157
چهارشنبه، ۱۵ دی ۱۳۹۵
1
گزارش «صبح‌نو» از نقد شهریار زرشناس بر کتاب‌های روانشناسی موفقیت دونالد ترامپ

فقیرِ پولدار و موفقیت در یک چشم بر هم زدن

قرار بود بعدازظهر سه‌شنبه دکتر ابراهیم فیاض، استاد دانشگاه و کامران صحت از مدرسین شناخته شده دوره‌های موفقیت در یکی از سلسله جلسات «کتابنوش» که به همت کانون اندیشه جوان برگزار می‌شود درباره کتاب‌های روانشناسی موفقیت دونالد ترامپ رییس‌جمهور برگزیده آمریکا صحبت کنند. کتاب‌هایی که به‌خصوص پس از شهرت ترامپ در ایران فروش حیرت‌انگیزی پیدا کردند و بر اساس شنیده‌ها نویسنده‌های درسایه دارند. یعنی تنها سهم ترامپ در آن‌ها نامی است که به‌عنوان نویسنده روی جلد حک شده است، اما در این جلسه اثری از دکتر ابراهیم فیاض نبود. مسوول برگزاری جلسه در آغار ضمن عذرخواهی از حضار دلایل دکتر فیاض را برای عدم حضور ناپذیرفتنی دانست و گفت ما با تلاش بسیار توانستیم شب گذشته دکتر شهریار زرشناس را جایگزین دکتر فیاض کنیم.

خبر رئیس‌جمهور درباره اجرای آخرین تعهد ایران در برجام چه بود

برچیده شدن 2000 سانتریفیوژ فردو

12 روز تا یک‌سالگی برجام مانده است، برجامی که عمرش به یک‌سال نرسید و با تصویب قانون «ایسا» از سوی آمریکا نقض شد اما در کمال تعجب آقای حسن روحانی رییس‌جمهور دولت یازدهم در گفت‌وگوی تلویزیونی خود با مردم در روز یکشنبه اشاره‌ای به بدعهدی‌ها و نقض آشکار برجام نکرد و حتی از اجرایی شدن آخرین مرحله تعهدات ایران خبر داد.

دبیر یازدهمین جشنواره شعر فجر در گفت و گو با «صبح نو» مطرح کرد

حضور همه فارسی‌زبانان جهان در جشنواره

اولین دوره جشنواره شعر فجر سال 1385 برگزار شد. دو دوره اول آن غیررقابتی بود و در آن تنها از شاعران بزرگ تجلیل می‌شد. از دوره سوم تا نهم، جشنواره شکل رقابتی به خود گرفت و از هشتمین دوره، به یک جشنواره «بین‌المللی» تغییر وضعیت داد.

انتقال تل‌آویو به قدس در سایه سکوت اعراب

طنز تلخی است که می‌بینیم دلایل دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا در برگشتن از وعده خود مبنی بر انتقال سفارت کشورش به بیت‌المقدس برگشته، به نحوی که نگرانی از واکنش‌های احتمالی در جهان عرب در بین آنها نمی‌گنجد.

چالش اختلافات

نقدی بر مجموعه شعر «زن بی‌قرار» سروده «سمانه عابدینی»

فراتر از روزمرگی‌ها

چالش دو شغله‌ها در نظام مهندسی حل می‌شود؟

ترکان: راه دولت قبل را ادامه می‌دهیم!

دو نفر از سه کاندیدای معرفی‌شده به وزیر راه و شهرسازی، مسوولیت نمایندگی مردم در مجلس را برعهده دارند که این موضوع، علاوه‌بر اینکه «تأمل متولی بخش مسکن و ساختمان برای اعلام یکی از نامزدها به رییس‌جمهور بابت صدور حکم ریاست» را در پی داشته، باعث شکل‌گیری دو نگاه متفاوت بین مهندسان ساختمانی نسبت به «پیامدهای استقلال یا عدم استقلال سکان‌دار نظام مهندسی» شده است. هیات مدیره‌های دوره هفتم فعالیت سازمان‌های استانی نظام مهندسی ساختمان از نیمه سال گذشته مشغول به‌کار شدند اما تاکنون، رییس سازمان نظام مهندسی کشور که از برآیند انتخابات شورای مرکزی سازمان و در نهایت، صدور حکم از سوی دولت منصوب می‌شود، تعیین نشده است.

تردید در اردوگاه اصلاحات

روحانی یا آلترناتیو روحانی

تنها 98 روز تا ثبت‌نام کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری 96 زمان باقی است اما در همین زمان اندک به نظر می‌رسد اصلاح‌طلبان هنوز درباره کاندیدای مورد حمایت خود تصمیم قاطعی نگرفته‌اند و این درحالی است که روزنامه اعتماد 6 ماه پیش بود که از قول آقای رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام مستعفی حزب اعتماد ملی نوشته بود: «اصلاح‌طلبان هر چه زودتر باید وارد مقدمات انتخابات ریاست جمهوری شده و فرصت را از دست ندهند.»

واگن‌های وارداتی آمد؛ وزیر زیر قولش زد

خروج نعمت‌زاده از ریل خوش‌قولی

سرمقاله

صدای پای زلزله بیکاری

شماره‌های پیشین