154
یکشنبه، ۱۲ دی ۱۳۹۵
1
بررسی جشنواره شعر انقلاب در گفت‌و‌گو با شاعران

گل خواهد داد

آیین اختتامیه ششمین جشنواره بین‌المللی شعر انقلاب چهارشنبه ۸ دی با حضور آقای محسن مؤمنی‌شریف رییس حوزه هنری و جمعی از مدیران و معاونان حوزه هنری در شیراز برگزار شد و برگزیدگان خود را شناخت؛ چهره‌های جوانی که هر یک احتمالاً می‌توانند جایگاهی در حوزه شعر و ادبیات انقلاب به‌دست آورند.

تاملی در آینده کوبا پس از فیدل کاسترو

سوگوار فرمانده، امیدوار به آینده

اول ژانویه 2017 مردم کوبا پنجاه‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب‌شان را جشن خواهند گرفت، اما این بار بدون «فرمانده». فیدل کاسترو، رهبر تاریخی انقلاب کوبا، حدود 2 ماه قبل در 90سالگی درگذشت و چنان‌که شایسته تمام رهبران بزرگ انقلابی است، فقدانش نیز موجی از جنب‌وجوش و شور و شعور انقلابی برپا کرد.

جای خالی رئیس دولت برای هماهنگی میان وزرا

بگو مگوی صنعت و نفت

هرچه به پایان دولت یازدهم نزدیک می‌شویم، اختلاف‌ها میان وزرا نمایان‌تر می‌شود، اختلافاتی که ناشی از نبود هماهنگی میان وزاتخانه‌هاست، هماهنگی‌ای که از وظایف رییس‌جمهور است.

نگاهی به آیین‌نامه‌های دولتی در برخورد با «جرم» و «تخلف»

چرا دولت با مدیران نجومی برخورد نمی‌کند؟

رییس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از بررسی ۱۶۷ هزار پرونده فیش‌های حقوق مدیران توسط دیوان محاسبات و احراز تخلف ۳۹۷ مدیر نجومی‌بگیر خبر داد. آقای داوود محمدی گفت:‌ کمیسیون منتظر ارائه گزارش جامع دیوان محاسبات در خصوص فیش‌های نجومی و وام‌های کلان است. حقوق‌های نجومی هنوز یکی از مسائل موردتوجه رسانه‌هاست و البته هنوز مسوولان توجهی به این مسأله ندارند. از ابتدای طرح ماجرای حقوق‌های نجومی در رسانه‌ها، نحوه برخورد با نجومی‌بگیران چالش‌های زیادی را میان مسوولان به وجود آورد. جدی‌ترین چالش نیز میان دولت و قوه قضائیه شکل گرفت. دولتی‌ها بر این باورند که اکثر دریافت‌ها طبق قوانین و مقرراتی بوده که برای مدیران تعیین کرده بودند، به همین دلیل صرفاً ضوابط و آیین‌نامه‌ها را اصلاح کردند تا دیگر شاهد حقوق‌های نجومی نباشیم. البته چند مدیر نجومی نیز برکنار شدند؛ اما علت برکناری این مدیران چه بود؟ به نظر می‌رسد مدیران برکنار شده به دلیل دریافت حقوق نجومی برکنار نشدند و صرفاً مدیرانی برکنار شدند که در رسانه‌ها توجه ویژه‌ای به آنها شده بود.

تاملی در مصوبه اخیر هیات دولت درباره حقوق و دستمزد

حقوق جدید در صندوق توسعه ملی باز هم «نجومی» است

حامیان جعلی SaveArash#

هشتگ SaveArash # با 400 هزار بار تکرار در توییت‌های مختلف، اصطلاح‌ترند اول جهانی شد، هشتکی که در حمایت از یک مجرم سیاسی و امنیتی ایجاد شده بود.

وزیری که از «نامهربانی»‌های خارجی‌ها می‌گوید و «توهم توطئه» ایرانیان

آماده‌سازی «باند» آخوندی برای پرواز دولت

‌وزیر راه و شهرسازی دیروز در گفت‌و‌‌گویی مفصل با روزنامه «اعتماد» به پرسش‌های خبرنگار این روزنامه پاسخ داد. آقای «عباس آخوندی» که این روزها، خبرهای ضد و نقیضی از ماجرای -تاکنون نافرجام- استیضاحش به گوش می‌رسد، در گفت‌و‌گوی خود، دوباره سراغ همان مواضع همیشگی رفت. از مسکن مهر که به زعم او «خالی» و «در حال تخریب» است گرفته تا ماجرای جنجالی خرید هواپیما از ایرباس و بویینگ. کلیدی‌ترین نکته گفت‌و‌گوی آقای وزیر اما، احتمال «نامهربانی کردن» بویینگ و ایرباس به تعهداتشان در قبال تحویل هواپیماها به کشورمان است. اصطلاحی که در عین شعف آخوندی از قراردادی که می‌گوید بسته شده است، حکایت از نگرانی او از عهدشکنی این 2 شرکت خارجی دارد.

جبهه امیدآفرین

طنز یا هجو؛ مسأله این است

سرمقاله

آفرین به این تدبیر!

شماره‌های پیشین