155
دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۵
1
گزارشی از دسترسی اپلیکیشن‌های اندرویدی به اطلاعات مشترکان

اطلاعات تو از من، استفاده من از تو

بسیاری از اپلیکیشن‌های اندرویدی چه ایرانی و چه خارجی با دریافت یک‌سری مجوزهای حساس با استفاده از مهندسی اجتماعی یا نداشتن آگاهی کافی کاربران اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌کنند. ولی سؤالی که باید از کاربران پرسیده شود این است که آیا شما تابه‌حال مجوزهای درخواستی اپلیکیشن های اندرویدی را قبل از نصب مطالعه کرده‌اید؟

گروه جهادی امام رضا (ع) و ساماندهی بیش از ۷۱ هزار نیازمند

جهاد مهربانی در جبهه خدمت‌رسانی

روز گذشته حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان، مسوول گروه جهادی امام رضا (ع) برای ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه، برنامه‌های آتی و همچنین توضیحاتی پیرامون فاز جدید طرح «جهاد مهربانی» نشست خبری با حضور اصحاب رسانه برگزار کرد. گروه جهادی امام رضا (ع) مدتی است که باهمت خیرین، جهادگران و کمک‌های مردمی و نهادی در جهت خدمت‌رسانی به نیازمندان گام برداشته است. فعالیت در حوزه رفع فقر، محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور و با تأکید بر شهر تهران از اهم خدمات این مجموعه بوده. رییس قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با اشاره به شناسایی و ساماندهی بیش از ۷۱ هزار خانواده نیازمند و محروم در تهران از اجرای فاز اول طرح جهاد مهربانی از دهه فجر باهدف مشارکت مردم در خدمت‌رسانی به خانواده نیازمندان خبر داد. در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از صحبت‌ها در این نشست را بخوانید.

سهم مردم تهران از حقوق شهروندی چیست؟

حق‌کشی در پایتخت

در روزهای اخیر شاهد انتشار میثاق «منشور حقوق شهروندی» از سوی رییس‌جمهور بوده‌ایم. در این میثاق نامه رییس‌جمهور با تأکید بر برخی از حقوق مصرح در قانون اساسی و قوانین رسمی کشور تلاش کرده است بسته قانونی نسبتاً کاملی را به عرصه شهروندی کشور ارائه کند تا ضمن آشنایی عموم مردم با حقوق قانونی ایشان، مسوولیت‌های سایر نهادهای مجری قانون را نیز بار دیگر به ایشان گوشزد کند.

گروه هنر و تجربه به‌عنوان مؤسسه خصوصی ثبت شد

استقلال حقوقی از دولت وابستگی بودجه‌ای به دولت

خصوصی شدن گروه هنر و تجربه مساله‌ای بود که طی روزهای اخیر در یکی از رسانه‌ها منتشر شد. به همین دلیل برای بررسی این اتفاق سراغ آقای ایرج تقی‌پور، یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری گروه هنر و تجربه رفته‌ایم.

وابستگی مالی ارزیابان پروژه‌های محیط‌زیستی از کارفرما باید قطع شود

شریک دزد و رفیق قافله

بسیاری از پروژه‌های عمرانی با وجود الزامات قانونی برای انجام ارزیابی‌های زیست‌محیطی با اثرات مخرب فراوان به مرحله افتتاح می‌رسند. مسوولان سازمان حفاظت محیط‌زیست بر این باورند که وابستگی مالی شرکت‌های مشاوره که کار ارزیابی زیست‌محیطی پروژه‌ها را انجام می‌دهند، به کارفرما سبب شده این شرکت‌ها نتوانند با فراغ بال تبعات منفی اجرای یک پروژه بر محیط‌زیست را اعلام کنند. اما گروهی دیگر بر این باورند که بخشی از شرکت‌های مشاوره‌ای صرفاً ارزیابی‌های خود را با نظر کارفرما انجام می‌دهند و این شرکت‌ها به شدت تحت تأثیر نظرات کارفرما هستند. در واقع ارزیابان از نگاه این گروه رفیقان قافله محیط‌زیست اما شریک کارفرمایی هستند که منافع اقتصادی‌اش به اجرای یک پروژه عمرانی گره خورده‌است. در چنین روندی است که سدی مانند گتوند به مرحله افتتاح می‌رسد اما برای آنکه این سد به اهداف تعیین شده برای آن- یعنی تأمین نیازهای شرب و کشاورزی خوزستان- دست یابد، ناگزیر می‌شویم میلیاردها تومان دیگر علاوه بر اعتبارات ساخت پروژه، برای علاج بخشی مخزن سد هزینه کنیم.

جمهوری ما چقدر اسلامی است‌؟

قراردادهای خارجی فرصت‌هایی که از دست می‌روند

سرمقاله

اعتبار رسانه ملی بازیچه نیست

صبح نو

سرمقاله

اعتبار رسانه ملی بازیچه نیست

 اعتماد، مهم‌ترین سرمایه‌ رسانه است که اگر رسانه‌ نتواند اعتماد مخاطبان را به خود جلب کند، بدون شک با ریزش مخاطب و از دست دادن اثرگذاری مواجه خواهد شد. آن هم صدا و سیما که واژه سنگین رسانه ملی را یدک می‌کشد و می‌بایست نسبت به جلب و حفظ اعتماد عمومی مراقب و حساس باشد. و اما شنبه شب، شبکه سه صدا و سیما در برنامه حاشیه  متن ،مناظره‌ای بین دو‌چهره سیاسی برگزار کرد که گذشته از حاشیه‌های فراوان در اجرا، در آخرین ثانیه‌های برنامه ،مجری با عجله و به نقل از وزارت راه‌و‌شهرسازی موضوع واگذاری کترینگ راه آهن جمهوری اسلامی به یک شرکت اتریشی را که مورد انتقاد یکی از طرف‌های مناظره قرار گرفته بود، از اساس تکذیب کرد! و این در حالی است که هر فرد صاحب اطلاعی در جریان این واگذاری ضد اشتغال وزارت راه‌و‌شهرسازی هست و یک جستجوی ساده در اینترنت هم جزئیات حضور جناب وزیر در مراسم افتتاح این کترینگ در مردادماه امسال همراه با تصاویر متعدد از ایشان را روشن می‌کند. اتفاقاً جناب وزیر مربوطه در افتتاحیه مذکور، یکی از مباحث مهم در صنعت حمل و نقل ریلی را چگونگی پذیرایی از مسافران در طول سفر دانسته بود که باید با کیفیت بالا و در سطح استانداردهای بین المللی انجام شود. البته آن زمان استاندارد‌سازی ایشان هنوز با فاجعه دلخراش مرگ بیش از 40 مسافر و ده‌ها زخمی بر اثر برخورد دو قطار مسافربری در ایستگاه هفت‌خوان سمنان زیر سؤال نرفته بود و آقای وزیر این اقدام ضد‌اشتغال خود را موجب بازگشت ایران به فضای سیاسی و اقتصادی بین المللی و ارتقای سهم ایران در اقتصاد جهانی است و...
و رسانه ملی به همین راحتی و با یک جمله در یک برنامه پربیننده از زبان وزارت راه و شهرسازی ،یک دروغ واضح و آشکار را منتشر می‌کند.متاسفانه صدا وسیما پیش از این هم بارها تریبون ملی را در اختیار وزیر مربوطه قرار داده است. حالا این سؤال پیش می‌آید که آیاجناب آقای آخوندی با حاشیه‌های فراوانش از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است که رسانه ملی اینچنین دست و دلبازانه اعتبار خود را به پای او می‌ریزد !؟

captcha
شماره‌های پیشین