243
چهارشنبه، ۰۳ خرداد ۱۳۹۶
1
گفت‌وگو با تهیه‌کننده رویایی‌ترین برنامه تاریخ رادیو

شنوندگان عزیز توجه فرمایید؛ خرمشهر آزاد شد!

«شنوندگان عزیز توجه فرمایید! شنوندگان عزیز توجه فرمایید! خرمشهر، شهر خون، آزاد شد!» این عبارات سال‌هاست که در ذهن خیلی از ایرانیان مانده است. عبارتی که بعدازظهر سوم خرداد سال 1361 به گویندگی آقای محمود کریمی علویجه انجام شد. آقای حمید خزائی، مسوول هماهنگی وقت پخش و تهیه‌کننده آن ویژه‌برنامه رؤیایی رادیویی است. او مدتی هم مدیریت رادیو جنگ را بر عهده داشته است. به مناسبت فرا رسیدن سال‌روز فتح خرمشهر و برنامه‌های درخشان رادیو در آن سال‌ها، سراغش رفتیم. او این روزها دوران بازنشستگی خود را طی می‌کند.

ناخدا صمدی از روزهای سقوط خرمشهر می‌گوید

شبانه راهی خرمشهر شدیم

با گذشت 35 سال از آزادسازی خرمشهر، هنوز هم شیرینی آن پیروزی زیر زبان مردمی که آن روزها را دیدند و حس کردند، مزه مزه می‌شود. نهال انقلاب دوساله شده بود که همسایه‌اش به تحریک و پشتوانه کشورهای دیگر چشم طمع به آن دوخت و با خیال خام تسخیر، به ایران حمله کرد. هدفشان گرفتن ایران در مدت زمان کوتاهی بود؛ رؤیایی که البته با تلاش و رشادت‌های فرماندهان و سربازان بی ادعا هیچ‌وقت عملی نشد.

روایتی از زندگی و خانواده یکی از قربانیان فاجعه معدن گلستان

بهرام که رفت حقوق معوقه‌اش واریز شد

معدن زغال‌سنگ زمستان یورت آزادشهر در فاصله ۹۰ کیلومتری شرق گرگان مرکز گلستان براثر افزایش گاز متان منفجر شد. پای درد و دل خانم معصومه جاهدی، همسر زنده‌یاد بهرام هدایتی -یکی ازجانباختگان این حادثه- نشستیم.

تعویق، لغو و پنهان‌کاری همچنان ادامه دارد

بازی دولت در پازل ناتمام سند 2030

«به جای سیم در ماجرای سیم‌کشی حرم امیرالمؤمنین ، 2030 را بهانه کردند و بحث دین مردم را کردند. خدا ازگناه‌شان بگذرد. مردم هم از گناه‌شان بگذرند. معلمان خودشان می‌دانند. من هم به سهم خودم نمی‌گذرم.» این، پایان‌بندی جمله‌های رییس‌جمهور در نشست خبری عصر دوشنبه‌اش و در پاسخ به پرسشی به نگرانی رهبر انقلاب درباره تصویب سند 2030 در دولت بود. موضوعی که حدود 20 روز پس از بیانات صریح رهبر انقلاب درباره روند تصویب این سند و پس از حملات تند روحانی به منتقدان و معترضان این سند بیان شد؛ اما این، همه ماجرا نیست و یافته‌های «صبح نو» نشان می‌دهد موضوع بررسی سند 2030 در شورای عالی انقلاب فرهنگی، ماه‌هاست که در انتظار تصمیم و دستور روحانی است.

نیروهای امنیتی به منزل آیت‌الله قاسم یورش بردند

سه‌شنبه سیاه آل خلیفه

دیروز سه‌شنبه وزارت کشور بحرین اعلام کرد که نیروهای امنیتی عملیات گسترده را در منطقه الدراز، زادگاه و محل سکونت آیت‌الله عیسی قاسم، رهبر شیعیان و مرجعیت این کشور، آغاز کرده و طی درگیری با تحصن‌کنندگان در برابر منزل وی، حداقل یک نفر را به شهادت رسانده‌اند.

گفتمان اعتدال جریان سوم نشد

دولت دوازدهم اصلاح‌طلبانه شد

آقای حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفتمان اعتدال را برای پیشبرد اقدامات سیاسی خود استفاده کرد و توانست اقبال عمومی را کسب کند؛ اما در دوره دوم حضور وی در پاستور نشانه‌های جدی از شیفت گفتمانی وی به اصلاحات مشاهده می‌شود.

چهره‌های سیاسی در گفت و گو با «صبح نو» تاکید کردند

پیگیری حداکثری مطالبات مردمی در چهارسال آینده

ایام انتخابات و رقابت‌های انتخاباتی به پایان رسید و دغدغه‌های بسیاری از موضوعات و مسائل مردم کشورمان مطرح شد و با پایان رسیدن ایام انتخابات، امروز جمهوری اسلامی با شرایطی رو به روست که نیاز به فعالیت و کار هر چه بیشتر دارد. امروز مساله آسیب‌های اجتماعی، بحران اقتصادی و بیکاری، اشتغال، مطالبات بین المللی، توجه به رشد علمی کشور و... باید اولویت یابند ضمن اینکه برای جلوگیری از خودکامگی در اداره‌ کشور، این منتقدان هستند که باید در چارچوب‌های قانونی به طرح مطالبات بحقِ مردم بپردازند و با شفاف‌سازی امور، مانع دور زدن قانون و فرار از نظارت‌های قانونی عده‌ای خاص و تشدیدِ نابرابری‌های اجتماعی و اقتصادی در کشور شوند.

چرا روحانی پیروز شد؟

ضرورت رسیدگی به جرائم غیر مؤثر انتخاباتی

سرمقاله

تقسیم غنائم اصلاح طلبانه

شماره‌های پیشین