225
دوشنبه، ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
1
مدیرعامل جم‌تی‌وی و تاجر عرب همراهش به قتل رسیدند

مافیا بازی در نیمه‌شب

سعید کریمیان شنبه شب، در یکی از مناطق استانبول به قتل رسید. مدیرعامل مجموعه جم‌تی‌وی از فعالان بزرگ اقتصادی بود و همین شائبه تصفیه‌حساب‌های داخلی و اقتصادی را تقویت کرده است.

دکتر ابراهیمی دینانی در همایش فلسفه و علوم انسانی:

انسان از خودش فاصله می‌گیرد تا خودش را بشناسد

همایش «فلسفه و علوم انسانی» به همراه تجلیل از شخصیت برجسته فلسفی، دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در دانشگاه قم به همت گروه فلسفه و کلام دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه قم با سخنرانی دکتر ‌دینانی، دکتر عبدالحسین خسروپناه، دکتر عسکر دیرباز، دکتر احمد عابدی، دکتر محسن جوادی و دکتر محمدحسین حشمت‌پور در تالار شیخ مفید دانشگاه قم برگزار شد.

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار کارگران:

کشور جز با کار جهادی به سامان نمی‌رسد

سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد

کشف پوشاک مشکوک به قاچاق در منزل وزیر

چه عاملی سایه جنگ را از کشور رفع کرد

تبلیغات جنگی

در کمتر از سه ماه، رهبر انقلاب، بار دیگر به موضوع گزینه جنگ نظامی علیه ایران پرداخته و ادعای برخی سیاستمداران، در رفع سایه جنگِ ناشی از عملکرد خود را زیر سؤال بردند. بهمن‌ماه امسال، رهبر انقلاب در دیدار مردم تبریز، با اشاره به این موضوع چنین فرموده بودند: «چه در دوره دولت قبلی آمریکا، چه در دولت فعلی آمریکا، یکی از ترفندهای دشمن این بوده است که مرتّب تهدید کنند به جنگ؛ و [اینکه] گزینه نظامی روی میز است. آن مسوول اروپایی هم، می‌گوید که جنگ در ایران حتمی بود؛ اگر برجام نبود، حتماً جنگ بود؛ دروغ محض! چرا می‌گویند جنگ؟ برای اینکه ذهن ما برود به جنگ [امّا] جنگ واقعی چیز دیگر است؛ جنگ واقعی جنگ اقتصادی است.» (27/11/95)

خانواده شهدای منا خطاب به روحانی و جهانگیری

ای کاش شهدای منا هم برای شما مهم بودند!

اوضاع نامناسب کاری و معیشتی کارگران

کارگران مشغول بیکاری‌اند

یازده اردیبهشت، هفتاد و یک سال می‌شود که به نام روز کارگر در تقویم کشور ثبت شده و براساس ماده 63 قانون کار، این روز برای کارگران تعطیل رسمی است. روزی که تمام نگاه‌ها به سمت این قشر از جامعه می‌چرخد و مشکلات آنها بیشتر از هر زمان دیگر به چشم می‌آید و جای تأسف دارد که بعد از پایان این روز همه مسائل و مشکلات به باد فراموشی سپرده می‌شود. با وجود آنکه از روز پنجم تا یازده اردیبهشت هفته کارگر نام‌گذاری شده باز دغدغه کارگران کشور آن‌قدر زیاد است که یک هفته نیز کفاف رفع آنها را نمی‌دهد. استرس و فشار کار، تعطیلی کارخانجات، نبود امنیت شغلی، عدم دریافت حقوق و بی توجهی به میزان حقوق کارگران از مهم‌ترین مشکلاتی است که کارگران با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. نبود امنیت شغلی یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه کارگری است و کارگران همیشه نگران هستند که از کار اخراج شوند. این روزها جامعه کارگری در کشور ما حال و روز خوبی ندارد و نگرانی از افزایش قیمت‌ها و پایین بودن قدرت خرید به دلیل دستمزد ناچیز کارگری از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه‌ کارگری است.

سرمقاله

راه نجات کشور

شماره‌های پیشین