196
چهارشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۵
12
گفت‌وگو با «مریم معصومی» بازیگر سریال نوروزی شبکه دو

مخاطبان «مرز خوشبختی» غافلگیر می‌شوند

سریال «مرزخوشبختی» به کارگردانی آقای «حسین سهیلی‌زاده» و تهیه‌کنندگی آقای «مهران رسام»، برای پخش نوروزی از شبکه دو سیما در نظر گرفته شده است.

خبر

صبح نو

گفت‌وگو با «مریم معصومی» بازیگر سریال نوروزی شبکه دو

مخاطبان «مرز خوشبختی» غافلگیر می‌شوند

سریال «مرزخوشبختی» به کارگردانی آقای «حسین سهیلی‌زاده» و تهیه‌کنندگی آقای «مهران رسام»، برای پخش نوروزی از شبکه دو سیما در نظر گرفته شده است.

 در این سریال آقایان و خانم‌ها «پوریا پور سرخ»، «امیرحسین آرمان»، «مهدی سلوکی»، «شهرزاد کمال زاده»، «سروش جمشیدی» و «مریم معصومی» نقش‌آفرینی کرده‌اند. به همین مناسبت با «مریم معصومی» بازیگر این سریال نوروزی مصاحبه‌ای انجام داده‌ایم.

لطفاً کمی از فعالیت‌های هنری گذشته خود بفرمایید
من متولد تهران و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل هستم و از سال 88 با چند تله‌فیلم وارد عرصه بازیگری شدم. پس از آن وارد آکادمی مرحوم «حمید سمندریان» شدم؛ البته محدود به بازیگری نبودم و دوره‌های عکاسی حرفه‌ای و فیلم‌نامه نویسی را هم گذرانده‌ام.
سال90 با سریال«سه دنگ سه دنگ» که در ماه مبارک رمضان پخش شد، برای نخستین‌بار به‌طور جدی شناخته شدم و پس از آن حدود 20
تله فیلم بازی کردم و در فاصله‌ای به‌دلیل سفر به خارج از کشور، بازی نکردم؛ البته به‌دلیل این که نمی‌خواستم برای بازی و چهره شدن در یک نقش طنز، در ادامه صرفاً به‌عنوان یک بازیگر طنز شناخته شوم، سعی کردم در انتخاب نقش‌های بعدی عجله نکنم و همین رویه منجر به دوسال دوری از کار شد، درحالی که هر بازیگری پس از چهره شدن عطش بیشتری برای بازیگری پیدا می‌کند ولی من این حس را کنترل کردم.
نهایتاً پس از دوسال در سریال «پیدا و پنهان» بازی کردم و مدتی پس از آن هم در مجموعه «39هفته» که در ژانر دفاع مقدس بود، در نقش یک همسر شهید بازی کردم که برایم بسیار
 با ارزش بود؛ خیلی دوست دارم دوباره در نقش همسر شهدا نقش‌آفرینی کنم و این افتخاری است که یک بازیگر بتواند در قامت آن زنان ایفای نقش کند.پس از آن در سریال «همه چیز آنجاست» هم حضور پیدا کردم که بسیار دیده شد.

از ورود به سریال مرزخوشبختی بفرمایید!
سال89 در سریال «فاصله‌ها» همکاری کوتاهی با آقای «سهیلی‌زاده» داشتم و پس از گذشت چند سال، آبان ماه امسال توسط کارگردان این مجموعه برای همکاری دعوت شدم و من هم با توجه به نام حسین سهیلی‌زاده که یک برند در سریال‌سازی است و من به ایشان و آقای رسام ارادت خاصی دارم، برای همکاری با این سریال موافقت کردم؛ دلیل دیگر ورودم به این پروژه هیجان بسیار زیاد داستان این سریال بود.
البته متن در ابتدای کار کامل نبود ولی با توجه به اعتمادی که به کارگردان داشتیم و به‌دلیل داستان که باید در فصل خاص خود روایت می‌شد، تصویربرداری را شروع کردیم.
درباره داستان سریال و نقش خودتان
توضیح دهید.
مرزخوشبختی، قصه زندگی چند جوان است که با توجه به سختی‌های زندگی و شرایط جامعه، دچار فراز و فرودهایی می‌شوند که از جایی به بعد مجبور می‌شوند راهی را انتخاب کنند و آن را تا آخر ادامه دهند. من نقش شخصیتی به نام بهار را بازی می‌کنم که دختر خانواده و در داستان بسیار تاثیرگذار است و به نوعی آغاز کننده ماجراست.بهار دختری است که شاید امروز کمتر دیده شود و مطیع پدر و حامی خانواده است؛ شخصیت بهار تقریباً با تمام بازیگران این مجموعه بازی دارد ولی بیشتر در فضای خانه و در مقابل اهالی خانواده و خصوصاً برادرش است.

چه ویژگی در داستان این سریال است که مخاطب را جذب خواهد کرد؟
اول اینکه به طور جدی به مخاطبان دیدن این مجموعه را پیشنهاد می‌کنم. باید باز هم تاکید کنم که هیجان ویژه این داستان به قدری است که مخاطب را با خود همراه می‌سازد و خود من با خواندن ابتدای فیلم‌نامه، برای خواندن بخش‌های بعدی آن بسیار هیجان‌زده بودم. تم داستان این سریال جوان‌پسند است و مدام شخصیت‌های جوان این سریال در تلاش برای پیشبرد اتفاقات هستند.
 سوژه بکر این سریال درباره آدم مهمی از جامعه است که قبلاً درمورد آن صحبت نشده است و دراین مجموعه با آن شوخی می‌شود. داستان در ابتدا شروع بسیار خوبی دارد و در اواسط آن حضور بهار قدری کم‌رنگ می‌شود اما دوباره در اواخر داستان اتفاقاتی رخ می‌دهد که از همین‌جا پیشنهاد می‌کنم که مخاطبان عزیز حتماً سریال را تا پایان دنبال کنند، چون غافلگیر خواهند شد.

پس سریال شما، بهترین مجموعه نوروزی
 خواهد بود!
آقای «مقدم» یکی از بهترین‌های سریال سازی هستند، اما من گمان می‌کنم تم داستانی سریال ما با «علی‌البدل» متفاوت باشد و شاید کار آقای مقدم با سریال «خانه ما» شباهت‌هایی داشته باشد.
خط و اتفاقات داستان سریال مرزخوشبختی، واقعی است و همین رئالیته باعث ملموس بودن آن می‌شود که درکنار سوژه جدید امیدوارم به موفقیت آن منجر شود. فکر می‌کنم بین سریال‌های نوروز امسال رقابت زیادی وجود داشته باشد چون همه این مجموعه‌ها توسط تیم‌های قدرتمندی تولید شده‌اند.
 مرزخوشبختی کاری جدی است که دارای موقعیت‌های کمیک است و شما در دیالوگ‌ها اصلاً تصور یک کار طنز را نخواهید داشت. امیدوارم این نقش که بعد از سال‌ها در قالب طنز از من دیده می‌شود توسط مخاطبان مورد اقبال قرار گیرد چون من به خواست آنها دوباره در یک نقش طنز‌بازی کردم.

دلیل کم‌کاری شما چیست؟
خیلی از بازیگران درعین با سواد و با سابقه بودن، هراسی از بازی در نقش‌های تکراری ندارند و بعضاً خود را تکرار می‌کنند و فقط نام شخصیت‌های آنها در آثار مختلف فرق می‌کند؛ خیلی از اطرافیان فکر می‌کنند من به‌دلیل عدم پیشنهاد، پرکار نیستم درحالی که مریم معصومی به همان دلیل که عرض کردم و دوری از تکرار، پر کار نیست وگرنه تعداد پیشنهادات کم نیستند.
شاید دلیل دیگر پرکاری برخی دغدغه نان و مسائل مالی باشد، به هرحال برخی از بازیگران به جز بازیگری منبع درآمد دیگری ندارند و اجباراً به‌خاطر مشکلات مالی مجبور به پرکاری هستند.البته این رویه قابل درک است به شرط این که باعث تنزل دستمزدها نشود؛ خدا را شکر من مشکل و کمبود مالی ندارم و انتخاب نقش‌هایم را صرفاً براساس کارگردان و نقش می‌پذیرم.

حضور در شبکه‌های اجتماعی و سفیربرند شدن، چه تاثیری بر پیشنهادات کاری دارد؟
من معتقدم این مسائل، نقش زیادی در پیشنهادات کاری ندارد و انسان‌های زیادی هستند که در شبکه‌های اجتماعی و موضوع سفیر برند مشغول هستند ولی درآثار زیادی حضور ندارند؛ اتفاقاً من فکر می‌کنم، به کسانی که در این موضوعات و حواشی حضور کمتری دارند، نقش‌های بهتری پیشنهاد می‌شود.
من در چند ماه اخیر تصمیم گرفتم که بر خلاف رویه عادی زندگی خودم که خیلی اهل مسافرت هستم، بیشتر به کار بازیگری تمرکز کنم و در آثار زیادی هم بازی کرده‌ام که امیدوارم مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.

 

captcha
شماره‌های پیشین