sobhe-no.ir
153
شنبه، ۱۱ دی ۱۳۹۵
1
در گفت‌وگو «صبح‌نو» با حاجی‌دلیگانی و پورمختار بررسی شد

محدودسازی دسترسی مردم به اطلاعات حقوق مدیران

حدود 180 روز پیش بود که آقای حسن روحانی، رییس‌جمهور نسبت به فیش‌های نجومی واکنش نشان داد و در بیانیه‌ای خطاب به مردم اعلام کرد که دولت به‌زودی لایحه‌ای تحت‌عنوان اصلاح نظام حقوق و پرداخت‌ها به مجلس خواهد داد، موضوعی که آقای کاتب از آن با عنوان لایحه شفاف‌سازی حقوق مدیران یاد کرد. آقای محمد باقر نوبخت هم در دوم مرداد ماه امسال در رسانه ملی به مردم قول داد که قانون مدیریت خدمات کشوری تا یک ماه دیگر با لایحه اصلاح شده و حسن روحانی به زودی گزارشی از روند برخورد با مدیران نجومی را به مردم ارائه می‌کند.

واکنش‌ها به تک آهنگ «حماسه بصیرت» سالار عقیلی

مخالفانی که خارج می‌زنند

لغت‌نامه دهخدا را باز می‌کنیم و می‌بینیم که روبروی کلمه «معیار» این‌چنین آمده است: اندازه و پیمانه . وسیله‌ای که بدان چیز دیگر را بسنجند و برابر کنند بنابراین ترازو و پیمانه معیار است زیرا به‌وسیله آن دو شیء سنجیده و پیموده می‌شوند.

از گورخواب های شهریار تا مددسراهای تهران

بازی سیاسی با آسیب‌های اجتماعی

گورخواب‌های شهریار و کارتن خواب‌های تهران، داغ‌ترین سوژه چند روز اخیر کشور بودند. سوژه‌ای که دامنه آن از پاستور تا خیابان بهشت و میدان بهارستان و از عالم هنر تا سالن نشست خبری بازی نیمه نهایی جام حذفی فوتبال کشور رفت و از حجت الاسلام «حسن روحانی» تا «امیر قلعه نویی» درباره آن اظهار نظر کردند. ماجرا البته وقتی جالب‌تر شد که یک کاریکاتوریست که پیش از این با کتابش یعنی «من گوساله‌ام» وکمپین «پدرسگ‌ها» خبرساز شده بود،در صفحه اینستاگرام شخصی‌اش، خواستار «عقیم سازی» کارتن خواب‌ها به دلیل داشتن «ژن ضعیف» شد و البته به فاصله چند ساعت و پس از واکنش‌های گسترده در مخالفت با این پست، مجبور به عقب نشینی و توجیه موضوع شد. این اتفاق‌ها، سبب شد تا بار دیگر، پای مساله ساماندهی آسیب‌های اجتماعی به سوژه‌های مهم کشور باز شود. موضوعی که بارها از سوی رهبر انقلاب نیز مورد مطالبه جدی قرار گرفته است.

در گفت‌وگوی تهیه‌کننده فیلم با «صبح‌نو» مطرح شد

همه جنجال‌های «سلام بمبئی»

نام آقای جواد نوروزبیگی تا ابتدای دهه هفتاد با سینمای دفاع مقدس گره خورده بود؛ اما نزدیک به دو دهه است که این گره بازشده و این نام در تیتراژ فیلم‌های اجتماعی و تجاری بیشتر دیده می‌شود. تغییر رویه‌ای که چند سالی است دستاویزی جدی به دست منتقدان داده تا سابقه پاسداری او را دلیل بر پذیرش فیلم‌های مسأله‌دارش از سوی دستگاه نظارتی بدانند. سراغ او رفتیم تا نظرش را در این باره جویا شویم اما اوحرف‌های دیگری هم داشت؛ حرف‌هایی که به بهانه آخرین ساخته او، صراحت بیشتری پیدا کرد تا شاید کمی صادقانه‌تر پرده از مناسبات دولتمردان و سینماگران در حوزه نظارت و ممیزی بردارد. آن چه در پی می‌آید بخش اول از گفت‌وگویی دوقسمتی است که به «سلام بمبئی» و حواشی آن می‌پردازد. بخش دوم این گفت‌وگوی چالشی در نزدیکی ایام جشنواره منتشر خواهد شد که مرور کارنامه نوروزبیگی است با حرف‌های ناگفته‌ای درباره اقتصاد و سیاست در سینما...

ما با رقص مخالف نیستیم با فحشا مخالفیم

کلاف پیچیده استقلال جوانان از وزارتخانه

کارشناسان در گفت و گو با «صبح نو» تبیین کردند

تنها راه نجات ریال

کاهش ارزش پول ملی، موضوعی است که این روزها بسیاری از مسوولان و کارشناسان را نگران کرده است به گونه‌ای که کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه‌ای فوق العاده گذاشته است و وزیر اقتصاد، رئیس کل بانک مرکزی و نایب رئیس اول مجلس را برای پاسخگویی به التهابات بازار ارز و کاهش ارزش پول ملی به این جلسه فراخوانده است.

سمت خدا حجت الاسلام دکتر ناصررفیعی

انواع وفای به عهد

فن روایت در سیاست

این روزهای مبارزه با فساد

به بهانه سالروز حماسه نهم دی

بدون علما ممکن نبود

سرمقاله

فردای 9 دی

شماره‌های پیشین