155
دوشنبه، ۱۳ دی ۱۳۹۵
1
گزارشی از دسترسی اپلیکیشن‌های اندرویدی به اطلاعات مشترکان

اطلاعات تو از من، استفاده من از تو

بسیاری از اپلیکیشن‌های اندرویدی چه ایرانی و چه خارجی با دریافت یک‌سری مجوزهای حساس با استفاده از مهندسی اجتماعی یا نداشتن آگاهی کافی کاربران اقدام به سرقت اطلاعات کاربران می‌کنند. ولی سؤالی که باید از کاربران پرسیده شود این است که آیا شما تابه‌حال مجوزهای درخواستی اپلیکیشن های اندرویدی را قبل از نصب مطالعه کرده‌اید؟

گروه جهادی امام رضا (ع) و ساماندهی بیش از ۷۱ هزار نیازمند

جهاد مهربانی در جبهه خدمت‌رسانی

روز گذشته حجت‌الاسلام غلامرضا قاسمیان، مسوول گروه جهادی امام رضا (ع) برای ارائه گزارشی از عملکرد این مجموعه، برنامه‌های آتی و همچنین توضیحاتی پیرامون فاز جدید طرح «جهاد مهربانی» نشست خبری با حضور اصحاب رسانه برگزار کرد. گروه جهادی امام رضا (ع) مدتی است که باهمت خیرین، جهادگران و کمک‌های مردمی و نهادی در جهت خدمت‌رسانی به نیازمندان گام برداشته است. فعالیت در حوزه رفع فقر، محرومیت‌زدایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور و با تأکید بر شهر تهران از اهم خدمات این مجموعه بوده. رییس قرارگاه جهادی امام رضا (ع) با اشاره به شناسایی و ساماندهی بیش از ۷۱ هزار خانواده نیازمند و محروم در تهران از اجرای فاز اول طرح جهاد مهربانی از دهه فجر باهدف مشارکت مردم در خدمت‌رسانی به خانواده نیازمندان خبر داد. در ادامه می‌توانید بخش‌هایی از صحبت‌ها در این نشست را بخوانید.

سهم مردم تهران از حقوق شهروندی چیست؟

حق‌کشی در پایتخت

در روزهای اخیر شاهد انتشار میثاق «منشور حقوق شهروندی» از سوی رییس‌جمهور بوده‌ایم. در این میثاق نامه رییس‌جمهور با تأکید بر برخی از حقوق مصرح در قانون اساسی و قوانین رسمی کشور تلاش کرده است بسته قانونی نسبتاً کاملی را به عرصه شهروندی کشور ارائه کند تا ضمن آشنایی عموم مردم با حقوق قانونی ایشان، مسوولیت‌های سایر نهادهای مجری قانون را نیز بار دیگر به ایشان گوشزد کند.

گروه هنر و تجربه به‌عنوان مؤسسه خصوصی ثبت شد

استقلال حقوقی از دولت وابستگی بودجه‌ای به دولت

خصوصی شدن گروه هنر و تجربه مساله‌ای بود که طی روزهای اخیر در یکی از رسانه‌ها منتشر شد. به همین دلیل برای بررسی این اتفاق سراغ آقای ایرج تقی‌پور، یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری گروه هنر و تجربه رفته‌ایم.

وابستگی مالی ارزیابان پروژه‌های محیط‌زیستی از کارفرما باید قطع شود

شریک دزد و رفیق قافله

بسیاری از پروژه‌های عمرانی با وجود الزامات قانونی برای انجام ارزیابی‌های زیست‌محیطی با اثرات مخرب فراوان به مرحله افتتاح می‌رسند. مسوولان سازمان حفاظت محیط‌زیست بر این باورند که وابستگی مالی شرکت‌های مشاوره که کار ارزیابی زیست‌محیطی پروژه‌ها را انجام می‌دهند، به کارفرما سبب شده این شرکت‌ها نتوانند با فراغ بال تبعات منفی اجرای یک پروژه بر محیط‌زیست را اعلام کنند. اما گروهی دیگر بر این باورند که بخشی از شرکت‌های مشاوره‌ای صرفاً ارزیابی‌های خود را با نظر کارفرما انجام می‌دهند و این شرکت‌ها به شدت تحت تأثیر نظرات کارفرما هستند. در واقع ارزیابان از نگاه این گروه رفیقان قافله محیط‌زیست اما شریک کارفرمایی هستند که منافع اقتصادی‌اش به اجرای یک پروژه عمرانی گره خورده‌است. در چنین روندی است که سدی مانند گتوند به مرحله افتتاح می‌رسد اما برای آنکه این سد به اهداف تعیین شده برای آن- یعنی تأمین نیازهای شرب و کشاورزی خوزستان- دست یابد، ناگزیر می‌شویم میلیاردها تومان دیگر علاوه بر اعتبارات ساخت پروژه، برای علاج بخشی مخزن سد هزینه کنیم.

جمهوری ما چقدر اسلامی است‌؟

قراردادهای خارجی فرصت‌هایی که از دست می‌روند

سرمقاله

اعتبار رسانه ملی بازیچه نیست

شماره‌های پیشین