161
چهارشنبه، ۲۲ دی ۱۳۹۵
1
نگاهی به یک عمر تلاش دکتر علی شریعتی

تولید علم بدون تربیت، شدنی نیست

دکتر علی شریعتمداری روز دوشنبه در شهر شیراز و در سن ۹۳ سالگی به علت کهولت سن دار فانی را وداع گفت.

مبارز کهنه‌کار در محضر الهی

#همه_خواندند

روز گذشته، صفحه دیگری از انقلاب اسلامی ورق خورد و مردم با یار دیرینه امام (ره) و رهبری با چشمانی اشکبار وداع گفتند، وداعی پرشور و جانگداز که می‌توان پس از مراسم تشییع پیکر امام خمینی (ره) بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی ایران در خرداد ماه 1368، بزرگ‌ترین اجتماع مردمی برای تشییع پیکر یکی از مقامات ارشد کشور به شمار آورد.

سرمقاله

دست برتر نظام

نگاهی به رونمایی ناگهانی از سند ملی آموزش یونسکو 2030

«سکولاریسم ایرانی اسلامی» تدریس می‌شود!

در هفته‌های گذشته سند ملی آموزش 2030 با حضور آقای محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، آقای فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش‌وپرورش، خانم شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده و جمعی از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد. در مراسم رونمایی این سند اعلام شد که سند آموزش ملی 2030 در دستیابی به اهداف دیگر توسعه پایدار به‌ویژه اهداف مرتبط با بهداشت، رشد اقتصادی و اشتغال پایدار تولید و مصرف پایدار و تغییر اقلیم تدوین‌شده است؛ اما این سند از کجا آمده و چه رابطه‌ای با قوانین و هنجارهای فرهنگی و آموزشی ایران دارد؟

عادت ناپسندی که ترک نمی‌شود

تشییع انسانیت با چاشنی سلفی

ناصر ممدوح پیشکسوت دوبله در گفت‌وگو با «صبح‌نو»:

قدیمی‌های دوبله به شبکه جم نرفته‌اند

سریال‌های آسیای شرقی بعد از انقلاب همواره از آثاری بوده‌اند که در مقاطع گوناگون از تلویزیون پخش شده‌اند. این شب‌ها اما دوباره این سریال‌ها روی آنتن رسانه ملی است. سریال‌های کره‌ای مثل «پزشکان جوان» و «فراری از قصر» که با موضوع متفاوت مخاطبان را پای خود نشانده‌اند. چرایی و کیفیت این فیلم‌ها، دوبله این آثار و وضعیت فعلی دوبله در ایران از مسائلی است که در این مطلب مورد آسیب‌شناسی قرار دادیم.

شماره‌های پیشین