244
یکشنبه، ۰۷ خرداد ۱۳۹۶
1
انیمیشن ضدایرانی «تهران تابو» در کن به نمایش درآمد

چوب زدن به سرزمین مادری در حراجی بیگانه

قصه ما و فیلم‌های ضد ایرانی، قصه امروز و دیروز نیست. بلافاصله پس از انقلاب اسلامی ایران در سال 1978، موج‌های متعددی از این‌گونه فیلم‌ها روی پرده رفت. هالیوود در این بین با ساختن آثاری چون «آرگو»، «300»، «بدون دخترم هرگز» و... پیشتاز رقابت بر سر عداوت با ایران است؛ اما چند وقتی است که با یک پدیده نسبتاً جدیدتر مواجه شده‌ایم: ساخته شدن فیلم‌های ضد ایرانی و ضد اسلامی توسط ایرانیان مقیم خارج از کشور. «تهران تابو» آخرین ورژن از این فیلم‌هاست.

توافق سه فراکسیون در مدل ترکیبی هیأت رئیسه مجلس

عبور مجدد امید از عارف

انتخاب اعضای هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی برای سال دوم دوره دهم مجلس یکشنبه آینده در دستور کار وکلای ملت قرار دارد. انتخاباتی که پیش بینی می‌شد با توجه به نتایج انتخابات در 29 اردیبهشت، اصلاح طلبان در انتخابات رئیس مجلس از گزینه خود یعنی آقای محمدرضا عارف حمایت کنند اما خبرها حکایت از توافق سه فراکسیون اصلی مجلس یعنی فراکسیون امید، اصولگرایان و مستقلان ولایی بر ریاست دکترعلی لاریجانی دارد.

کلید خوردن دوباره ماجرای تعاونی‌های مسکن در شورای شهر با کد نامزد شکست خورده

نام «امید» از لیست املاک نجومی خط می‌خورد؟

کمپین جدید برای شورای شهر تهران آغاز شد. اعلام رسمی نتیجه انتخابات شورای اسلامی شهر تهران، دوباره فرصتی شد برای چهره جنجالی و خبرساز بیرون از صحن بهشت که البته برای ورود به دوره پنجم شورای شهر هم تلاش کرد؛ اما نتوانست راهی به ساختمان بهشت پیدا کند. حالا آقای «یاشار سلطانی» دوباره فعال شده است و به گفته خودش قصد دارد کمپینی موسوم به درخواست رسیدگی به تخلفات شهردار تهران و شرکای تخلفات در شورای شهر را آغاز کند. کمپینی که البته با چهره‌ای خبر ساز هم آغاز شده است. یعنی آقای عباس جدیدی.

«صبح‌نو» نحوه رای‌گیری در خارج از کشور را بررسی کرد

میزان شفافیت آرای از راه دور

بیش از یک هفته از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 96 می‌گذرد، اما هر روز خبرهایی جدید درباره تخلف‌های انتخاباتی به گوش می‌رسند. گفته می‌شود یکی از مهم‌ترین تخلفات انتخاباتی صورت گرفته، در صندوق‌های رأی‌گیری خارج از کشور رخ داده است و جمعی از ایرانیان خارج از کشور خطاب به وزیر امور خارجه نامه‌ای ارسال کرده و خواستار از بین بردن شائبه تخلف در روند برگزاری و اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور شدند.

شایعات بی اساس بهترین خدمت به دولت برای اجرای 2٠3٠ است

نقد غیر اصولی یاری دولت برای 2٠3٠

این روزها سند 2٠3٠ نقل محافل سیاسی، انتخاباتی و حتی بسیاری از خانواده‌ها شده است. زمانی هم این موضوع به سوژه نخست مردم و رسانه‌ها و چهره‌های سیاسی تبدیل شد که رهبر انقلاب در دیدار چندهفته پیش خود با معلمان به انتقاد از این سند پرداخته و تاکید کردند اجرای این سند باید متوقف شود. شاید تا پیش از این سخنرانی بسیاری از مردم و حتی مسوولان هم از وجود این سند اطلاعی نداشتند.

واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به کمپین تبلیغاتی آقای روحانی در مشهد

آب انتقاد به آسیاب اختلاف

اظهارات روز گذشته آیت‌الله علم‌الهدی، دوباره حواشی اخیر در مورد برگزار نشدن کنسرت‌های موسیقی در مشهد را زنده کرد. حاشیه‌هایی که بیش از همه شاید اطرافیان آقای رییس‌جمهور را خوشحال کند. جریانی که حیاتش در عرصه فرهنگ و اجتماع، زنده به این حواشی است.

منتظر باز شدن درها نباشید!

28 سال شکست

معنای رأی و دردسر پل‌های شکسته

سرمقاله

محاكمه متخلفان

شماره‌های پیشین