sobhe-no.ir
153
شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۵
12

خبر

واکنش‌ها به تک آهنگ «حماسه بصیرت» سالار عقیلی

مخالفانی که خارج می‌زنند

لغت‌نامه دهخدا را باز می‌کنیم و می‌بینیم که روبروی کلمه «معیار» این‌چنین آمده است: اندازه و پیمانه . وسیله‌ای که بدان چیز دیگر را بسنجند و برابر کنند بنابراین ترازو و پیمانه معیار است زیرا به‌وسیله آن دو شیء سنجیده و پیموده می‌شوند.

صبح نو

خبر

تقدیر رییس جمهور لبنان از انتشار کتاب
«مسیح در شب قدر»
«میشل عون» رییس جمهور لبنان در نامه‌ای که توسط دفتر او منتشر شده از ترجمه و انتشار کتاب «مسیح در شب قدر» توسط جمعیت المعارف لبنان در این کشور قدردانی کرده است.
به گزارش فارس، متن این نامه به این شرح است؛
به مسوولین محترم مجموعه فرهنگی «جمعیت المعارف الاسلامیة»
به مناسبت تولید کتاب «المسیح فی لیلة القدر» توسط شما، جناب رییس‌جمهور، «سرلشکر میشل عون» خرسند هستند که از صمیم قلب به شما تبریک بگویند و برای شما در مأموریت تربیتی و ملی‌تان آرزوی دوام توفیق و موفقیت داشته باشند.
همراه با پاک‌ترین احساسات دوستی و تشکر
لحود لحود
مدیرکل و رییس بخش مراسم و روابط عمومی (ریاست جمهوری لبنان)
 معرفی برگزیدگان ششمین جشنواره شعر انقلاب
ششمین جشنواره شعر انقلاب، در شهر شیراز برگزار شد و برگزیدگانش را نیز معرفی کرد.
 به گزارش ایسنا ششمین جشنواره شعر انقلاب شامگاه روز هشتم دی‌ماه برگزار شد و این جایزه برگزیدگان خود را به این شرح معرفی کرد؛
در بخش مجموعه شعر نو؛ آقایان نفر اول عباس باقری، نفر دوم اسماعیل محمدپور و نفر سوم اشکان پناهی از کرمانشاه.
برگزیدگان بخش مقاله؛ نفر اول خانم غزاله صباغیان طوسی، نفر دوم آقای اسماعیل محمدپور از گیلان و نفر سوم خانم نجمه طاهری از کرمان.
برگزیدگان بخش تک‌اثر در بخش شعر نو؛ در این بخش هیأت داوران فردی را به‌عنوان نفر برگزیده اول معرفی نکرد، اما هدیه رتبه دوم به آقایان مصطفی توفیقی از مشهد اختصاص یافت. جایزه نفر سوم مشترکاً به علی سلیمانی از تهران و محمد برزگر از استان فارس رسید.
در بخش مجموعه شعر کهن؛ هیأت داوران جایزه‌ای را به نفر اول اعطاء نکرد، اما در این بخش آقایان محمدحسین ملکیان به‌عنوان نفر دوم و خدابخش صفادل از خراسان رضوی رتبه سوم معرفی شدند.
در بخش تک‌اثر شعر نو نیز هیأت داوران هیچ اثری را حائز رتبه اول، دوم و سوم ندانست.
 در این جشنواره در بخش‌های مختلف آقایان امان‌الله میرزایی در بخش تک‌اثر شعر نو، امیر خسروی، پیام جهانگیری، خانم‌ها ملیحه السادات قاضی و مریم فرضی به عنوان شایستگاه تقدیر معرفی شدند.
خانم ساجده تقی‌زاده شایسته تقدیر در بخش پژوهش و محور کتاب شناخته شد و آقای رضا نیکوکار در بخش مجموعه شعر کهن مورد تقدیر قرار گرفت.  جایزه ویژه دوره ششم جشنواره شعر انقلاب به سه چهره پیشکسوت با نام‌های مرحوم نصرالله مردانی، سیدمحمود سجادی و قادر طهماسبی اهداء شد. همچنین هدیه ویژه دبیر هنری جشنواره به آقای رضا نیکوکار شاعر گیلانی اهداء شد.
در این جشنواره از سید احمد حسینی از پاکستان، زامیق محموداف از جمهوری آذربایجان، شاه‌منصور خواجه‌اف از کشور تاجیکستان، محمود سرخو از کویت، محمدامین الکرخی عراقی مقیم هلند و هیلانه عطاءالله از کشور سوریه تقدیر شد.
مهرجویی: اصلاً روشنفکر نداشته‌ایم
آقای داریوش مهرجویی در رونمایی از کتاب «دوخاطره؛ سفرنامه پاریس، عوج کلاب» گفت: ما اصلاً روشنفکر نداشته‌ایم. همیشه ایدئولوگ داشته‌ایم و این دو خیلی با هم فرق دارند.
به گزارش «صبح نو» آیین رونمایی از کتاب «دوخاطره؛ سفرنامه پاریس، عوج کلاب» نوشته داریوش مهرجویی با حضور سینماگران، اهل رسانه و علاقه‌مندان به آثار این کارگردان سینما در خانه هنرمندان ایران برگزار شد.
اما داریوش مهرجویی که با تأخیر به نشست رسیده بود، با اشاره به برخی سخنان که درباره آقای بابک احمدی بیان شده، گفت: هیچ کس با بابک احمدی حرف نمی‌زند. چون کسی نمی‌فهمد او چه می‌گوید. هیچ کس نیامده دو کلمه درباره‌اش حرف بزند. این حسادت و بغض است. کینه‌توزی انسان نسبت به انسان دیگر است. اما ماجرا چیست؟ بلد نیستند و نمی‌فهمند طرف چه می‌گوید. دانشش را ندارند. بابک احمدی یکی از بزرگ‌ترین روشنفکران یا خردورزان دوران ماست و نسل‌های بعد متوجه می‌شوند چه اهمیتی داشته است. این کارگردان سینما ادامه داد: من با استفاده از واژه روشنفکر بین خودمان، موافق نیستم؛ به منورالفکرها می‌گویم خردورز. ضمن اینکه ما اصلاً روشنفکر نداشته‌ایم. همیشه ایدئولوگ داشته‌ایم و این دو خیلی با هم فرق دارند. ایدئولوگ معتقد به یک حقیقت مطلق و ایدئولوژی است و می‌گوید حقیقت نزد من است و همه باید ساکت شوند؛ اما خردورز با خرد کار می‌کند.

 

captcha
شماره‌های پیشین