239
شنبه، ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
1
در گفت‌وگو با ناشر برگزیده نمایشگاه کتاب مطرح شد

از اردوهای جهادی تا ناشر برگزیده سال

«کتابستان معرفت» از جمله ناشران برگزیده این دوره نمایشگاه کتاب تهران بود. ناشری که آغاز فعالیتش به سال 1393 باز می‌گشت و حالا بعد از سه سال به عنوان ناشر برگزیده سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران انتخاب شده است. به همین علت سراغ آقای محمد حقی رفتیم که رئیس هیات مدیره انتشارات کتابستان معرفت است. او تا چندی قبل مشاور مدیرعامل مجمع ناشران انقلاب اسلامی هم بود.

به مناسبت زاد روز حکیم عمر خیام

نامی، پر افتخار و البته غریب

به جرأت می‌توان گفت در میان شاعران فارسی زبان هیچ کس شهرت جهانی حکیم عمر خیام نیشابوری را ندارد. امروزه خیام همراه مولوی شناخته‌شده‌ترین شاعران پارسی گوی هستند که مورد اقبال شرق و غرب جهان قرار گرفته‌اند. مخاطبانی که امروز سراغ اشعار خیام و مولوی می‌روند لایه‌هایی از این شعرها طلب می‌کنند و می‌بینند که در کشور خودمان برخی با همین ادله، خیام و مولوی را قدیمی و کهنه می‌دانند و گرایش به مطالعه آثار این دو بزرگوار را عقب‌ماندگی!

رهبر انقلاب خطاب به دستگاه‌های اجرایی و نظارتی انتخابات:

مراقب آرای مردم باشید

29 اردیبهشت 1396، ایرانیان برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری پای صندوق‌های رأی حضور پیدا کردند. حماسه حضور ایرانیان فارغ از انتخاب نامزد مورد نظر آنان، نمایانگر پیام‌ها مهمی به جهانیان است. مردم سالاری دینی در زیستار سیاسی جمهوری اسلامی الگوی جدید و بدیع برای نقش آفرینی توده‌های مردم در تصمیم گیری برای جهت گیری کلان کشور است؛ این تجربه نو حرکت عظیم مردمی را نهادینه کرده است؛ به نحوی که از ابتدای انقلاب اسلامی افزایش مشارکت عمومی در انتخابات به منزله سنجش مشروعیت نظام تلقی شده است.

سرمقاله

اعتماد ملی ایرانیان

محصولات زیادی در ایران طراحی و تولید می‌شود اما اسمی از آنها نمی‌ماند

برندهای ایرانی پا می‌گیرند

برند، ثروتی غیر مشهود است که در کسب و کارهای تجاری به علت تأثیر اقتصادی، یک دارایی مهم به حساب می‌آید. مرکز پژوهش‌های مجلس در گزارشی پیرامون عدم ماندگاری برند در ایران به بررسی این مساله پرداخته است که بخش‌هایی از آن در ادامه خواهد آمد. برندها بر انتخاب و تصمیم مشتریان، سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی اثر می‌گذارند.

بازتاب بین‌المللی انتخابات ریاست‌جمهوری

ایرانیان؛ همیشه اول وقت

برگزاری دوازدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری ایران و مشارکت گسترده و آزادانه مردم در این انتخابات از طیف‌های مختلف و تمامی شئون اجتماع، موجب حیرت رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای شده است. در زیر واکنش رسانه‌های مطرح بین‌المللی به‌صورت خلاصه آورده شده‌اند.

صبح نو

سرمقاله

اعتماد ملی ایرانیان

ایران دیروز شاهد حماسه‌ای بزرگ بود؛ حماسه‌ای از جنس شور و شعور که همه آحاد مردم را با آراء و سلیقه‌های گوناگون پای صندوق‌های رأی آورد و گزارش‌های مربوط به میزان مشارکت مردم در این انتخابات، در سرخط خبرهای رسانه‌های منطقه و جهان قرار داشته است. بدون تردید اعتماد ایرانیان به نتیجه‌آرایی که به صندوق‌ها می‌ریزند، را باید یکی از مهم‌ترین دلایل حضور و استقبال گسترده مردم از انتخابات دانست و این به رغم تلاشی است که دشمنان ایران و جمعی از وابستگان آنها در داخل، در سال‌های اخیر به ویژه در انتخابات سال 88 برای سلب اعتماد مردم از نظام اسلامی به عمل آورده‌اند. در عین حال و همان‌گونه که رهبر انقلاب به دست اندرکاران برگزاری انتخابات هشدار داده‌اند، باید نسبت به صیانت رأی مردم به عنوان حق الناس حساسیت و دقت فراوان وجود داشته باشد و این حساسیت مختص به یک طیف و یک دولت خاص نیست که یکی از بازیگران فتنه سال 88 در اظهارنظری توهین آمیز بگوید در این انتخابات به دلیل حضور پرتعداد طرفداران فلان نامزد در ستاد انتخابات، تقلب نمی‌شود. اتفاقاً یک چنین دیدگاه‌هایی، نگرانی‌ها را بیشتر و جدی‌تر می‌کند و لازم است شورای نگهبان نسبت به این نوع رفتارها و نیز ابراز نگرانی‌های مردمی از بروز برخی تخلفات در برخی حوزه‌های اخذ رأی یا کوتاهی و رفتار سؤال‌برانگیز عوامل اجرایی انتخابات با حساسیت بیشتری به موضوع رسیدگی کنند. سرانجام اینکه آنچه به عنوان نتیجه قطعی آرا در روزهای آینده اعلام خواهد شد، مورد قبول همه مردم و همه نامزدها خواهد بود و آرای به صندوق ریخته شده برگ دیگری است از همراهی و همنوایی ایرانیان با نظام اسلامی.

captcha
شماره‌های پیشین