227
چهارشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
1
سی‌امین نمایشگاه کتاب تهران آغاز‌ به ‌کار کرد

اردوی کتاب در شهر آفتاب

سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران روز گذشته با حضور رییس مجلس شورای اسلامی در محل شهرآفتاب تهران آغاز به کار کرد.

چرایی حملات گسترده به نامزدهای پیش‌رو در انتخابات

دلالان سیاسی با منافع مردم مخالفند

برای دومین‌بار در چند روز گذشته صورت گرفت

انتقاد لاریجانی از طرح افزایش یارانه‌ها

با نزدیک شدن به روز انتخابات، جبهه بندی سیاسیون، شکل واضح‌تری به خود می‌گیرد. در تازه‌ترین اظهار نظر رئیس مجلس شورای اسلامی، صراحتاً وعده افزایش یارانه‌ها را که از سوی دو تن از کاندیداهای شناخته شده مطرح شد، مورد نقد قرار داده است.

مروری بر اقدامات شهرداری تهران در مناسب‌سازی فضای شهری برای معلولان

وقتی تهران «عصای دست» معلولان می‌شود

تردد راحت معلولان، سالمندان، زنان باردار و زنانی که با کالسکه در سطح شهرها عبور و مرور می‌کنند یکی از دغدغه‌های بزرگی است که شاید هنوز به شکل کامل و 100 در‌صدی برطرف نشده باشد. به‌طوری‌که بسیاری از معلولان به‌ویژه آنهایی که مجبور هستند برای حرکت در شهر از ویلچر استفاده کنند بسیار دشوار خواهدبود تا وارد شهر شده، از معابر، وسایل حمل‌و‌نقل عمومی و امکانات دیگر بهره ببرند. تا جایی که آقای علی صابری، یکی از اعضای شورای شهر که خود جزو معلولان روشندل است، بابت این موضوع گلایه می‌کند که چرا همچنان مناسب‌سازی‌های لازم برای ورود یک معلول در سطح شهر وجود ندارد؟ در این زمینه با مشاور شهردار تهران در امور توان‌یابان گفت‌وگو کرده‌ایم. وی در این‌باره تاکید داشته که شهرداری تهران به نوبه خود تلاش‌هایی کرده و در سطح تهران و کشور، مسوولان باید دست به دست هم دهند و همچنین از سوی دیگر باید فرهنگ‌سازی نگاه جامعه به پدیده معلولیت نیز برطرف شود.

به مناسبت سالگرد درگذشت استاد محمدرضا لطفی

قلندری که ققنوس شد

استاد محمدرضا لطفی 12 اردیبهشت سال 1393 در اثر بیماری درگذشت و حالا سه سال است که نوای تازه‌ای از استاد به گوش هیچکس نرسیده است.

اعلام اساسنامه پیش از سفر ابومازن به واشنگتن تصادفی نیست

پایکوبی صهیونیسم برای اساسنامه جدید حماس

تحلیل و تفسیرهای بسیاری را در رابطه با اساسنامه جدید حماس که اخیراً خالد مشعل، رییس دفتر سیاسی از آن رونمایی کرد خواهند نوشت، اما بیایید ما این اساسنامه را از زوایایی دیگر مورد نقد و بررسی قرار دهیم.

حداد عادل در همایش حکمت مطهر:

علت علاقه امام به شهید مطهری نگاه عقلانی وی بود

همایش حکمت مطهر، دیروز در دانشگاه صدا و سیما با حضور دکتر غلامعلی حداد عادل رییس فرهنگستان ادب فارسی و دکتر عماد افروغ استاد جامعه‌شناسی و دکتر علی مطهری فرزند استاد شهید مرتضی مطهری برگزار شد.

بررسی الزامات قانونی تبلیغات نامزدهای انتخابات

پاسخ ضبطی به توهین‌های زنده

در قلمرو گرگ‌های گرسنه

اشتباه تیم اقتصادی آقای روحانی كجا بود؟

سرمقاله

تریبون بیت المال

شماره‌های پیشین