161
چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵
5
رسانه‌های لبنان: سفر عون به ریاض اقتصاد محور است

چراغ سبز عربستان به گردشگری لبنان

میشل عون، رییس جمهور جدید لبنان سرانجام اولین سفر خارجی خود را با سفر به ریاض آغاز کرد؛ سفری سنتی که به نظر می‌رسد با وجود حضور عون در جبهه مقابل عربستان سعودی در لبنان، بیش از آنکه سبقه سیاسی داشته باشد، سبقه مالی و اقتصادی دارد.

خبر

صبح نو

خبر

کشته شدن 2 سرباز سعودی در جیزان
واحد تک‌تیرانداز وابسته به ارتش و انصارالله یمن، دیروز سربازان سعودی را در منطقه جیزان هدف قرار دادند که در پی آن 2 نفر کشته شدند.
به گزارش پایگاه خبری یمن اینفو،‌ یک منبع نظامی وابسته به ارتش یمن اعلام کرد که تک‌تیراندازان ارتش و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله موفق شدند 2 سرباز سعودی را در پایگاه الفریضه در منطقه جیزان واقع در جنوب عربستان هدف قرار دهند.
از سوی دیگر، ارتش سعودی چندین موشک به سمت مناطق پرجمعیت در 2 منطقه آل الشیخ و آل عمر در شهر منبه در استان صعده شلیک کرده است.
انهدام کامیون انتحاری در حومه حلب
گروهی از عناصر تروریستی مستقر در حومه مسیر راهبردی «اثریا-خناصر» درصدد بودند یک کامیون انتحاری و مملو از مواد منفجره را به‌سمت شهر حلب اعزام کنند که با هوشیاری نیروهای سوری مستقر در منطقه این کامیون شناسایی شد.
منابع میدانی در گفت‌‎وگو با بین‌الملل فارس خبر دادند که نیروهای سوری در ادامه این کامیون را در مکانی مشخص منهدم کردند و موج انفجار این کامیون انتحاری به حدی بود که دیگر اثری از این کامیون و سرنشینان آن باقی نماند‌.
منابع میدانی تاکید کردند که گروه تروریستی داعش بمب‌ها را در کیسه‌های پر از خاک جاسازی کرده بود و هدف اصلی ضربه‌زدن به نیروهای مقاومت در شهر حلب بوده است.
7کشته و 4زخمی طی انفجار انتحاری در هلمند
مقام‌های دولت محلی «هلمند» افغانستان اعلام کردند: بعد از ظهر دیروز حمله انتحاری در منزلی که بزرگان قومی هلمند در آن گردهم آمده بودند، رخ داده است.
«میرزاحسین علی‌زاده» عضو شورای ولایتی هلمند در گفت‌وگو با فارس، با تأیید این رویداد گفت: این حمله در منطقه 2 شهر «لشکرگاه» مرکز ولایت هلمند اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه تاکنون آمار تلفات این رویداد مشخص نشده، تصریح کرد: محل رویداد  تحت کنترل نیروهای امنیتی بوده و قربانیان نیز به بیمارستان منتقل شده‌اند.
۲۳ کشته و زخمی در حمله عربستان به صنعاء
جنگنده‎های ائتلاف سعودی، دیروز سه‎شنبه یک مدرسه را در منطقه «نهم» واقع در شمال غربی استان صنعاء بمباران کردند.
به گزارش شبکه خبری روسیاالیوم، در این حمله هوایی هشت‌نفر که بیشتر آنها دانش‌آموز بودند، کشته و ۱۵ نفر دیگر نیز زخمی شدند. تجاوزات مستمر عربستان سعودی علیه مردم یمن بیش از ۲۲ ماه است که ادامه دارد و طی این مدت هزاران نفر از مردم بی‌گناه یمن شهید و زخمی شده‌اند.
هلاکت41  نظامی صهیونیست در سال 2016
ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، 41 نفر از سربازان اسرائیلی در سال 2016، جان خود را در حال خدمت از دست داده‌اند.
بر اساس گزارش اسپوتنیک، آمار رسمی بیانگر آن است که 9 نفر از تعداد فوق در حوادث نظامی جان باخته‌اند و هفت نفر در تصادفات رانندگی شهری کشته شده‌اند.
 بر اساس گزارش فوق، این گمان وجود دارد که 15 نفر از افراد مذکور، خودکشی کرده باشند. چهار نفر هنگام عملیات و 6 نفر در اثر بیماری از دنیا رفته‌اند. همچنین 43 سرباز صهیونیست نیز در سال 2016 به‌شدت مجروح شده‌اند. به‌طور میانگین، بین سال‌های 2014 تا 2016، هر سال 15 نیروی نظامی صهیونیست خودکشی کرده‌اند. این آمار بین سال‌های 2008 تا 2011، بیست‌نفر بوده است.

captcha
شماره‌های پیشین