234
شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
1
تعطیلی رسانه‌های بیگانه ادامه دارد

رادیو اسرائیل هم خاموش شد!

بخش فارسی رادیو اسرائیل هفته گذشته بعد از 59 سال به کار خود پایان داد.

«ویلایی‌ها» روی پرده سینماها آمد

نسیم خانواده در گیشه

فیلم‌های اکران دوم نوروزی از صبح چهارشنبه در سینماها اکران شدند و فیلم‌های کمدی توانستند همچنان نظر مخاطبان را به خود جلب کنند. «فیلم‌های نهنگ عنبر 2»، «گشت 2» و «خوب بد جلف» توانستند در این هفته به دفعات رکورد سینمای ایران را جابه جا کنند. در این هفته همچنین در کنار «نهنگ عنبر؛ سلکشن رؤیا»، «ویلایی‌ها» که روایتی زنانه از دفاع مقدس است در کنار فیلم «برادرم خسرو» و «آشوب» به پرده اکران اضافه شدند.

درختی که در ۴ سال میوه ندهد بعد هم ثمر نمی‌دهد

نجومی‌بگیر

سومین مناظره نامزدهای ریاست جمهوری دوازدهم به پایان رسید؛ جدال سختی با محوریت حوزه اقتصاد که آخرین مرحله از تصمیم‌گیری مردم برای نوشتن نام نامزد منتخب خود را در پی دارد.

ماجرای واردات پوشاک توسط عضو کابینه یازدهم پیچیده‌تر شد

ردپای تخلف دختر وزیر؛ از لواسان تا رشت

ماجرای واردات پوشاک بچگانه توسط دختر وزیر آموزش و پرورش، روز به روز ابعاد جدیدی پیدا می‌کند. ماجرایی که از پاسخ سخنگوی قوه قضاییه به پرسشی درباره آن آغاز شد، به مناظره دوم کاندیداهای ریاست جمهوری رفت و در حاشیه آن، لقب «دولت مظلوم» توسط آقای اسحاق جهانگیری را به عنوان یکی از کلیدواژه‌های جنجالی، وارد بحث‌های سیاسی کرد ، به خانه‌ای کوچک در شهر رشت و سوء استفاده از کارت بازرگانی دو برادر دوقلو رسید، از صحن علنی بهارستان گذشت، چهارشنبه گذشته با واکنش دوباره و البته متفاوت و با چرخش معنادار وزیر آموزش و پرورش رو به رو شد و البته عصر دیروز در مناظره سوم کاندیداها نیز مطرح شد.

سیاستمدارانی که با تقلب ‌در پایان‌نامه رسوا شدند

کابینه‌های تقلبی

احتمالاً اگر از دانشجویان رتبه برتر دانشگاه‌ها نباشید، لااقل یک بار به فکرتان افتاده است که پروژه زمانبر و البته خسته‌کننده پایان‌نامه نویسی را نه خودتان بلکه کسانی انجام دهند که در ازای گرفتن مبلغی نه چندان کم، پایان‌نامه‌ای را برای شما جفت و جور می‌کنند؛ اما این مسأله فراتر از مردم عادی هم می‌رود و سال‌های طولانی است که سیاستمداران نیازمند به مدرک دکترای و ارشد نیز هر طور شده به دنبال گرفتن مدرک هستند و البته احتمالاً چون وقت کافی برای نوشتن پایان‌نامه و درس خواندن ندارند، پایان‌نامه‌ها و تزهای کپی شده از منابع مختلف را بدون درج منبع ارائه می‌کنند.

سرمقاله

شکست #دولت_حرف

شماره‌های پیشین