226
سه شنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
1
نتایج یک پژوهش ملی با موضوع شبکه‌های اجتماعی در زندگی ایرانیان منتشر شد

نِت‌گردی در نیمه‌شب

تهیه‌کننده فیلم «امپراطور جهنم» در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

بعید است دولت فعلی اجازه اکران بدهد

در روزهای گذشته خبر توقف پروژه «امپراطور جهنم» به گوش رسیده بود. تهیه‌کننده این فیلم می‌گوید: در حال حاضر مشغول جلوه‌های ویژه فیلم هستیم.

جنبش 96 درصدی در برابر روحانی فریاد شد

روز اعتراض

صبح دیروز، حجت الاسلام حسن روحانی در حرم مطهر امام؟ره؟به مناسبت بزرگداشت روز کارگر سخنرانی کرد. این مراسم در حالی برگزار شد که کارگران را بالاجبار و به بهانه روزکارگر، پای سخنرانی تبلیغاتی آقای روحانی نشاندند، به امید اینکه فرجی در رأی رو به سقوط روحانی ایجاد شود، بی‌خبر از اینکه ۹۶ درصدی‌ها گوش به فرمان دولت ۴ درصدی نخواهند بود!

باز هم مدرک تحصیلی دردسرساز شد

برادر، زیر تیغ دکترای جنجالی برادر

14 آبان 87، یکی از پر سر و صداترین روزهای دولت آقای احمدی‌‌نژاد بود چرا که مرحوم علی کردان، وزیر کشوری که تازه پا به میدان فاطمی گذاشته بود، با تیغ استیضاح به‌خاطر مدرک تحصیلی جعلی روبه‌رو شده بود. علی کردان سرانجام، به‌رغم دلخوری شدید رییس‌جمهور وقت، از سوی مجلس استیضاح شد و جای خود را به نجار داد؛ اما ماجرای مدارک تحصیلی در دولت نهم نماند و روزهای اول دولت حجت‌الاسلام حسن روحانی، دولت یازدهم فشار شدیدی را بر دانشجویان بورسیه آغاز و آن را به‌عنوان تخلف بزرگ دولت دهم به عموم مردم معرفی کرد. با این حال گویی گوی رسوایی علمی اکنون به خود دولت بازگشته و در آستانه انتخابات 29 اردیبهشت برای انتخاب رییس‌جمهور دولت دوازدهم حسن روحانی از یک سو با پرونده مدرک تحصیلی برادر دردسر ساز خود آقای حسین فریدون رو‌به‌رو شده و از سوی دیگر، پایان‌نامه دکترای او در دانشگاه گلاسکو با اتهام تقلب علمی روبه‌رو شده است. از طرفی اظهارات مطرح شده از سوی برخی نمایندگان نیز شائبه این مساله را به‌وجود آورده است که دستی در کار است تا انتشار گزارش مربوط به حسین فریدون با تأخیر روبه‌رو شود.

شایعه‌ فروش عمارت شاهی در گچسر دوباره بنیاد مستضعفان را به صدر خبرها آورد

معمای بنیاد و کاخ شمالی

همه چیز از توییت یکی از خبرنگاران حوزه اجتماعی آغاز شد. متنی مختصر که از فروش کاخ شاهی گچسر به قیمتی ناچیز خبر می‌داد. کاخی که به ادعای خبرنگار، توسط بنیاد مستضعفان به فردی حقیقی فروخته شده است. همین متن کوتاه سبب شد تا نام بنیاد، دوباره بر سر زبان‌ها بیفتد. نامی که البته چند ماهی می‌شود یکی از نام‌های جنجالی‌ترین اتفاق‌های اجتماعی است. از فاجعه فروریختن ساختمان پلاسکو متعلق به بنیاد گرفته تا ماجرای واگذاری کاخ‌های سعدآباد و نیاوران که نام بنیاد مستضعفان را به یکی از خبرسازترین نام‌ها در چند ماه اخیر، بدل کرده است.

نگاهی به کتاب‌های مصطفی میرسلیم

دورهمیِ احتراق، یار حمل و نقل و آدمیت

آقای مهندس مصطفی میرسلیم، یکی از کاندیداهایی است که به‌عنوان نامزد نهایی حزب مؤتلفه اسلامی برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران معرفی شده است. وی عضو هیأت علمی مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر و مؤسس و رییس اولین مرکز تحقیقات موتور ایران و ناظر عالی طراحی و ساخت اولین موتور پایه گازسوز (موتور ملی ایران) است.

مردم دوباره فریب وعده‌ها را نمی‌خورند

تدبیر پوپولیستی

روزنامه‌ها و رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب و حامی دولت، حمله به نامزدهای انتخاباتی و وعده‌های آن‌ها را در دستور کار خود قرار داده و برای تخریب نامزدها، وعده‌های آنان، به‌ویژه برنامه‌های آقای قالیباف را پوپولیستی معرفی می‌کنند. این در حالی است که دولت «نمی‌شود، نمی‌توانیم، نداریم» بعد از 4 سال سکان داری پاستور، دست خالی است و چون نتوانسته به مطالبه ملی پاسخ دهد و در روز ارائه کارنامه، وعده‌های خود را نیز انکار می‌کند، برای پیروزی راهی جز تهمت و افترا به دیگر نامزدهای انتخاباتی ندارد.

از اساسنامه جدید حماس بند ضرورت نابودی «اسرائیل» حذف شد

اضمحلال عقیدتی جنبش حماس

سرمقاله

دن کیشوت های رسانه‌ای

شماره‌های پیشین