sobhe-no.ir
153
شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۵
8
از گورخواب های شهریار تا مددسراهای تهران

بازی سیاسی با آسیب‌های اجتماعی

گورخواب‌های شهریار و کارتن خواب‌های تهران، داغ‌ترین سوژه چند روز اخیر کشور بودند. سوژه‌ای که دامنه آن از پاستور تا خیابان بهشت و میدان بهارستان و از عالم هنر تا سالن نشست خبری بازی نیمه نهایی جام حذفی فوتبال کشور رفت و از حجت الاسلام «حسن روحانی» تا «امیر قلعه نویی» درباره آن اظهار نظر کردند. ماجرا البته وقتی جالب‌تر شد که یک کاریکاتوریست که پیش از این با کتابش یعنی «من گوساله‌ام» وکمپین «پدرسگ‌ها» خبرساز شده بود،در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش، خواستار «عقیم سازی» کارتن خواب‌ها به دلیل داشتن «ژن ضعیف» شد و البته به فاصله چند ساعت و پس از واکنش‌های گسترده در مخالفت با این پست، مجبور به عقب نشینی و توجیه موضوع شد. این اتفاق‌ها، سبب شد تا بار دیگر، پای مساله ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به سوژه‌های مهم کشور باز شود. موضوعی که بارها از سوی رهبر انقلاب نیز مورد مطالبه جدی قرار گرفته است.

خبر

صبح نو

خبر

بیش از یک میلیون سیم‌کارت یک طرفه شد
معاون نظارت سازمان تنظیم مقررات با تأکید بر اینکه در اجرای طرح احراز هویت به دنبال ایجاد مشکل ‌برای مردم نیستیم، گفت: «برای جلوگیری از قطع ارتباطات مشترکان، این احتمال وجود دارد که مهلت در نظر گرفته شده برای اعلام اطلاعات مشترکان تمدید شود.» آقای حسین فلاح جوشقانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره طرح احراز هویت سیم کارت‌های مجهول‌الهویه و ضرب‌الاجعلی که برای اجرای این طرح تا نهم دی‌ماه در نظر گرفته شده بود، گفت: «از حدود دو سال قبل بحث ساماندهی سیم کارت‌های بدون هویت آغاز شده و برای این کار یک سامانه نیز ایجاد شد. در واقع این یک اصل مشخص است که باید تمام مشترکان دارای هویت مشخص بوده و سیم کارتی فاقد هویت نباشد.» فلاح با بیان اینکه از حدود 6میلیون سیم کارت فاقد هویت در ابتدای آذرماه، تاکنون حدود 3/1 تا 4/1 میلیون سیم کارت یک طرفه شده، گفت: «در همین راستا از اپراتورها خواسته‌ایم برای جلوگیری از آزار مردم شیوه‌ای را طراحی کنند که کمترین مشکل برای مشترکان ایجاد شود.»
ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بر اساس پیش‌بینی هواشناسی تهران از ابتدای هفته با پایداری هوا مواجه خواهیم بود، از تشکیل جلسه کمیته هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا در محل استانداری تهران خبر داد. به گزارش ایسنا، آقای ناصر مهردادی در این باره گفت: «با توجه به اطلاعات بدست آمده و نظر اعضای کمیته شرایط ویژه آلودگی هوا به منظور جلوگیری از افزایش غلظت آلاینده‌ها با توجه به پیش بینی شرایط پایداری هوا برای روز شنبه، جلسه‌ای در محل معاونت عمرانی استانداری تهران تشکیل شد.» او با اشاره به اینکه شاخص کیفیت هوای تهران روی عدد ۹۴ قرار داشته، گفت: «در این جلسه مقرر شد کلیه فعالیت واحدهای شن و ماسه از روز شنبه ممنوع شود. همچنین فروش مجوز روزانه ورود به محدوده طرح ترافیک پایتخت از روز شنبه تا سه‌شنبه هفته پیش رو متوقف می‌شود. از دیگر مصوبات این جلسه افزایش محدوده طرح ترافیک به محدوده زوج و فرد تا روز سه‌شنبه ۱۴ دی‌ماه و تا ساعت ۱۹ در تهران خواهد بود.»
قیمت گوشت قرمز در وضعیت قرمز
بررسی‌ها از بازار نشان می‌دهد که قیمت اقلام مختلف گوشت قرمز بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان با افزایش مجدد مواجه شده است. به گزارش ایسنا، بررسی‌ها از بازار محصولات پروتئینی نشان می‌دهد که قیمت انواع گوشت قرمز نسبت به هفته‌های گذشته با روند افزایشی همراه شده. بازار گوشت قرمز در سال جاری با نوسانات نسبتاً زیادی همراه شده است و این روزها بار دیگر این بازار سمت و سوی افزایشی پیدا کرده است. آقای علی اصغر ملکی، رییس اتحادیه تهیه و توزیع‌کنندگان گوشت گوسفندی دراین باره به ایسنا گفته که در سال‌های گذشته که صادرات دام زنده سبک وجود نداشت چنین نوسانات و کمبودی را شاهد نبودیم و حتی طی ماه‌های گذشته که واردات گوشت قرمز از ارمنستان، گرجستان، داغستان و غیره صورت می‌گرفت وضعیت بازار گوشت قرمز متعادل‌تر بود اما اکنون با آمدن فصل سرما و بروز مشکل در ترانزیت گوشت قرمز، بازار داخلی نیز ملتهب‌تر شده است.» آخرین بررسی‌ها از وضعیت بازار گوشت قرمز نشان می‌دهد که در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوساله راسته ۴۰هزار تومان، گوشت گوساله کیلویی ۳۶ هزار تومان، گوشت مخلوط گوساله ۳۳ هزار تومان، گوشت ماهیچه گوساله کیلویی ۴۳ هزار تومان و گوشت استیکی که گران‌ترین نوع گوشت قرمز است کیلویی ۵۰ هزار تومان عرضه می‌شود. همچنین در میان دیگر اقلام مغز ران گوسفندی کیلویی ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان، شقه با گردن گوسفندی کیلویی ۳۸ هزار تومان، سردست گوسفندی کیلویی ۳۸ هزار تومان، گوشت گردن گوسفندی کیلویی ۳۶ هزار و ۶۰۰ تومان، گوشت گوساله فیله کیلویی ۵۰ هزار تومان و گوشت چرخ کرده کیلویی ۳۹ هزار تومان فروخته می‌شود.
اختصاص قطعه‌ای در بهشت زهرا (س) به نام خادمان شهر
مدیرعامل سازمان بازنشستگان شهرداری تهران از اختصاص قطعه‌ای در بهشت زهرا؟س؟به نام خادمان شهر خبر داد. به گزارش مهر، آقای مصطفی منتظرالمهدی با اعلام این خبر، گفت: «تجلیل از نیم قرن خدمت بازنشستگان شهرداری تهران، تحت عنوان گنجینه‌های گرانبهای عرصه مدیریت شهری، صورت می‌گیرد. این تجلیل در زمان‌های خاصی صورت می‌گیرد که اخیراً در پایان آذرماه نیز انجام شد.» او با اشاره به دیگر برنامه‌های این سازمان، گفت: «طهران وقتی تهران شد»، یکی از برنامه‌های مهمی است که برای اولین بار در کشور انجام خواهد شد. مدیرعامل سازمان بازنشستگان شهرداری تهران با بیان این که یکی از اقدامات ویژه ما تشکیل کمیته ورزشی بازنشستگان است، گفت: «چهارمین المپیاد ورزشی بازنشستگان شهرداری تهران در قالب این کمیته اجرا می‌شود.» منتظرالمهدی با اشاره به توافق با سازمان بهشت زهرا (س) نیز گفت: «در این توافق در پی اختصاص قطعه‌ای به نام خادمان شهر هستیم.»

captcha
شماره‌های پیشین