sobhe-no.ir
184
دوشنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
12
تماشاخانه‌ها میزبان نمایش‌های جدید

گروه‌های نمایشی روی صحنه می‌روند

پس از برگزاری جشنواره تئاتر فجر و نزدیک شدن به ایام پایانی سال95، سالن‌های نمایش جان دوباره‌ای گرفته‌اند و با میزبانی از گروه‌های مختلف نمایش، مخاطبان علاقمند به این هنر را میزبانی خواهند کرد.

خبر

صبح نو

تماشاخانه‌ها میزبان نمایش‌های جدید

گروه‌های نمایشی روی صحنه می‌روند

پس از برگزاری جشنواره تئاتر فجر و نزدیک شدن به ایام پایانی سال95، سالن‌های نمایش جان دوباره‌ای گرفته‌اند و با میزبانی از گروه‌های مختلف نمایش، مخاطبان علاقمند به این هنر را میزبانی خواهند کرد.

 در برنامه نمایش هفته‌های پایانی سال جاری، تالارهای چهارسو، سایه و قشقایی از مجموعه تئاتر شهر، نمایش‌های «هام»، «مأنوس»، «شل‌تر»، «ترن» و «دکتر استوکمان» را در صحنه خواهند داشت.
تماشاخانه «ایران شهر» هم در این ایام، سه نمایش «کابوس حضرت اشرف»، «لیرشاه» و «خانه در انتهای خیابان بهار» را به نمایش خواهد گذاشت. اجراهای فوق، در واقع پایان بخش نمایش‌های سال95 خواهند بود که در انتهای یک سال پرخبر و پر فراز و نشیب تئاتری نمایش داده خواهند شد و نوبت بعدی اجراهای تئاتر با آغاز سال جدید و در بهار96 است.

سه نمایش جدید در تئاترشهر
6 اثر نمایشی این هفته در تالارهای اصلی، چهارسو، سایه و قشقایی مجموعه تئاتر شهر میزبان علاقه‌مندان تئاتر خواهد بود.
نمایش «هام» از روز یکشنبه، ۲۴ بهمن ماه به نویسندگی و کارگردانی عباس عبدالله‌زاده و بازی روزبه حصاری، آرزو نبوت، سروش طاهری، مانلی حسین‌پور، حسین شفیعی، میر نادر مظلومی، حسین پورکریمی، شادی امیری، احمد داودی، افشین غیاثی، هدیه آزاده و‌... ساعت ۲۰ به مدت ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان در تالار سایه تئاتر شهر به صحنه می‌رود.
«مأنوس» هم عنوان نمایش جدید دیگری به نویسندگی لیلا حکمت نیا و کیوان سررشته و کارگردانی نازنین سهامی زاده است که از روز یکشنبه، ۲۴ بهمن‌ماه ساعت ۲۰ به مدت زمان ۷۵ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان در تالار قشقایی روی صحنه می‌رود.
در این اثر نمایشی احسان کرمی، ابراهیم عزیزی، حمیدرضا محمدی، احسان بیات فر، نسرین نکیسا، نرگس نیک‌سیرت، صبا گرگین پور و السا فیروز آذر به‌عنوان بازیگر حضور دارند.
نمایش «شل‌تر» به نویسندگی ساناز بیان و کارگردانی امین میری نیز اثر جدید دیگری است که از دوشنبه ۲۵ بهمن‌ماه ساعت ۱۷:۳۰ به مدت۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ هزار تومان با حضور الناز اسماعیل زادگان، سمیرا اکبری، بهاره اعتماد،
پریا آنه، سارا بانکی، بهنوش پات، ساناز پور دشتی، ستاره جباری، خدیجه حسانی، سرور خسروانی، نیلوفر دربندی، مرضیه زهری، امید سلیمی،
آنالی شکوری و مهدیه کوهستانی در تالار قشقایی به صحنه می‌رود.
نمایش «ترن» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ هم ساعت ۱۹:۳۰ با مدت زمان ۱۲۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۰ ، ۳۰ و ۴۰ هزار تومان با بازی
امیر جعفری، فریده سپاه منصور، مهراوه شریفی‌نیا، فرید سجادی‌حسینی، نادر برهانی مرند،
نسیم ادبی، خسرو احمدی، وحید آقاپور، سیدعلی صالحی، علی عامل هاشمی و سیاوش جامع در تالار اصلی روی صحنه می‌رود.
نمایش «دکتر استوکمان» به نویسندگی هنریک ایبسن و کارگردانی علی پویان نیز ساعت ۲۰ با مدت ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان در تالار چهارسو اجرا می‌شود.
ایوب آقاخانی، بهرام ابراهیمی، نادیا فرجی،
عباس شادروان، علی عبادت‌طلب، بابک قادری، کوروش زارعی، نورالدین جوادیان و آذر سماواتی بازیگران این اثر نمایشی‌اند.
«ایران شهر» میزبان سه نمایش
«کابوس حضرت اشرف»، «لیرشاه» و «خانه در انتهای خیابان بهار» سه نمایشی هستند که تا پایان سال در تماشاخانه ایران‌شهر به صحنه می‌روند.
نمایش «کابوس حضرت اشرف» به کارگردانی حسین پاکدل با بازی حمیدرضا نعیمی،
آرش فلاحت‌پیشه، بهنام شرفی، محمدصادق ملک، سوده شرحی، مهدی پاکدل، عاطفه رضوی، نیکی مظفری، صالح لواسانی، مجتبی بابایی فرد، امیرکاوه آهنین جان وکورش تهامی از ۱۴ بهمن ماه اجرای خود را در ساعت ۱۹:۳۰ در سالن
دکتر ناظرزاده کرمانی آغاز کرده و آخرین نمایش این سالن در سال ۹۵ است.
«لیرشاه» به کارگردانی محمد عاقبتی با بازی حسن معجونی، لیلی رشیدی، کتایون طلایی، پانیز برزعلی، حسین حسینیان، برتیبا عاقبتی و «خانه در انتهای خیابان بهار» به کارگردانی ندا هنگامی و با بازی لیندا کیانی، نازنین بیاتی، مهسا ایرج پور، شیرین اسماعیلی و معصومه رحمانی نمایش‌هایی هستند که طبق جدول برنامه‌ریزی‌شده از ۲۴ بهمن‌ماه به ترتیب در ساعت‌های ۱۸ و ۲۰ تا روز دوشنبه ۲۳ اسفندماه سال ۹۵ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایران‌شهر به صحنه می‌روند.

فراخوان ثبت‌نام در رویداد بزرگ «تکانه»
فراخوان ثبت‌نام رویداد «تکانه» که با حضور ۹۰ چهره برجسته در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سلامت و کارآفرینی در اسفندماه سال جاری در تالار فردوسی دانشگاه تهران برگزار می‌شود، منتشر شد.
این رویداد که با هدف انتقال و توسعه کاربردی ایده‌های نو و خلاقانه، اسفندماه سال جاری در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران برگزار می‌شود، از تمامی دانشجویان و افراد علاقه‌مند به شرکت در این مجموعه همایش‌های موضوعی دعوت به حضور می‌کند.
رویداد «تکانه» متشکل از چهار بخش موضوعی«تکانه کارآفرینی و کسب و کار»، «تکانه هنر»، «تکانه پزشکی و سلامت» و «تکانه اقتصاد، توسعه و جامعه شناسی» با سخنرانی ۱۵ سخنران برجسته در هر بخش و همچنین رویداد «تکانه ویژه» شامل سخنرانی ۳۰ فرد برجسته در موضوعات گوناگون اجتماعی، فرهنگی، علمی و ... است. بدین ترتیب هر سخنران موظف است طی یک سخنرانی جذاب ۲۰ دقیقه‌ای به سبک تد (ted)، ایده‌ها، تجربیات و دانسته‌های خود را به مخاطبان و دانشجویان انتقال دهد. هنرمندان، مسوولان ارشد دولتی، کارآفرینان برجسته و موفق و برخی از چهره‌های اجتماعی و فرهنگی و نمایندگان حوزه سلامت مهمان رویداد بزرگ تکانه به همت جمعی از نخبگان و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف خواهند بود.
شرکت‌کنندگان در این رویداد می‌توانند تا ۳۰ بهمن ماه در همه بخش‌های این رویداد ثبت‌نام کرده یا به طور مجزا در تکانه‌های مورد نظر اعلام حضور کنند. همچنین شرکت در این رویداد برای عموم مردم از سنین، تحصیلات و گروه‌های مختلف آزاد است. اطلاعات تکمیلی درباره کیفیت برگزاری این رویداد بزرگ و ایرانیزه شده از طرح موفق کانادایی در سایت www.takaane.ir  موجود است.

 

captcha
شماره‌های پیشین