم‌های سینمایی و با ادعای غیردولتی بودن و کوتاه شدن دست دخالت دولت در اکران در سینماها طراحی شده بود حالا تن به نظر نهادهای حاکمیتی مانند وزارت ارشاد و سازمان سینمایی هم نمی‌دهد.

رسوایی FFD راز نامه به ترامپ را برملا کرد

به‌خاطر یک مشت دلار

یکی از پیامدهای بالاگرفتن اختلافات بین قطر و امارات و سعودی‌ها، هک حساب ایمیل یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا از سوی گروهی هکری و انتشار بعضی از ایمیل‌های وی در برخی رسانه‌های خارجی از جمله اینترسپت و دیلی بیست و هافینگتون پست بود. در این میان اما ارتباط «یوسف العتیبه» سفیر امارات در واشنگتن و همکاری وی با بنیاد دفاع از دموکراسی آمریکا «FDD» پیرامون اعمال محدودیت‌های تجاری علیه ایران بیش از سایر موارد قابل توجه بود؛ ماجرایی که نمونه دیگری از رسوایی وطن فروشی اپوزیسیون های خارج‌نشین و ضدانقلاب‌ها را نمایان ساخت که یادآور نامه 30 وطن فروش به ترامپ برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران بود.

ادامه واکنش‌ها به لیست پرابهام شورای شهر پنجم

از «آش کشک خاله» عبدی تا لیست 700نفره مرعشی

آش کشک خاله، جدیدترین توصیف از لیست پرابهام و پرحرف و حدیث موسوم به «امید» در شورای پنجم شهر تهران است. توصیفی که آقای «عباس عبدی» در آخرین شماره ماهنامه «صدا» طی یادداشتی از آن یاد کرد و نقص‌های لیست خبرساز اصلاح طلبان برای انتخابات اخیر را در آن یادآور شد. موضوعی که البته به بحثی داغ در شبکه‌های اجتماعی هم تبدیل شده است. کمتر از یک هفته بعد اما، یکی از تصمیم‌گیرندگان چینش لیست اصلاح‌طلبان برای شورای شهر، با ادبیاتی طعنه آمیز از این لیست دفاع کرده و از شفاف سازی درباره چگونگی بستن لیست، طفره رفته است. ماجرایی که بیش از پیش، بحران داخلی و قابل پیش بینی اصلاح‌طلبان پس از انتخابات شورای شهر را عیان کرده است.

شماره‌های پیشین