161
چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵
1
نگاهی به یک عمر تلاش دکتر علی شریعتی

تولید علم بدون تربیت، شدنی نیست

دکتر علی شریعتمداری روز دوشنبه در شهر شیراز و در سن ۹۳ سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت.

مبارز کهنه‌کار در محضر الهی

#همه_خواندند

روز گذشته، صفحه دیگری از انقلاب اسلامی ورق خورد و مردم با یار دیرینه امام (ره) و رهبری با چشمانی اشکبار وداع گفتند، وداعی پرشور و جانگداز که می‌توان پس از مراسم تشییع پیکر امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران در خرداد ماه 1368، بزرگ‌ترین اجتماع مردمی برای تشییع پیکر یکی از مقامات ارشد کشور به شمار آورد.

سرمقاله

دست برتر نظام

نگاهی به رونمایی ناگهانی از سند ملی آموزش یونسکو 2030

«سکولاریسم ایرانی اسلامی» تدریس می‌شود!

در هفته‌های گذشته سند ملی آموزش 2030 با حضور آقای محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، آقای فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش‌وپرورش، خانم شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد. در مراسم رونمایی این سند اعلام شد که سند آموزش ملی 2030 در دستیابی به اهداف دیگر توسعه پایدار به‌ویژه اهداف مرتبط با بهداشت، رشد اقتصادی و اشتغال پایدار تولید و مصرف پایدار و تغییر اقلیم تدوین‌شده است؛ اما این سند از کجا آمده و چه رابطه‌ای با قوانین و هنجارهای فرهنگی و آموزشی ایران دارد؟

عادت ناپسندی که ترک نمی‌شود

تشییع انسانیت با چاشنی سلفی

ناصر ممدوح پیشکسوت دوبله در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

قدیمی‌های دوبله به شبکه جم نرفته‌اند

سریال‌های آسیای شرقی بعد از انقلاب همواره از آثاری بوده‌اند که در مقاطع گوناگون از تلویزیون پخش شده‌اند. این شب‌ها اما دوباره این سریال‌ها روی آنتن رسانه ملی است. سریال‌های کره‌ای مثل «پزشکان جوان» و «فراری از قصر» که با موضوع متفاوت مخاطبان را پای خود نشانده‌اند. چرایی و کیفیت این فیلم‌ها، دوبله این آثار و وضعیت فعلی دوبله در ایران از مسائلی است که در این مطلب مورد آسیب‌شناسی قرار دادیم.

صبح نو

سرمقاله

دست برتر نظام

مراسم تشییع و تدفین مرحوم آیت‌الله هاشمی به‌عنوان یكی از جلوه‌های انقلاب اسلامی و وحدت ملی ثبت شد. حضور صدها هزار نفری مردم در این مراسم به واسطه اقامه نماز رهبری معظم انقلاب بر پیكر آقای هاشمی و نیز قدرشناسی از زحمات و خدمات آن بزرگمرد بود‌. گرچه خناسان این واقعه را فرصتی تازه برای فتنه‌گری‌های خود می‌خواستند و كوشیدند از نخستین لحظات انتشار خبر فوت آقای هاشمی تا مراسم تشییع و تدفین به نفع خود استفاده كنند اما جز سرخوردگی و ناكامی چیزی نصیب آنها نشد. شاید كسانی به سردادن چند شعار توسط عده‌ای انگشت‌شمار در یك حضور صدها هزار نفری دل‌ خوش كرده باشند؛ اما وقتی مردم هیچ همراهی با آنان نكرده و آنان را مورد اعتراض‌ قرار دادند؛ این به معنی یك افتضاح و شكست مسلم برای فتنه‌گران است. این جریان در هفت سال گذشته هم بسیار كوشید با استفاده از ظرفیت امثال آقای هاشمی، از ایشان «منتظری» دومی علیه نظام بسازد اما رهبری انقلاب با هوشمندی و درایت كم‌نظیر این فرصت را از دشمن گرفت تا پرونده سیاسی آقای هاشمی در چارچوب نظام بسته شود و درگذشت او نماد وحدت ملی و اقتدار نظام شود.

captcha
شماره‌های پیشین