236
دوشنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
1
نگاهی به کارنامه 12 ساله مدیریت شهری در تهران

تهران یک دهه روی موج سازندگی

12 سال است که مدیریت شهری تهران تقریباً در اختیار یک جریان بوده و از ثبات مدیریتی برخوردار بوده است. حالا بعد از 12 سال باید شاخصه‌های مختلف شهری را ارزیابی کرد تا مشخص شود این تیم چه نمره‌ای در پایتخت گرفته و چقدر موفق بوده است.

پیامکی که یارانه نقدی را به بعضی خانوارها برگرداند

دوپینگ 45 هزار و 500 تومانی انتخاباتی

گفتمان اعتراض به آرد و پارچه سبز و سیب زمینی رایگان، این روزها گویی بیش از همیشه درس‌های خود را از گذشته گرفته است و از هیچ راهی برای فریب مردم کوتاه نمی‌آیند. چند ماه پیش بود که در اطلاعیه‌ای اعلام شد مستمری فقرا و نیازمندان سه برابر خواهد شد. مساله‌ای که در مناظره میان کاندیداهای ریاست جمهوری نیز مورد اشاره قرار گرفت، آنجا که ابراهیم رئیسی در سخنانی با انتقاد از حسن روحانی از او پرسید که چرا پیش از این به فکر افزایش مستمری نیفتاده است و چند هفته پیش از انتخابات این اقدام را انجام داده است. البته وزارت رفاه به این موضوع واکنش نشان داده و گفته بود: جهت اطلاع ایشان، در دولت تدبیر و امید و با پیگیری وزارت رفاه از سال ۹۴ این موضوع در دستور کار قرار گرفت و سیاست چند لایه حمایت اجتماعی تدوین شد. قابل توجه این است که افزایش مستمری افراد جامعه هدف نهادهای حمایتی در برنامه ششم توسعه درج شده است و این بدین معناست که وزارت رفاه، حداقل بیش از یکسال پیش از تصویب برنامه ششم توسعه، افزایش مستمری مستمری بگیران را پیگیری کرده است .افزایش مستمری مددجویان بهزیستی در بودجه سال ١٣٩٦ یعنی در بهمن ١٣٩٥ تصویب شد. با موفقیت برجام و افزایش درآمد نفت، این امکان بوجود آمد که مستمری مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی؟ره؟ به سه برابر افزایش یابد.

هشدار معاون سازمان فناوری اطلاعات:

باج‌افزار جدید 200 قربانی گرفت

معاون امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات برای مقابله با باج افزارها توصیه‌هایی کرد و گفت: به روزرسانی سیستم‌ها، باز نکردن ایمیل‌های مشکوک، به روزرسانی آنتی ویروس‌ها، مراجعه به بسته‌های آگاهی‌رسانی مرکز ماهر می‌تواند برای پیشگیری راهگشا باشد.

استمرار تکاپوهای غیرقانونی انتخاباتی

وزارت جناحی خارجه

پس از حضور معاون اول دولت یازدهم برای استمرار حضور حسن روحانی در پاستور در قالب تاکتیک انتخاباتی «نامزد پوششی» و سخنان حمایت‌آمیز رئیس ستاد انتخابات کشور، نوبت به اهتزاز پرچم حمایت از حسن روحانی در وزارت خارجه رسیده است.

در گفت و گوی «صبح نو» با سیروس الوند و پروانه مرزبان مطرح شد

مردم را به رأی دادن تشویق می‌کنم

انتخابات در جمهوری اسلامی ایران فراز و نشیب‌های زیادی را به خود دیده است. برای رسیدن به دوره دوازدهم ریاست جمهوری کشور، حادثه‌ها، ماجراها و خون‌های بسیاری ریخته شد تا درخت انقلاب اسلامی به بار نشیند و سی و نه ساله شود.29 اردیبهشت‌ماه انتخابات ریاست جمهوری را در پیش داریم و در این میان هنرمندان هم، چون همیشه به انحاء مختلف در صحنه حضور دارند. به همین مناسبت سراغ آقای سیروس الوند کارگردان و خانم پروانه مرزبان تهیه کننده سینما رفته‌ایم.

سرمقاله

وحدت رمز پیروزی

دولت یازدهم رکورد شکست

70 شکایت علیه رسانه‌ها طی 10 روز

وزارت کشور که مجری انتخابات در کشور است به نمایندگی از دولت و دفتر رئیس‌جمهور طی 10 روز اخیر بیش از 70 مورد شکایت علیه رسانه‌های غیردولتی منتقد ایراد کرده است.

شماره‌های پیشین